Ailenizi seviyor musunuz?

Böyle çok genel bir soru oldu farkındayım, eminim hepimiz olmasakta çoğumuz içimizde bir yerlerde seviyoruz onları ne yaparlarsa yapsınlar. Fakat ailemizi seçemediğimiz için biraz şansa kalıyor nasıl bir yuvaya doğacağımız. Ben 18 yaşındayım, doğduğumdan beri aile kavramım çok sıkıntılı benim. Varlar ama yoklar... Tek başımayım, her şeyi içime atarım. Herkese güvenmek isterim, ama güvenişimin hüsran oluşunuda bilirim. Benim sormak istediğim siz nasılsınız ailelerinizle? bazılarınız kendi ailesini bile kurmuş olabilir. Annenizle babanızla varsa kardeşiniz abiniz ablanızla nasılsınız? seviyor musunuz? zor zamanlar yaşadınız mı ve o zor zamanların aydınlığa çıkışını gördünüz mü? içten yorumlarınızı bekliyorum, isterseniz anonim olup içinizi rahatça dökebilirsiniz karar sizin. Ben burada okuyor olacağım, cevaplarınızı bekliyorum.

Güncellemeler:
Nasılım? gibi kategorilere yüzlerce cevap gelirken böyle konuların araya kaynaması beni biraz üzüyor. Görüp cevap vermenizi ümit ediyorum.
güncel

1|0
9|4

En İyi Erkek Görüşü

• Babamdan nefret ediyorum. Bu zamana kadar sevgi yoksunu olarak buyudum. Ayni evde yasak bile bir yabanciymis gibi geliyor artik bana.

1|0
    0|0
    • anlayabiliyorum seni bir nebze, nefretinin sebebi nedir? peki annen?

• en azından biri yanında, annene kenetlen ve o evden ayrıldığında kendine bir aile kurup baba olduğunda baban gibi olmamayı tercih et, çocuğunu sevginle büyütmeyi ödev edin kendine:)

• Kesinlikle ben zaten aile cok duskun olucam bunu biliyorum :)

En İyi Kız Görüşü

• Benim babam rahmetli oldu pek iyi anlaşamazdık ama özlüyorum
    Annem abim ben ve küçük kardeşim tek kaldık ne amcalarım ne teyzemler hiç kimse önemsemedi şimdi biz 4 kişi tek başımıza idare ediyoruz bu olay sayesinde daha da çok kenetlendik kendimize annem bir tanedir yemez yedirir giymez giydirir hala da sorgular kendini ben iyi bir anne değilim diye elimden geldiğince tek kız olarak anneme destek olurum ve onu yalnız bırakmamak için evlenmeyi düşünmüyorum
    Abimle beraber büyüdük 4 yaş var aramızda hala şakalaşırız arada güleriz eğleniriz
    Kardeşimle aramda 10 yaş var en çok bana güvenir herşeyini anlatır bana danışır bende elimden geldiğince destek olurum lise de şu an
    Kendi yağımızda kavruluyoruz işte çok seviyorum ve kimseye değişmem...

0|0
    0|0
    • yazını hüzünlenerek okumaya başlasamda tebessümle okumayı bitirdim, birbirinizle olan bağınız hiç kopmaz umarım.. nice güzel günlere:)

• Teşekkür ederim amin işallah

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben ailemi seviyorum evet onları seçmedim yeri geldi tartıştık yeri geldi beraber üzüldük yeri geldik beraber sevindik ablamla çok tartışırdım hep yiğenim yüzünden abimle tartışırdım küçük nedenlerden dolayı ama bunların hepsi geçti gitti emin ol sıkıntılar kalıcı değil belki 1 gün belki 1 hafta bilemedin 1 yıl elbet geçer canını sıkma derim herşey yoluna girer inşallah hayatında :)

0|0
    0|0
    • 1 yıl değil bilemedin 10 yıl, bazı şeylere zamanın çaresi yok maalesef..
      senin sıkıntılarının geçip gitmesine sevindim umarım bir gün benimde :)

• Umarım seninde sıkıntıların geçer inşallah

• Seviyorum

0|0
    0|0
  • seviyorum hepsi merhum oldu :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• 19 yaşındayım annemle iletşimim çok daha iyi babama göre babamla da pek anlaşamam zaten iletşim bozukluğu var her ikimizde de tartışmalar aslında her ikisinde de oluyor babamla kavga ettiğimde ağlarak saçlarımı yolduğumu bilirim sinirden ama yinede elhamdlillah Allah ikisini de başımdan eksik etmesin dua edersen inanırsan düzelirdiye inanym

0|0
    0|0
    • inşallah geçer, neler neler geçmediki..

• Evet çok seviyorum bu hayatta sadece onlari seviyorum

0|0
    0|0
  • seviyorum

0|0
    0|0
  • evet çok seviyorum iyiki varlar

0|0
    0|0
  • Bazenleri cok kiziyorum

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun ailem, seviyorum

0|0
    0|0
  • Ben babasız büyüdüm. Onu hayatımda 1 kere gördüm hatırladığım kadarıyla o da 8 yıl önceydi. E tabi bu durum hayatta pek çok zorluklarla karşılaştırdı bizi. Annem, ablam ve ben yaşıyoruz. Onları çok severim, tartışmalar olsa da bu tartışmaların her ailede olduğunu bilirim. Kenetlenmek lazım her ne olursa olsun. Çünkü bazı şeylerin varlığının bile yettiğini düşünürüm ben, yokluk çok kötüdür bilirim. Dediğin gibi hiçbirimiz ailemizi seçemiyoruz bir kısmımız daha şanslı ama olsun elindekilere tutunmayı bil. Umarım problemlerinizi çözebilirsin. Unutma her zaman senden daha kötüleri vardır. Sevgiyle kal.

0|0
    0|0
    • En azından annen ve ablanın yanında olması ve olacak olması güzel bir şey. Bazen çevreme baktığımda insanların çoğu aile yönünden çok şanslı geliyorlar gözüme benim neden böyle değil dediğim çok anlar oluyor. Haberlere baktığımda ise tam tersi, uyuyacak bir evim yiyecek bir yemeğim giyecek kıyafetlerim ve her ne kadar aile olmayı bilemesekte annem babam olduğunu bilmek rahatlatıyor. Tek çocuk olmak biraz zor benim açımdan. Zaman çözemedi şu ana kadar ama umarım bundan sonrasında çözebilir. Teşekkür ederim benimle paylaştığın için, sende sevgiyle kal..

• Çok sevindim

0|0
    0|0
Yükleniyor...