Çocuk yapmak evliliği kurtarır mı sizce?

Hala bazı kesimlerde çocugun evlilik sağlamlaştırdığına inanılıyor. Peki sizce "sorunlu" bir evliliği çoçuk yapmak kurtarır mı?

1|0
32|35

En İyi Erkek Görüşü

• Sorunlu bir evlilikte cocuk yapmak kumar oynamaya benzer ya esin hepten sahiplenir sorumluluk hisseder bağlanır ya da tam tersi hepten bocalar adamın buna ne kadar hazır olduğuna bağlıdır aslında :) ama bir kadın evliligi kurtarmak icin cocuk yapması ne kadar doğru birsey tartışılır o cocukla bir başına kalmakta var ben kadın olsam beni ben oldugum icin seven bir esim olsun isterim cocuk için seven değil gurur yaparım yani sonuçta ulan ya cok güzel empati yapıyorum yine süperim 😍😘

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır mecburiyeti sağlar sadece. Eş mecburen boşanmaz sorunlar devam eder çocuğa yazık olur

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• hayır sorunlu evliligi çocuk kurtarmaz
    aksine birde çocuk sorun olmaya başlar

2|0
    0|0
  • Evdeki atmosferin deyişmesini sağlıyabilir, çoğu kişi sürekli evliliğinde sürekli aynı şeyleri konuştuğu için, aynı şeyleri yaptığı için evliliğinden soğuyor, çocuğunuz olduğunda azda olsa, evin havası deyişebilir, konuşacağınız konular değişebilir.

1|0
    0|0
  • Doğru bir davranış değil

1|0
    0|0
  • bir süreliğie ayakta tutar tabi. ama sonrası yine hüsran. bitecek bir evliliğe çocuk yapmak doğru olmayabilir

1|0
    0|0
  • kurtarır

0|0
    0|0
    • Bence kurtarmaz. Zorunlu bir mecburiyetten evli kalma olayı oluşur. Çocuk için katlanıyorum şeklinde.

• O cocugun da hayatını mahvedersiniz kesinlikle hmmm asla uslu durun bakıyım sonra ortaya psikolojisi bozuk cocuklar peydahlayıp salıyorsunuz toplumda sağlıklı insanların da psikolojilerini bozuyorlar sonra toplumun ruh sağlığı iyice bozuluyor sükünü keserim bak ağzına acı biber sürerim uslu durun :D :D

0|0
    0|0
    • Yahu benimle alakalı birşey değil. Illa soruya benimle alakasizdir filan mi yazalim? Benimle alakalı olsa buraya mi sorcam cocuk yapip yapmicagimi. Çok cevap alacak soruları soruyorum sadece.

• Birjac kişi daha bana itafen yorum yaptığı için.

• Tamam :D Ben genel yazdım okuyanlara duyurulur :D

• Aksine çocuğa yazık olur diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Saçmalık.

1|0
    0|0
  • Siz sorunları halledeceğiz diye çocuk sahibi olursunuz.
    Tüm sorunlar o çocuğa kalır sonra.

0|0
    0|0
  • Belli olmaz, ama yikalacak bir yuvada da cocuk yapmak sicip sivamak gibidir heralde.
    Ama su var ki, ayrilacak ciftler sirf cocuk var diye de ayrilmaya biliyor, hayat normale donebiliyor.

0|0
    0|0
  • Hayır... Ban göre

1|0
    0|0
  • Evlilik saglam degilse cocuk ziyandir

0|0
    0|0
  • Kurtaramaz ne yazik ki. Eger taraflardan birisi inatlasmayi birakip boyun egerse o zaman kurtulur yoksa cocukta heder olur.

0|0
    0|0
  • Bence alakası yok.

1|0
    0|0
  • Sorunlar devam eder, Olan çocuğa olur.

0|0
    0|0
  • biraz zor çünkü sana çok yük binecek extra strese gireceksin eşin senin yanında olur mu bu soruyu sor kendine

0|0
    0|0
  • Riskli, kurtarabilir ama ters teperse evliliği uzatıp daha da kötü bir duruma sokabilir. Çocuk için de kötü olur bu durum. Ayrıca bu risk, o "sorunlu" evliliğin sorunun ne olduğuna da bağlı.

