Kapat

3hilalli sembolün kaynağını bulamıyorum. Siz biliyor musunuz?

İstanbul'da Deniz Müzesi'ne gittim. Osmanlı arşivlerinde 3hilalli bir donanma flamasının var olmadığını öğrendim. İnternet'te yaptığım araştırmalar sonucunda Moğol istilacılarının kırmızı zemin üstünde tek hilalli bir flamasının olduğunu öğrendim. Ama bu flama da 15. yüzyıl sonrasında İran minyatürlerinde var. O minyatürleri yapan sanatçılar Ermeni. Hiçbiri bir Moğol görmüş değil. Düş güçlerine dayanarak resmetmişler o minyatürleri. Siz bana bir kaynak gösterebilir misiniz? Yoksa bu 3 hilal Soğuk Savaş döneminde ortaya çıkmış çakma bir sembol olabilir mi? Lütfen resmi tarihe dayanarak sallamayın. Bana kanıt gösterin.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Hilal
    Burda cogu sembol aciklanmis ama 3hilal yok galiba

0|0
    0|0
    • Beşiktaş'taki Deniz Müzesi'ne sırf bu iş için gittim. Orada bir binbaşının cevabı her şeyi açıkladı zaten: Osmanlı'da, daha doğrusu İslam'da sembol yok. Osmanlı'ya sembol Tanzimat'la birlikte giriyor. Osmanlı uluslararası toplantılara katılmaya başlayınca her ülke o toplantıda bir sembolle temsil ediliyor. OsmanlI'nın yok. Zaten Murat Bardakçı yazdı Osmanlı hanedanlığı armasının Kraliçe Viktorya döneminde çizildiğini.

• Hmm muzede neden kullanilmis peki

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben buldum

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 1

• Ampul odayı, hilal dünyayı, üç hilal ise tüm cihanı aydınlatır.

0|0
    0|0
    • Ben kaynak arıyorum. Hikaye değil.

Yükleniyor...