Türbanlılar hk. Ne düşünüyosunuz?

Ben mesela tiksiniyorum bir kısmından. (Başını kapatıp açık giyinen kesimden )
Siz ne düsünüyosunuz? Türban doğru mu kullanılmalı yoksa tamamen yok mu olmalı?

0|1
31|21

En İyi Kız Görüşü

• Bende tiskiniyorum

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 30

• Türban, Rabbin kadına verdiği bedenini koruyup kollaması için farz kılınmıştır.. (Helali olanlar hariç)
    Tesettür hakkıyla icra edilirse sıkıntı yok.
    Lakin Süslümanlara birer tekme vurmak lazım!

4|4
    0|0
  • Tamamen yok mu olmalı?
    Boyle bir soru soramazsin. Turban insanların uydurduğu ortaya koyduğu bir şey değil, inan ya da inanma bu kesinlikle beni bağlamaz. Ama ben şu an tesetturluysem bunun sebebi herhangi bir algı oluşturmak veya bir geleneği, örfü doğru şekilde yerine getirmek değil. Benim inancıma gore bu farz ve ben bir farzı yerine getiriyorum. Açık giyinenler ya da tesetturu yanlış anlamış insanlara bakarak herhangi bir yargıda bulunmaya ya da genelleme yapmaya hakkin yok aslında. Eminim kotu bir niyetle yazmadın ve kendince haklisin bazı insanlar beni de çileden cikariyor, dalga geçer gibi takıyorlar o örtüyü başlarına. Ama her koyun kendi bacağından asılı, arkadaşım bikini giyse dahi kendi secimi derim, inanç boyutunda üstüme düşen bir şey varsa yaparım ama kesinlikle saygı duyarım ve açık olup da tüm iğrençlikleri yapan insanları düşünerek genel bir yargıya varmam. Bikini yok olmalı ya da şortlar kaldırılmalı mi dememle senin turban yok olmalı mi diye sorman arasında pek bir fark yok aslında. Turban varsa -ki türbanı değil tesetturu tercih ederim- birtakım insanlar yapsın diğerleri gozlemlesin yahut öylesine bir formalite yerine getirilsin diye değil farz olduğu için var. Bana farz olduğu kadar diğer bir kıza diğerine ve diğerine de farz. Takar takmaz beni ilgilendirmez.

2|0
    0|0
    • Ben türban boyle kullaniliyorsa tamamen yok olsun dedim. Tesettür yok olsun demedim.

• @yrdnca :) bir anda köpürmüş :)

• @yrdnca öfkelenmedim ki, uzun yazdım sadece. Hâla türbanın yok olması kavramı saçma geliyor ama muhakkak kendince bir mantığı vardır o yüzden bir şey demiyorum. Aşağıda çok daha öfke dolu ifadeler var

• Tesettür dikkat cekmemektir, bunu basariyorsa saygim var. aksi takdirde itici buluyorum bir cok insani

2|2
    0|0
  • Üstü minare altı kerhane 😄 sevmiyorum ben açık net 😄

1|1
    0|0
  • En azindan bir seyler yapamaya calisiyolar Allah'in emrini yanlis kullaniyolar diyoruz da madem bukadar onem veriyoruz biz niye o emri uygulamiyoruz diye bir soru dustu aklima?

1|1
    0|0
  • doğru bir şekilde örtünse bile bir insanın kalbinden geçenleri örtemezsin... şu yaşıma kadar (tamam ahım şahım bir yaşım yok) türbanlı bir çok arkadaşım oldu hatta son iki yıl hariç hep öyleydi inancı itibariyle örtünmediklerini söyleyebilirim bence imaj için örtünüyorlar tarafını belli ediyorlar... şimdi bunu görünce iki yıldır kendim gibi insanlarla takılıyorum bence en azından ne oldukları belli insanı şaşırtmıyorlar

0|1
    0|0
  • hocam kim ne istiyorsa oyle kullansin. milletin derdi bizi niye gersin yahu

2|1
    0|0
    • Germiyo zaten ama ne bileyim hep yanls hareketler yapiliyor bunu yapan var mi icimizde diye merak ettim :)

• Doğru kullanmayanlar beni soğutuyor.

1|1
    0|0
  • dogru kullanmalı. onlar ıcın gıyınık cıplaklar tabırı var. cezaları da dını ıstısmar ettıklerı ıcın artttırılabılır Allahualem..

0|0
    0|0
  • Turban dini sembolize ediyor çoğu kesimce. Din kultur bence ve turbanda öyle abartmamak lazım insanları siniflandirmamak lazım. aklıma din kültürü ve ahlak bilgisi geldi :) . olması gereken temiz zihinleri ahlaklı zihinler. Böyle zımbırtı lar değil

0|1
    0|0
  • HerkeŞin hayatına kimse karışamaz

1|0
    0|0
    • Herkesin hayati ama ne bileyim. Sonucta turban dinde dikkatlerden kacnmak icin emredilmis dogru mu? Basini kapatp alti acnca daha fazla dikkat cekiyorlar?

