Irkçılığa bakış açınız nedir? Özellikle Müslümanım diyen birinin ırkçılık yapmasını açıklayabilecek olan var mı?

Maalesef ki Türkiye sınırları içinde ırkçılık felsefesini benimsemiş insan sayısı çok fazla. Müslüman bir ülke olmamıza rağmen bu denli ırkçı insan barındıran bir ülke olmamız çok üzücü bir durum. İslam'a sarılmak yerine milletler üzerinden birbirimizi kötülemekten vb. gibi şeyler yapmaktan dolayı belki de bu durumdayız.

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen Bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)"

Güncellemeler:
“Ey İnsanlar!.. Rabbiniz birdir, babanız da birdir. Hepiniz Âdem’in çocuklarısınız. Âdem ise topraktandır. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız Ondan en çok korkanınızdır.”

-Veda Hutbesinden

1|1
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Irkçılık ahlaksızdır. Irkçılara insan gözü ile bakılmaması gerektiği için dinleri hakkında da yorum yapmaya gerek yok 😊

Irkçı = İnsanımsı bir şey.
    Hayvanlar bile çok daha onurludur, övünecek tek şeyi milleti olan canlılardan.

0|1
    0|0
    • Haklısın. Irkçı olmaması için Müslüman olmaya bile gerek yok. İnsan olması bile yeterli ama gel gör ki bazıları onu bile beceremiyor.

• Ama bunu da bir yönden anlayabiliyorum maalesef beyin herkes de olsa da bazılarına kullanım klavuzunu da vermek gerek :))

• Ahaha :D Derhal dağıtılması lazım bence de

En İyi Erkek Görüşü

• Sözde müslüman olmak ile özde müslüman olmak çok farklı.

Ülkemizdeki insanların bir çoğunun imanı taklidi iman, oysa rehberimiz Hz. Muhammed veda hutbesinde açık ve net bir şekilde ırkçılığı reddetmiyor mu?

1|1
    0|0
    • Bazıları da meziyetmiş gibi utanmadan söylüyor ırkçıyım diye.

Kızlar Ne Diyor 6

• evet gayet güzel yazmışsın, müslümanım diyen birinin ırkçılık yapması mümkün olamaz zira, takva yalnız imandadır yani türkün kürde lazın çerkese üstünlüğü yoktur...

0|1
    0|0
    • Bazı dar kafalılar bunu anlamak istemiyor.

• soracak inşallah... ama keşke bunu ahirette değl dünyada akıl edebilseler

geçenlerde bir fotoğraf gördüm fransada mı bir avr ülkesindeki bir müzde bir heykel varmış altta secdeye gitmiş bir müslüman, üstünde oturan bir hristiyan ve onun da üzerinde ayakta duran bir yahudi... buraya kadar gayet aşağılayıcı.

bu heykeli gören yahudiler itiraz etmişler kaldırılsın bilmem ne diye sanırım tam hatırlamıyorum. ama neden siz en üsttesiniz zaten denmiş.
      yahudiler demiş ki : evet biz en üstteyiz ama müslümanlar ayağa kalkarsa hepimiz yıkılırız !!! bundan hepimizin ders alması ve İslamı yüceltmesi, Müslümanlığı hakkıyla yaşamalı müslümanları iyi temsil etmeliyiz.

• Baya anlamlı. Müslüman ayağa kalkarsa hepimiz yıkılırız... Rabbim bizi hidayete erdirsin.

• ırkçılık kesinlikle yanlıştır. hiçbir durumda ve zamanda çekici gelmemeli insanın kafatasını oluşturuyo ve bence kötü bir hastalık. tüm dünyayı birbirine düşürecek cinsten...

0|1
    0|0
  • Nefret ediyorum. Yunanım diye hakaret eden Türkleri iyi dövmüştüm.

0|1
    0|0
  • Evet haklısın kardeşim. Sırf ırkçılık yaptığımız için satılıyor ülke. Sırf bu yüzden anayasanın kaldırılması teklif ediliyor. Sırf bu yüzden bombalar patlıyor. Sırf bu yüzden çocuklar tacize tecavüze uğruyor, hayvan p*rnoları izletiliyor. Sırf bu yüzden hiç suçu olmayan insanlar ölüyor. Ama düşünmeyen, mantığını kullanmayan, birçok şeye göz yuman insanların bunda payı yok. Haklısın kardeşim biz bu yüzden bu haldeyiz aynen.

0|0
    0|0
    • Bak bu haldeyiz demeden önce ne demişim? İslama sarılmadığımız için bu durumda olduğumuzu kastetmişim. Gerçek anlamda Müslüman olarak yaşayan bir toplum düşün bakalım bu saydıkların hâlâ oluyor mu olmuyor mu diye?

• Anlatmak istediğim şey Müslüman olmaktan önce insan olmak gerekiyor raskolnikovcuğum.

• Önce insanım sonra Müslüman demeli insan.
      Önce ırk sonra din değil.

Haklısın.

• Irkçı insanlardan hep nefret etmisimdir

0|1
    0|0
  • Bu soruyu benim inadıma mı sordun anlamadım :D :D

0|0
    0|0
    • Çoktandır aklımdaydı şimdi soruverdim işte:)

Erkekler Ne Diyor 2

• müslümanlıkla alakası yok müslümanlar iyi insan değil müslüman ülkelerdede birçok ahlaksızlık var

0|0
    0|0
    • Sözde Müslümanlar İslam'ı gerçek anlamda yaşamadığı için iyi olmayabilir ama sen burdan kalkıp bütün Müslümanlara laf edemezsin. Kimsenin haddi değil!

• zaten eksik yazmışım :D

• Fazla bile konuştun. Gereksiz bir şekilde hemde.

• Sevmemeyi ırkçılık sayan var.

1|0
    0|0
Yükleniyor...