Çevrenizdeki insanlara karşı gerçekten dürüst müsünüz?

İyi geceler herkese.. İlk sorumu soruyorum bakalım. Arkadaşlarınıza, ailenize çevrenizdeki insanlara karşı ne kadar dürüstsünüz? Yoksa bazen doğruları söylememek en iyisi diyor musunuz?

0|0
14|24

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiden düzenbaz, rol yapan, hiçbir hareketinde ve düşüncesinde kendi kendisi olamayan, egolu ve burnu havda softanın tekinden ötesi değildim.

Attık 20 yaşına geldim kendimi toparlamam gerektiğini düşündüm ve işimin çok zor olmadığını fark ettim. Yukarda bahsettiklerimin zıttı olursam iyi bir insan olabileceğime karar verdim. İyi olmak kötü olmaktan daha zor olamaz. Vicdanım da şu yaşıma kadar iyi biri olamadığım için peşimi bırakmayacak anlaşılan. Geçmişi hatırlayınca kendimden nefret etmeye başladım. Kendimi affedebilmemin tek yolu her kötülüğüme karşı düzinelerce iyilik yapmak olacak.

Bazen değil her zaman doğruları söyleyin, lütfen. Çok pişman olursunuz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Dürüst olmaya çalışıyorum
    Birisi gelip derse şuna şunu söyle diyince yapmıyorum ne edem :)

1|0
    0|0
  • keeping it 100%

1|0
    0|0
  • Eksik anlatırım ama yalan anlatmam.

1|0
    0|0
  • Yalan söylemem. İşte bu yüzden yalnızdır insan. Gönülleri okşarsın süslü püslü laflarla. Ama bir kendin olamazsın. Bu samimiyetsizlik bitirdi bizi. En çokta başkalarının yerine üzülmek.

1|0
    0|0
    • Güzel söyledin. Samimiyetsizlik, yapmacıklık bitirdi bizi.

• Malesef ne yana dönsek yüzümüzü bu gerçekle karşılaşıyoruz.

• Ne gerekiyorsa onu konusuyorum

1|0
    0|0
  • Sevmedigim kıl oldugum adam benden yardim menfaat umuyorsa yalan konusurum net onun disinsa ihtiyacim olmuyor

1|0
    0|0
  • Dürüst olanların kaybettiği bir zaman ve ortam... Ne yazık ki böyle... Kastettiğim dürüst olmamak değil onuda belirtmek isterim. Susmak... Sadece susmak...

1|0
    0|0
  • Fazlasiyla durust oldugumu dusunuyorum :/

1|0
    0|0
  • Kimileri dürüstlüğü sevmiyor yalandan hoşlanıyor dürüst olunca işlerine gelmiyor

1|0
    0|0
  • dürüstüm

1|0
    0|0
  • Eskiden 1 tane bile yalan söylemezdim. Sonra insanlardan bıktım artık. Mesela sigara içiyor musun derler içiyorum diyince 1 saat bana felsefe yapıyorlar :D sanki biz ne yaptığımızın farkında değilmişiz gibi. O yüzden içmiyorum diyorum ki dırdır çekmiyim :) Böyle bana sürekli karışmaya çalışanları uzaklaştırmak için bazen söylüyorum artık. Çene çekmektense günahımı çekmeye razıyım :)

0|0
    0|0
  • kesinlikle

1|0
    0|0
  • Ben hep dürüstlüğümden kaybettim doğruyu hiç kıvırmadan söylediğim için insanlara ağır geliyor çok kaybettiğim oldu fakat dürüstlükten dönmediğim için ödediğim tüm bedeller umrumda bile değil kimse şerefime laf söyleyemez yalanım olmadı

1|0
    0|0
  • Genellikle dürüstüm

1|0
    0|0
  • Gerçekten çok dürüstüm ama dürüstlük çok fazla doğrusu olan insanlara yakışan birşey.. benim onca yanlışım varken dürüst olmam çevremdekileri kırmaktan daha öteye gidemiyor.

1|0
    0|0
  • Nabza gore şerbet

1|0
    0|0
  • Evet hemde fazlasıyla

1|0
    0|0
  • Herkeze netim ve aynıyım

1|0
    0|0
  • genelde

1|0
    0|0
  • Bazı konular hariç evet

1|0
    0|0
  • Sağ gösterip sağ vuracak kadar dürüstüm :)

1|0
    0|0
  • Ben hep yalan söylerim doğruları söylerken bike

0|0
    0|0
  • Hayır değilim bir günlük tanıdığım insanlara etiket değişikliği yaparsk farklı bir hayat anlatıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Aileme iliskilerim hakkinda birşey söylemiyorum
    Arkadaslarida hoslanmadigim seyleri uygun bir dille anlatsam da eve gelince arkalarindan etmedigim lafi bırakmıyorum dostlarima ise acımadan dogru olani söylüyorum yani ben kendimi %50 dürüst olarak görüyorum.

1|0
    0|0
  • kimseyi dürüst olmayacak kadar umursamadım bu yaşıma kadar.

1|0
    0|0
  • Hayır değilim

1|0
    0|0
  • Çok drüst oldugum için kaybeden ben oldum hep 😑

1|0
    0|0
  • cogu zaman durustum

1|0
    0|0
  • genel olarak dürüstüm yalan ya da yanlış konuşmayı sevmem

1|0
    0|0
  • valla değilim ya :(((

1|0
    0|0
  • Dürüstüm. Ama bazen bazı konularda yalan söylemek daha mı iyi acaba diye düşünmüyor değilim

1|0
    0|0
  • insanına göre değişiyo

1|0
    0|0
  • Her hâlükarda doğruyu söylerim.

1|0
    0|0
  • Çoğu zaman hayır

0|0
    0|0
  • Ruh halime göre değişir. potansiyel bir deliyim. ki herkes öyledir bence . anlık. bir anda delirirsin. Bir anda bir insanı oldurusun. psikopat değilsen tabi.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...