Yolda yaralı bir hayvan görseniz ne yaparsınız?

Malum cumartesi gecesi "haydi herkes evine" diyerek kalktık oturduğumuz yerden, evimin istikameti olmamasına rağmen çok alakasız bir şekilde aksi istikamette ilerliyordum. Sağ şeridin ortasında bir kedi, oturur vaziyette duruyor. Yaklaşmama rağmen kaçmadı, bir gariplik olduğunu sezdim ve dörtlüleri yakıp indim arabadan.

Pisi pisi diye seslenmeme bile tepki vermedi ona yaklaşana kadar. Ki şimdiye kadar çoktan kaçması lazımdı. Yerde kan gördüm az miktarda. Şoka girmiş hayvancağız ne duyuyor ne tepki veriyor. Ağzı ve ağız çevresi kan olmuş biraz. Hemen yolun kenarına aldım. Yıllardır bir kedi sever ve besleyen biri olarak, hem sosyal medyada hem haberlerde böyle durumlarda bir numaranın aracağını duyuyor okuyordum ama numaranın ne olduğunu bugün öğrenmiş oldum hemen oracıkta. ALO 153 hattı, Türkiye de ki tüm belediyelerin ortaklaşa çalıştığı bir birimmiş. Aradım durumu izah ettim, saolsunlar sorumluluk bölgeleri olmamasına rağmen daha yakın oldukları için geldiler bir 15 dakika sonra. Pick-up tarzı bir arazi aracı ile geldiler, aracın açık olan arkasına bile koymadılar korkudan atlar araçtan diye, arka koltuğa oturttuk bir kutunun içine ve hayvan barınağına götürdüler. Başınıza böyle bir durum gelirse, LÜTFEN üşenmeden ALO 153 nolu hattı arayın ve yardım isteyin.

Güncellemeler:
Soruyu yanlış saatte sorduk sanırım, libidodan göz gözü görmüyor olsa gerek :)

0|1
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Seni tebrik etmek istiyorum. Böyle duyarlı insanların hala bir yerlerde var olduğunu bilmek gerçekten mutluluk verici.👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim @dmladmla
      Bu tür bir durumla ileride karşılaşacaklar için "Ben şimdi napmalıyım, napabilirim ki" sorusuna yanıt olması için sormak ve açıklamak istedim.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir kere bir tane yaralı güvercin buldum, yaralıydı, ee getirdim, bir gün baktım, çok uğraştım ama öldü😑

0|1
    0|0
    • Öylece orada bırakmadan evine getirip, birşeyler yapman bile güzel. Eline sağlık.

• Işte örnek insan alkışlıyoruz 👏

0|1
    0|0
  • Kesinlikle aklımda bulunduracağım.

0|1
    0|0
  • Sen çok yaşa

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...