Güzel Türkçemizde ki yabancı kökenli kelimeleri kullanıyor musunuz?

Güzel Türkçemiz de bir sürü yabancı kökenli kelimeler var. Bunları kullanmak yerine öz Türkçesini neden kullanmıyorsunuz?
Bağlantı

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Kullanmamaya dikkat ediyorum.

0|1
    0|0
    • Bağlantım da belli başlı kelimeler var, bakabilirsin.

• Bir kaç kelime hariç bildiğim şeyler. İsim konusunda da isimlerimiz arapça soyadlarımız türkçe resmen, çoğu anlamını bile bilmeyip koyuyor. Bu arada emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş.

• Haklısın, teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 8

• Biz okurken bize habire divan edibşyatı soktular onun için Türkçe yerine ne yazık ki Arapça ve Farsça soktular... Ben yinede sıyrıldım ama hala zorlanıyorum..

0|1
    0|0
  • Kullanmamaya dikkat ederim ama mecburuz.

0|1
    0|0
    • Bağlantıda ki benceme de göz atarsan sevinirim. :)

• Bencelere akşam bakıyorum. Mutlaka görürüm cevaplarım zaten. Ben ondan bahsetmiyorum senin ki farklı. Araba bile Türkçe değil. Mecburuz yani :) ha dediğin kelimelerde dikkat ederim.

• Evet haklısın aslında yabancı kökenli sözcüklerin Türk Dil Kurumunda karşılığı var onlara dikkat edilmeli. Yorumun için teşekkürler :)

• Kullanıuorum :/

0|1
    0|0
    • Bağlantıdaki bencem de çok kullanılan kelimelerin öz Türkçeleri var bakarsan sevinirim.

• Pek umursadigim söylenemez öz üvey ayrımı yapmıyorum yeterki kendimi ifade edebileyim

0|1
    0|0
    • Türkçemizi korumak için kullanmamaya özen göstermeliyiz bence.

• Tabiki bu senin düşüncen yanlız atladığın bir nokta diller gelisirken dışarıdan yardım alıyor en azından tam karşılığını veremediği kelimeler için kökene kadar gidebilirsin gokturklere kadar ama sorun şu olur şimdinin gelişmelerini göktürk ce de karşılık gelecek kelime bulabilirsin?

• ister istemez kullanıyorum

0|1
    0|0
  • Türkchemi khalmısh bhee. Bozdular dilimzhi kankss.

0|1
    0|0
  • Türkçe'de bir dünya arapça , farsça ve acemce kelime var. Öztürkçe konuşmaya kalkarsak iş göktürklere kadar gider.

0|1
    0|0
  • Evet kullanirim. Gerekmedikce turkceyi kullanmam :D

0|1
    0|0
    • Oda senin terbiyesizliğin.

• Kendimi dogru yolda goruyorum da neyse :D

• O zaman devam et böyle.

Yükleniyor...