Asosyal likten kurtulmanın yolu nedir?

4 yıl öncesine kadar sosyal olup mutlu bir hayata sahipken 4 yıl önce tanıdığım ve 3 buçuk yılımı birlikte geçirdiğim kız arkadaşımdan ayrılınca fark ettim ki asosyalligin dibine düşmüşüm.
Sevgilimden ayrılalı ortalama 1 yıl oldu ve gerek onunla geçirdiğim zamanların çokluğu gerek etrafıma karşı olan tutumum sonucu neredeyse hiç dostum arkadaşım kalmadı ve yapayalnız birisi haline geldim.
Benim sorun şu ne yapmalıyım?
Yeni insanlar tanımak ve kendime yeni arkadaşlar Kazana bilmek için nerdem başlamalıyım?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Kurslara git

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Dostum 1 yılı geçtiyse evlenip kendine bağlıcaksın yoksa ayrıldığında bir 10 yıl boyunca toparlanamıyorsun.

0|0
    0|0
    • Yollarımız çoktan ayrıldı bile...
      İnan bazen birbirimizi görüyoruz ne o bana bakıyor nede ben ona...
      Hatta Şu an bir ilişkisi bile var

• Aynen anlattığından çok farklı durumda değilim tabi bir kaç hobime devam ediyorum ama hepsi bireysel yaptığım şeyler...
      Sonuç olarak hiç bişey yapamıyorum ama bu durumdan kurtulmak istiyorum yani dostlar kazanmak yeni bir çevre edinmek elbette zamanla olabilecek bişey ama ben o adımı nasıl atacağım bilmiyorum

• Aynı sorun bendede var etrafımda kimse yok 5 katlı apartmanda oturuyorum tanıdığım tek komşu yok koskoca üniversitede tek arkadaş yok iyice asosyalleştim. Sorunumuzun çözümü yok sanırsam.

Yükleniyor...