Anne/baba olayım çocuğuma şunu yapmayacağım dediğiniz bir şey var mı?

Bazen büyüklerimiz anne babamız hata yapar çocuğunu yanlış eğitir, ilgilenmez, vakit geçirmez, hakaret eder, sürekli kıyaslar birileriyle, döver vs vs kendim çektim çocuğuma bunları çektirmeyeceğim dediğiniz neler var?

0|1
17|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Onun kızı bunu yapmış sen niye yapmıyosun diye kıyaslama yapmam, çok sıkıp üstüne gidip herşeyine karışmam, her isteğini yerine getirmeye çalışırım şımarıklık derecesine gelmeden tabiki, ilgisiz, şefkatsiz olmam sonuçta evlat herşeyden önemli, ona yaptığı hatada kızmak yerine nedenini sorgularım, kızmak çocugu daha çok iter hataya..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Ben çocuklarıma tek fiske vurmadım ve asla korkutmadım hep arkadaş oldum onlarda hala arkadaşım.. Korkuya dayalı yalan olmadıkça öz güven ve iletişim çok iyi olur.

1|2
    0|0
  • Bunu yapmıyacağım , ona bunu yaptırmayacağım deyip kafamda kurduğum zaman bile özgürlüğünü ellerime almış oluyorum. Ben çocuğumun özgürlüğünü kısıtlamamak için onu korumak dışında birşeye karışmayacağım.

1|0
    0|0
  • Olursa 1 çocuğum olsun istiyorum ne yaparsam onunla paylaşayım ona öğreteyim, ayrı zamanda dünyada ne kadar çeşitli aktivite varsa tatması için onlarıda yapmaya çalışırım bütün paramı çocuğuma harcarım, arkadaş gibi yaklaşmak arkadaş olarak büyütmek istiyorum olursa bir de oğlumu (kızım olsun farketmez gerçi ama bir oğul isteği var). Başka insanlara kötü bir şey yapmadığı taktirde hiç bir hata için kızmam bağırmam ya da yaptırım uygulamam. Tabi hayatlar ne olur bilinmez.

1|0
    0|0
  • valla demekle olmuyor
    yapmak başka olur muhakak
    gördügüm kişilerde bu var maalesef

1|0
    0|0
  • Bir çocuğa öğretilmesi gereken ilk şeylerden birisi yalan söylememek olmalı. Ben yalanın çok zararını gördüm. Keşke her yalanımda ağazıma tokadı çarpan biri olsaymış diyorum son zamanlarda. Artık yalan söylemekten vazgeçsem de geçmişte söylediklerim vicdanımı rahatsız ediyor. Geceleri uyumakta zorlanıyorum. İnsanı en zor affeden şeyde vicdanıdır. Vicdanızın eline düşmeyin bence.

1|0
    0|0
  • Var..

1|0
    0|0
  • Var çocuk yapmıcam

1|0
    0|0
  • Kıyas yapmam. Toplum içinde hatalarını deşifre etmem. Kız veya erkek farketmez küçük yaşta araba sürmeyi öğretcem. spora teşvik edicem. ve asla seçtikleri meslekleri yapmalarını sağlıcam. arkadaş gibi kanka gibi olcam.

1|0
    0|0
  • Çocuğu erkenden teknolojiyle tanıştırmayacağım

1|0
    0|0
  • En başta haksızlık etmicem kendim çok uğradım haksızlığa sonrasına gelecek olursak detayda bahsettiğin şeyleri yapmicam

1|0
    0|0
  • baskıcı olmam

1|0
    0|0
  • Ders konusunda zorlamayacağım.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Kisitlayip ozguvenini kirmicam

1|0
    0|0
  • asla babasız bırakmayacağım..

0|0
    0|0
  • İmam hatibe veririm tatili. 5 yasindada tatili kuran kurslari. Devir kötü anca öyle imana gelir :)

0|0
    0|0
    • Oralara bile güven olmuyor artık.

