Her inanca saygı göstermek neden bazı insanlar için çok zor?

Inanclara saygi gosteremeyen insanlari her zaman garipsemisimdir. Inanci yuzunden bir insani katletmek ya da ondan nefret etmek cok sacma. Musluman muslumanligini hristiyan hristiyanligini yasayabilmeli. Biz muslumanlara gore hristiyanlar vs kafirdir ama bu bizim onlari katletmemia gerekitigi anlamina gelmiyor onlarda bizim gibi kultur ile hristiyanligi devam ettiriyorlar yani biz nasil dogdugumuzda annemiz babamiz musluman oldugu icin o yoldan devam ettiysek o sekilde egitim aldiysak onlarda ayni sekilde egitim goruyor yetisiyor bu yuzden onlari suclamak cok sacma suclamak yerine insanlara dogrusunu anlatmak daha guzel ve insancil bir davranis olur. Islama gore hristiyanlarin yahudilerin vs inanclari yanlistir cunku ilk halini korumayip bozulmustur ilk hali ile kutsal kitap inen dinlerdir ama suanki birden fazla incil tevrat zebur vs hepsinde farkli bir cumle bozulduguna dair en iyi delil gosterilir ve bazi asiri islamcilar buna gore simdi irakta kafa kesiyor iste... tabi ne kadar muslumanlar allah bilir. boyle olaylar yasanirken insanlarin islama yaklasmasini beklemek abes cunku bu cakma islamci teror gruplari insanlari uzaklastiriyor ve konuya donecek olursak herkes dinini ozgurce yasamali hindistanli inegine tapsin hristiyan kiliseye gitsin musluman camiye gitsin yanlis olanin hesabini yaratici sorar insan degil insanlarin inanci yuzunden onlara kin beslememeliyiz herkes inanc ozgurlugune sahip olmali.

1|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• "Bu bizim onları katletmemiz gerektiği anlamına gelmiyor" demişsin ya şu dünyada onların biz Müslümanları katlettiği kadar kimse kimseyi katletmemiştir. Ha şu Müslüman gözüken terör örgütleri varya onların İslam ile %0.0000000...1 bile alakası yok
    İslamda asmak kesmekmi var. Biz hep kendimizi savunmak için savaştık

0|0
    0|0
    • Kimse kimseyi katletmemeli evet. Isidin islam ile alakasi yok bu da dogru ama icten ice iside destek veren tipler var. Ben inanci yuzunden insan katletmek yanlis dedim yani bir isidli muslumanin hristiyan oldurmesi de cinli bir hristiyanin ya da budistin dogu turkistanli bir muslumani odurmesinede karsiyim hic bir dinde oldurmek asmak kesmek yok cunku insancil degil ben sadece musluman ya da sadece hristiyan icin soylemedim iki taraf icinde ayni sey soz konusu.

• Savaşsız bir dünya rüyada olur kıyamete kadar Müslümanlarla savaş sürecek hristiyan mı yahudi mi tapınakçı mı vb dersin artık kimse bizle uğracak

• Sen cok yanlis anlamissin ben katliam olmamali derken bir insan inandigi sey icin katledilmemeli saygi duyulmali dedim yoksa savassiz bir dunyadan bahsetmedim ulkemizde hain kurtler oldugu surece ulke ici karisiklik ya da Turk dusmani ulkelerle Turki Cumhuriyetler arasinda hep sorun olacagi bir gercek ben inanc konusundan bahsettim beni satan bir araba yafa bijici bir kurde guvenecegime dilimin soyumun bir oldugu dinimin farkli oldugu saman ya da hristiyan bir Turke guvenirim. Anlamissindir umarim

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Gül ü de tutmak zordur dikenleri batar. tutamiyorlar yine de batio

0|0
    0|0
  • Beni oldurecek dine saygi gostermem, inanana gosterebilirim.

0|0
    0|0
    • Seni oldurmek isteyen hic bir din yok dunya uzerinde insanlarin inandigi dinlerin hic birinde insan katliami yok insan katledip bu benim inancim diyen insanlara inanmamalisin cunku hic bir dinde insan katliami yok.

• Bence sen bir sey bilmiyorsun askim

• :) bildigimi biliyorum insan inanci insancil olmali ve insan katliami asla insancil degil ben muslumanim ve muslumanlik adi altinda insan olduren isid asla beni temsil etmiyor ve hristiyan cinlinin musluman bir Turku oldurmesininde hristiyanlari temsil ettigini dusunmuyorum

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...