Kadın-erkek eşitliği varsa o zaman neden erkeğin kimliğinde dul yazmaz?

Kadın-erkek eşitliği varsa o zaman neden erkeğin kimliğinde dul yazmaz?

0|0
11|13

En İyi Kız Görüşü

• Aa yazmıyo mu? Ben erkeklerde de dul yazıyo zanlediyodum ama eşit değiliz hak olarak eşitiz ama bazı durumlarda kızlar bazı durumdada erkekler daha üstün bu arada net pakedim bitmişti 3-4 gundur giremedim

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın erkek eşit değildir.
    Anne olduğu için kadın erkekden daha üstün tutukmalıdır. Lakin o değere layık fazla kadın olmadığından bu durumdayız.

Girmediği bar pavyon kalmamış. Yattığı insanların sayısı belli olmayan kadın anne olsa ne yazar..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Çünkü öyle bir eşitlik yok.

0|1
    0|0
  • Eşit meşit değiliz

0|1
    0|0
  • ''dul'' bayanlar için kullanılan bir tabirdir. kadın ve erkek eşit değildir. kadın değer bakımından erkekten daha üstün tutulmalıdır. ne yazıkki toplumumuz çocuklarını ''erkektir yapar, göster amcana kıçını'' gibi davranışlar altında eğittiği için haklısınız

1|1
    0|0
  • kadınınkinde yazıyor mu ki?

0|1
    0|0
  • Bekar yazar

0|1
    0|0
  • Kadının kimliğinde de yazmıyor

0|1
    0|0
  • Kadında dul yazmıyor.
    Bekar yazıyor :))

0|1
    0|0
  • Yaziyo. Benim dedemin kimliginde dul yaziyo

0|1
    0|0
  • Kadında da yazmaz

0|1
    0|0
  • Eşit olmalıyız sadece bu. çünkü olması gereken bu.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Abi bir şey dikkatimi çekiyor müsadenle söylemek istiyorum kadın erkek eşitliği meselesinde sadece kadının eşit olmadığını savunuyorsunuz ama sence kadın ve erkeğin eşit olmadı adalet olur mu? Mesela biz bir erkekle tartışırken yumruk yumruğa birbirimize girsek gerek medyada gerek toplumda çok yankı yapmaz ama bunu kadına karşı yapsak topa tutuluruz ya da boşanma davalrında kadın nafaka almaya devam edebilirken erkeğin böyle bir hakkı yoktur. Bu gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Bu konuda yanlış mı düşünüyorum sence? Yanlışım varsa saygılı bir şekilde söyle

0|1
    0|0
  • Çünkü burası müslüman bir ülke. Egoist tanrıları kadına değer vermiyorken kendileri neden versin ki.

0|1
    0|0
  • O zaman sana şöyle bir bilgi verim Mutlu ol. Erkeklerde de dul yazar.

0|1
    0|0
  • kadın erkek eşitliği en büyük yalandır. Kadınla erkek eşit meşit değildir

0|1
    0|0
  • kadının kimliğinde dul yazmazki bekar yazar?

0|1
    0|0
  • Bu ülkede erkek egemen malesef eşitilik hayal

0|1
    0|0
  • Çunku esitlik yok

0|1
    0|0
  • Eşitlik adalet değildir. Dünya üzerinde hiçbir şey eşit değildir.

0|1
    0|0
  • Evlenecek kiz buldukta dul kalmasi kaldi 😀

0|1
    0|0
  • Erkeğin kızlık zarı olmadığı için olabilir.

0|1
    0|0
  • Çocuğun babasına neden anne denmez? diye sorsan yeridir. Çünkü dul kelimesi sadece kadınlar için türemiştir. Erkekler içinde halk arasında değişik kelimeler vardır resmi olmayan.

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...