• Haklisin asiri iticiler

1|1
    0|0
  • Ailem kapalı ama artık tesettür kalmadı rezil ettiler insan artık saygı bile duymak istemiyor 😐

0|1
    0|0
  • Allahın farzina tamamen yok olmali gibi şeyler soyleyemezsin ancak dogru kullanılmalı !!!

2|1
    0|0
    • Kuran'da türbanın geçtiği 1 ayet göster. Ateistim diyeyim sana?

• Cilbab ın ne şekilde olduğuda açıklanmaktadır.
      Dinimize göre kadınlarda el, yüz ve ayak harici tüm kısımlar örtülmektedir.
      Gecenin bu saatinde sana oradan buradan delil yetistirmeye ugrasamayacagim. Internetten bunu kendinden arastirip bulabilirsin elbet.
      Hayirli gunler

• @bySeyo hadis var deniliyor. Ama Kuran'da bu sekilde bir ayet yok. Kuran sadece Cilbap ile örtünün diyor.

• Bir ayeti Sadece"BAŞ" örtüsü haline getirip k. ç larını açmaları yüzünden nefret ediyorum Kafalarında yarım metre görgüçle geziyorlar sonra müslüman geziniyorlar Yaptıkları ahlaksızlıktır Yaptıkları yüzünden cennetin kokusunu dahi alamayacaklar güzellik için kapanıyorlar

1|0
    0|0
  • Doğru kullanılırsa saygı duyarım. Kullanmayan çok maalesef.

1|0
    0|0
  • Isteyen taksin istemeyen takmasin, herkes nasil istiosa òyle yapsin

1|0
    0|0
  • Adam gibi kullansalar sonuna kadar saygı duyarım ama sevgilisi istiyo diye sırf keyfii bir tesettüre girip bir açılanları, ilginç ilginç şekiller verenleri, kafasını kapatıp kalan heryerini açanları, yüzüne bir ton makyaj yapanları gördükçe sinirlenmemek elde değil banada itici gelenleri var

0|0
    0|0
  • AllahIn buyurduğu sekilde kapanmak kadina farz. Yani tamamen yok mu olmali diye bir soru olamaz eger müslümansan tabi.

0|0
    0|0
  • Elalemden sanane , seni neden geriyor?
    Kimseyi sallamam.

1|0
    0|0
  • Dogru kullanılmalı

0|0
    0|0
  • Doğru kullanılmalı nasıl yok oluyo ya

0|0
    0|0
  • doğru kullanılmalı tabi ki , ya da ne halleri varsa görsünler banane

0|0
    0|0
  • Kimseyi yargılama hakkını bulmuyorum kendimde. O yüzden beni ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Türban doğru ama yanlış takıyorlar

0|0
    0|0
  • Kapalılar sinir ediyor beni. Yer cüce gibiler.

0|1
    0|0
  • Bende etrafta o... gibi dolananlardan tiksiniyorum o zaman ! Adam kadın çıplak çıkıyor sorun yok biri türbanlı çıkıyor o zaman mi sorun oluyor. Herkes nefsine ne kadar hakim olabiliyorsa o kadarını yapıyordur. Ayrıca şurda biri foto atmış baş kapalı alt mini etek bunlar aile zoruyla ya da geleneklerden dolayı kapalı tamamen cahil insanlar. Basında taşıdığının bilincinde değil bunlara kapalı türbanlı vs demeyin.

1|0
    0|0
  • Bizim mini etek, bikini veya herhangi birşey giymeye hakkımız varsa onlarında başına örtmeye hakkı var ''Kimse kimsenin hayatına karışamaz :D ''

2|0
    0|0
  • normal üslubuyla takana laf yok lakin bunu yapanların sayısı azalıyor. ben tesettürle ilgili net bir ayet olmadığını biliorum sadece.

0|1
    0|0
    • başörtülerini yakalarının üstüne taksınlar diyor sadece, mumya gibi olun demiyor. müşrikle müslüman ayrılsın diye yapılmış bir durum.

• şimdi bu türbanlı: www.modasesler.com/.../...Crban-modelleri-2016.jpg
    ama buna türbanlı demeye dilim varmıyor: http://i.hizliresim.com/mPpJv2.jpg

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Türban yok olunca dinin kadınlar için anlamı kalır mı sence? Kapanıp başka yerlerini açanların hesabı Allah ile kul arasındadır yorum yapamam.