• Tatili ne yatili :) çok ya yine iyi oluyor insanin içine güzel şeyler koyuyorlar hic gitmememekten iyidir. Nerden biliyorum çünkü hep yatili kuran kursu felan. lisede imamhatiptede yatiliydim. Yani iyi yer Ler aslinda her çocuk için caminolsun şey olsun kuran kurslari sart:)

• tek yaşatmam..

0|0
    0|0
  • baba olmak istemiyorum hatta evlenmek bile istemiyorum kızların evlenmeye değer olduğunu bile düşünmüyorum

0|0
    0|0

• seyahat sarayalarda yaşatıcam eşimi kurban olrum elaaaaaa seni cok sev, yprıum off yaa keşke burda olsan elaammm ama olamzsın ki

0|0
    0|0
  • Dünyanın sadece onun için var olmadığı bilincini aşılarsam gerisinin zaten daha bilinçli bir şekilde gelişeceğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • hiç bir zaman buyuk konuşmak ıstemıyorum

0|0
    0|0
  • hiç bir şey

0|0
    0|0
  • oturup konuşucam her konuyu

0|0
    0|0
  • Babam gibi olmak istemiyorum. Hepsi bu.

0|0
    0|0
  • kıyamat kopacak biz evlenemicez be annem vakit dar

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Çok şey var. Bence yazsambile yetmez. kitap yazmam gerekir. :D

1|0
    0|0
  • Malesef özellikle diyeceğim birşey yok. Anne baba olmadan hiçbirimiz onların ne psikoloji ile yapıldığını anlamayacağız.
    Umarım düzgün yetiştiririm.

0|0
    0|0
  • -Kesinlikle cocugumu cesur yetistirecegim benim annem cok korkak oldugu icin Şu an bende oyleyim ve kendimi savunamiyorum
    - yine annemin daginik biri olmasi, her olani gormezden gelmesi ve oldugu gibi kabul etmesi bende boyleyim onun kadar olmasam da bu yuzden ileride cocugum olursa bu tarz davranislardan uzak yetistirecegim onu
    -bu birçok ailede olmasada ben cinsel egitim , cinsel korunma uzerine ileride cocuguma her yasinda gerekli bilgileri anlayabilecegi duzeyde anlatip bu konuda onu ozgur birakacagim

0|0
    0|0
  • telefon vermem eline.

1|0
    0|0
  • başka çocuklarla kıyaslamam sürekli kiyaslaninca özgüven düşüyor

1|0
    0|0
  • Fazla var

1|0
    0|0
  • Başkalarının yanında dalga geçmek şakasına dahi olsa ne kendim yaparım ne de yapmalarına izin veririm

0|0
    0|0
  • Onu villalarda yaşatıcam lüks içinde yaşatıcam ^^

1|0
    0|0
  • Bol bol dövücem kanka

0|0
    0|0
  • Hic bilmiyorum

0|0
    0|0
  • İyi çocuk yetistirdigimi dusunuyorsam iyi çocuk yetistirmesini söylerim ve uygularim. ama iyi bir çocuk değilse. çocuk yapmaması gerektiğini soylerim ve uygularim davranislarimla

0|0
    0|0
  • Çocuğuma her konuda güvenicem ona destek olucam elimden geldiğince aska başkalarıyla kıyaslamıycam her konuda onun arkasında olduğumu hissettiricem eğer hata yapsa bile bunun neden yanlış olduğunu açıklamaya çalışıcam ve onu dinliycem. enonemlisi

0|0
    0|0
    • En önemlisi de sevgimi belli edicem. Çünkü sevgisizlik her konuda en büyük engeldir.

• Oldum zaten

0|0
    0|0
  • Hayatta el kaldırmayı dusunmuyorum bugune kadar cok dovdum yaramaz cocukları ben asla sımartmam her dedıgı yapılmaz cocukları

0|0
    0|0
  • Dövmem asla

1|0
    0|0
  • kızım eve kaçta gelirse oğlum da o saate gelecek..

0|0
    0|0
Yükleniyor...