0|0
    0|0
  • Olabilir.

0|0
    0|0
  • aksine daha büyük çıkmazlara sürüklüyor kişileri. Çocuk olmadan ayrılıp başka hayat kurabilcek çiftler çocuk için kendini feda edip mutsuz bir evliliğe katlanıyor.

0|0
    0|0
  • Çocuk olunca problemler devam eder sadece belli bir süre otelenir sonra kaldığı yerden devam beraber oturup iki medeni insan gibi problemi konuşup çözmenin lazim

0|0
    0|0
  • Bence kurtarmaz bu defa da çocuk olmasaydı... lafları dolaşır.. bence yol yakınken dönülmeli :(

0|0
    0|0
  • çocuk değil sorumluluk bilinci kurtarır.

0|0
    0|0
  • Sağlamlaştırjyor ama kurtarmz

0|0
    0|0
  • Olabilir de olmayada bilir

0|0
    0|0
  • Evet kurtarır kadın.

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır

0|0
    0|0
  • Kurtarmaz. Aynıdır.

0|0
    0|0
  • Kurtarır

0|0
    0|0
  • doğacak çocuğa yazık ya

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 31

• kurtarmaz. ınsanlar boyle dıyerek kendını kandırıyor malesef o cocuk zulme ugruyor en cok. dolaylı olarak..

1|0
    0|0
  • İstisnalar var tabi ki ama ben evliliği kurtardığını düşünmüyorum😊

1|0
    0|0
  • kurtarmaz daha da batırır

1|0
    0|0
  • Evlilik başlı başına saçmalık. Çocuk yapmak da mantık dışı. Ve sağlam olmayan bir evliliği çocuk yaparsk ssğlamalaştırmaya çalışmak tamamen akılsızlık.

1|0
    0|0
  • Sorunun ne olduğuna da bağlı ama bence kurtarmaz. Evliliği kurtaran iki kişinin sorunlarını ve çözümlerini karşılıklı konuşarak halledebiliyorsa halletmesi yoksa boşanması

1|0
    0|0
  • Hayır sonra yine anlaşamazsınız
    Kavga edersiniz Çocuğun piskolojisi bozulur
    Ayrılırsınız çocuğunla sen kalırsın...
    :(

1|0
    0|0
  • Kurtarmaz yokuşa sürükler

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • bu mantıkla çocuk yapılması bir hayatın karartılması bence

1|0
    0|0
  • bence sorunları görmezden gelmek ya da biraz ertelemek olur bu

1|0
    0|0
  • Evliliği kurtarmak için çocuk olursa o çocuğa yazık olur.

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Daha sorun katar düşüncesindeyim. sorunu halletmeden sorumluluk almak olmaz.

1|0
    0|0
  • sanırım hayır

1|0
    0|0
  • sanmıyorum

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Kurtarmaz hatta daha da bataklığa sürükler. Ayrılmayı geçiktirmemek lazım

1|0
    0|0
  • kesinlikle kurtarmaz..

1|0
    0|0
  • Hayır bence sorunlu bir evlilik varsa çocuk yapılmamalı o çocukta o ortamda büyüyecek yazık yani

1|0
    0|0
  • hayır.

1|0
    0|0
  • Yaaa biraz etki eder

0|0
    0|0
  • Çocuk yaptıktan 1-2 yıl sonra sorunlarla boğuşup ayrılacaksınız olan o çocuğa olacak. mutlu olmak için çocuk yapmayın be oyun mu bu yazık çocuğa

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • hayır. yapılacak en buyuk aptallık.

0|0
    0|0
  • cocuga yazik olur

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • kurtarmaz sevmeden birarada yasamaya sorumlu bırakır sadece benim şahsi fikrim

0|0
    0|0
  • Kurtarmaz daha da karma karişik yapar..

0|0
    0|0
  • Kurtaranda var kurtarmayanda
    Ve bazen çocuk olunca mutlu evliliği bozanda var çevremde

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...