0|3
    0|0
    • Bence herkesin bir yorum yapmasi gerekir

• Zihne kurşun işlemediği sürece bedenen yaptığın her iş yıkılır.

• Siz de kapansaydınız keşke. Çok kolaymış gibi söylüyorsunuz ama kolaysa kendiniz kapanın.

• herkes istediğini giymek de özgürse onlar da kapanabilirler ama edebiyle.. bir şeyi yapıyorsan kapanıyorsan layığıyla kapanmalısın

0|2
    0|0
    • Ben de aynisini soyluyorum iste. Kadn basini kapatiyo mini giyiniyo. Bu sacma degil mi?

• Ben insAllah eşimin türbanlı olmasını hatta çarşaflı olmasını istiyorum. Ancak öyle süslüman gibi değil müslüman gibi...
    Kapanmanın amacı dikkatlerden uzak olmaktır.
    Hakkıyla kapanmazsan ne anladık o işten?

1|1
    0|0
  • Türban farklı şey tesettür farklı şey her türbanlıya tesettür kılıfı giydirmek doğru değil itikadı sahih ise itikadındaki hassasiyetin tezahürüde vardır seni tasdik ederim haklısın şu vakitte kimi hanımlar görüyorum başındaki ipek parçası hakiki bir tesettür sahibi kimse ile kabil-i kıyas dahi değil

0|1
    0|0
  • ne kadar türbanlı bayanla tanıştıysam hepsi herşeyin günah ve günah işliyen insanlardan nefret ettiklerini dile getiriyorlar ve tüm günahları kendileri de işliyor zinada dahil bundan ötürü genelinden nefret ediyorum istisna olarak gerçekten aklı başında olanlar var onlara da diycek bir şeyim yok devam etsinler böyle diğerlerine örnek olsun fakat genel var ya o lanet olasıca genel yüzünden hep türbanlılar dan uzak duruyorum =D =D hele biriyle bir sohbetimiz oldu aman aman adamı dinden çıkartıcak şeytan resmen

0|0
    0|0
  • ne islam dini ne başka din bence günümüzde güvenilir değil insanlar neye inandığını bilmiyor diye düşünüyorum. ama tesettürlü bir kız kendini öyle mutlu hissedecekse öyle olmalı

0|0
    0|0
  • Örtünmek diye bir ahlaki davranış varsa şayet toplumumuzda;
    kadınlar bu davranışı gereken biçimde kullanmak zorundalardır.
    Değinmek istediğiniz noktanın üzerinde duruyorum bende.
    Duruyorum ve afallıyorum.
    Bana da bir garip geliyor, başı kapalı fakat ayak bilekleri açık kadınlar...

0|1
    0|0
  • tamamen yok olması gibi bişey olmaz sonucta hem dinimiz hemde gelenek goreneklerimzden gelen bişi ha ne yapılabilir adabına uygun olarak kullanırsa hiç bir sıkıntı olmaz

0|1
    0|0
  • Bilmiyom ama kapanınca ne fark oluyor açılınca ne fark oluyor çıplak karı da karı kapalı karı da karı yani.

0|1
    0|0
  • Kapalilar her zman bir adim ondedir bende. Nolursa olsun ust mekke alt paris filan diyin umursamiyorum vicdaninizi rahatlatiyorsunuz. O bir kere yaradanin emrini yeriine oylr ya da boylr getirdir ya kapanmayanlar siz naptiniz?

1|0
    0|0
  • Türbanın hakkını verenleri çok tatlı oluyor :)

1|1
    0|0
  • süslüman sevmem..
    hakkıyla kapananlara da saygı duyarım tabiki..

0|0
    0|0
  • Süslümanlari sevmiyorum. Yapıyorsa Allah için yapsınlar. Üst minare alt kerane olmasın.

0|0
    0|0
  • Herkesin dini kendine , kimse kimseyi yadirgayamaz. Naparlarsa yapsınlar banane

0|0
    0|0
  • Bende cogundan tiksiniyorm ama ciddi kapalilara hayranim 😊😊😊

0|0
    0|0
  • sarı saçlı kırmızı saçlı kısa saçlı türbanlı ne farkeder yahu

0|0
    0|0
  • Bazilari sanki sus icin kapaniyolar, Onlari sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Süslumanlar gitsin muslumanlar yasasin dinini tesettur olarak turban kalksin

0|0
    0|0
  • Bende çarşaf giyenleri pek sevmiyorum kapanmak başka ninja gibi dolanmak başka o nere bu nere ek olarak salaklara kara çarşafın hristiyanlıkdan gelen bir adet olduğunu islamla alakası olmadığını da anlatamıyorsun kıt beyinli çarşaflıların %90 lık kesimi

0|1
    0|0
  • Bende sevmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...