İntihar ediyorum diyen kişiye ne söylenir?

Sizce ne söylenmeli çok zor bir durum... vazgeçirmek için uğraşır mısınız? yoksa nietzche'nin "bir insanin yasama hakkini elinden alabilirsiniz ama ölme hakkini değil." sözünü dikkate alıp kararına saygı mı gösterirsiniz?

Güncellemeler:
yaşarken ölümü tercih eden adamları dalga malzemesini yapan zihniyet son bulmalı... bu konuyla bile dalga geçebiliyorsunuz. psikolojik bir rahatsızlık sonuçta dalga olarak yazılanlara bir türlü anlam veremiyorum.

0|0
17|22

En İyi Erkek Görüşü

• Gideceğin yere beni de götür sorana başımın belası dersin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ailem dışıysa uğraşmam

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• İntihar Edicek kişi Ahirette inaniyorsa ona bunu yaparsa nelerin beklediğini anlatırım.
    İnanmiyorsa önce yaşamanin ne olursa olsun nefes alabilmenin ne kadar güzel olduğunu anlatirim vazgeçerse.
    Beni bir kere dinleyen bir kere daha dinler der.
    İslam'ı anlatırım.

1|0
    0|0
  • En doğrusu derdim.

1|0
    0|0
  • Nietszche kimmiş ya ona göre karar biçiyoruz. Koskoca Kuran var orda yazıyor işte. Allah ın verdiği canı Allah tan başka kimse alamaz.

1|1
    0|0
  • ölmeyi hak etmek lazım ama

0|0
    0|0
    • 697854586 lira borcu olan adama öl de kurtul deriz yani vazgeçirmek anlamsız

• hadi o kadar borcu olan adamın çok sevdiği ve daha uzun süre yanlarında olacağı bir ailesi varsa? ve o kadar borcu var ama kısmetinde çok iyi işlerde varsa

• Evet özellikle annesi varsa ben olsam anneni düşün derdim aile burada caydırıcı etkiye sahip.

• Öleceksin ve daha kötü şeyler yaşayacaksın. intihar çözüm değil.. öbür tarafta burda çektiklerinin daha fazlasını çekicek. tekrar düşünsün diyorum

1|0
    0|0
  • Ne yaparsan yap de

1|0
    0|0
  • Yolun açık olsun

1|0
    0|0
  • Etmez edecek adam intihar ediyorum demez

1|0
    0|0
  • Ona güçlü biri olduğunu anlatırım

1|0
    0|0
  • "Geber lan atla atlamazsan adam değilsin, yiyosa atla" demezdim tabiki :D

1|0
    0|0
  • Nietzche'nin mk sana bişey olmasın :)

1|0
    0|0
  • Yiyorsa et ulan derim bakayim maçasi yiyecekmi intihar edecek kisi soylemez zaten

1|0
    0|0
  • Allah Taksiratını affetsin denir :D

1|0
    0|0
  • Engellerim

1|0
    0|0
  • Etme derim

1|0
    0|0
  • atlamazsan delikanlı değilsin

1|0
    0|0
  • Çok yaşa

0|0
    0|0
  • Intihar edicem diyenlerin yuzde doksani bunu yapmiyor yuzde sekizide beceremiyor

0|0
    0|0
  • Kararını vermişse artık yapılacak çok birşey yoktur. İkna kabiliyeti olan birinin şansını denemesi gerekir. Ama ben olsam konuşmanın yanı sıra, ürkütmeden fiziksel temas da kurarak ; yanında olduğumu tüm samimiyetimle hissettirmeye çalışırdım..

0|0
    0|0
  • Allah yolunu açık etsin

0|0
    0|0
  • nietzchi ne sokayım o kim be!
    saçma sapan düşünceleriniz midemi bulandırıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Bos konusmamali icraat onemli intihar edecek lafini etmez aceba birileri beni ikna edermi vazgecirirmi diye

1|0
    0|0
  • Uyarılmalı

1|0
    0|0
  • Fazla gürültü yapma =/

1|0
    0|0
  • Yani kisi karar vermisse yapacak bir durum yoktur... zaten kisi bu eylemi beni kurtarın diye yapmaz sen k... yırtsanda kisi o sunuca gidecek...

1|0
    0|0
  • Uğrasirim

1|0
    0|0
  • İntihara teşvik suç olduğu için ona göre bir şey söylemek lazım

1|0
    0|0
  • Ben vazgecirmeye calisirim ama ben yaparken kimse karismasin..

1|0
    0|0
  • canım olduğu.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum herşeyi denerim değiştirmek için

1|0
    0|0
  • İntihar etmek bir çözüm değil, bir kaçıştır. Ve ben bu kaçışa saygı gösteremem.

1|0
    0|0
  • Vazgeçirmeye çalışmam. Ölmek isteyen birini neden durdurmak gibi bir kötülüğü yapayım ki

1|0
    0|0
  • Ben arkadaşımı kurtaramamıştım aklına yazan yapıyor. Kurtaran varsa helal olsun :/

0|0
    0|0
  • ''Aha yapmazsan kaşarsın'' derim ilk önce. Sonra eğer durum ciddiyse ''Ulan bizim seninle bir sürü yapacağımız mallık vardı sen nereye gidiyorsun sensiz ben naparım beni düşünmedin mi sen?'' diye böğürürüm

0|0
    0|0
  • İlk önce intihar nedenini araştırır sonra bir şekilde unutturmaya çalışırım. Mutlu olduğu şeyleri öğrenir onları yaparım. Hayatında değişiklik yaparım değişim hayata farklı bakmayı sağlar. En önemliside ona Allah'ı hatırlatırım

0|0
    0|0
  • Nietzsche*

0|0
    0|0
  • Ebedi yanmaya raziysan öl

0|0
    0|0
Yükleniyor...