Aşırı tüylenme sorunum var. Üniversiteye gitmeli miyim?

Bu sene son senem. Üniversiteye hazırlanıyorum. YGS'den iyi bir sonuç aldım. Sıra LYS'de, hedefim Boğaziçi.
Ama ne yazık ki vücudumda aşırı tüylenme var. Vücumdakileri bir yolla kapatıyorum ama yüzümdekiler çok belirgin. Tedavi için ilaç kullandım ama işe yaramadı. Lazer olamıyorum cildimin hassaslığından dolayı, aşırı beyaz tenliyim. Şu ana kadar gittiğim yaklaşık yirmiye yakın doktor işe yarar bir tedavi önermedi.

Şu anki lisemde dahi çoğu kişi dalga geçiyor. Üniversiteye gidersem (hele ki Boğaziçi ya da İstanbul Üniversitesi gibi bir üniversiteye) herkes kötü gözle bakacak. Bakımsız diyecekler, dalga geçecekler. Sırf bunun için bile üniversiteye gitmeye korkuyorum.
Sizce gitmeli miyim? Çok büyük tepkiler alır mıyım?
O kadar mutsuzum ki yıllardır.

0|1
19|26

En İyi Erkek Görüşü

• Takma bence, takman gereksiz. ablamda senin gibi ablamı görsen aslında hiç tuy yokmus zannerdersin ama halnukı bakımıyla çok uğraşıyor. Geçenlerde sadece temizlediği bir tuyunu bana gosterdi o kadar kalındıkı sakalımın tuyunden daha kalındı. Kendini surekli bakmak zorundasın; Bu arada haastaneye git, istanbuldaki hastaleri özellikle özelleri bir dene. İyi doktor bulamıyorsan yardımcı olayım sana.

0|0
    0|0
    • Anadolu Yakası'ndaki bütün özelleri gezdim neredeyse. Bir faydası olmadı. Yine de teşekkürler yorum için.

• Ben de duydum onu. Ama seans başı 350-500 lira arasıymış ve tek seansta bitmiyormuş. Yani olmaz o iş anlayacağın.

• bir dene istersen kendi sağlığın için, adam işi iyi bildiği için okadar çok alıyor, fiyat çok uşuk ama denemen daha doğru olur.

En İyi Kız Görüşü

• Kuaföre git orda Aldır

0|0
    0|0
    • Maalesef aldırılacak gibi değil. Neredeyse 2 günde bir gitmek gerekiyor. Bu da zorlar beni.

• Hadi ya ozaman kimsenin sana ne dediğine bakma git okulunu oku sen

Erkekler Ne Diyor 25

• Git. İnsanları takma. Herkesin kötü veya eksik olan tarafı, tarafları var. Kimse mükemmel değil. Olgun kişiliğe sahiplerse dalga geçmezler seninle. Dalga geçiyorlarsa o onlarla Allah arasındaki bir sorundur, seninle dalga geçenleri Allah'a havale et. Güzel olmaya ve derslerinde başarılı olmaya bak. Seni beğenecek çocuk çıkacaktır.

0|0
    0|0
  • Boğaziçi'ne gidenler tüysüzmüymüş.

1|0
    0|0
  • Üniversitede insanlar farklılıklara karşı çok daha anlayışlıdırlar. Yaş ilerledikçe başkalarına karşı acımasızlık azalır.

0|1
    0|0
    • Çok güzel tesbit. Hakikaten insanlar yaşlandıkça daha da olgunlasiyor , daha da insanlara karşı kini nefreti azalıyor

• Milletin laf atacağını düşünerek ideallerindenmi vageçeceksin?
    Saçmalama lütfen, bırak sana laf söyleyenler kendi ayıbıyla kalsın.

0|0
    0|0
  • Gideceksin tabiki saçmala olurmu öyle şey
    Kimse tepki vermez verenede haddini bildiricrksin

0|0
    0|0
  • liseler adi ustunde ergen yuvasi ve senin geleceğin sozkonusu asla basarmaktan vazgeçme ve uni ortamlari herkesin kendi kafasinda takildigi gercek özgürlüğün oldugu ortamlar ve insanlar burada olgunlasiyor aslada takmazlar senin durumuna

0|0
    0|0
  • Hayıe gitme

0|0
    0|0
  • Bence gitmelisin

0|0
    0|0
  • Maddi durumuna göre sana bir vucut ve tip yapılmadı sonuç olarak para veripte almadın Allah'ın sana bahşettiği güzellik öyle her insan birşeylerle sınanıyor dünyada sıkma canını insanlarıda fazla umursama sonuçta kimse senden üstün değil..

0|0
    0|0
  • kadın doktoruna görün

0|0
    0|0
  • açıkçasi kimse umursamiycaktir...

0|0
    0|0
  • Yüzündekiler için iğneli epilasyon yaptır. Maddi durumun varsa.

0|0
    0|0
    • Doktorum tavsiye etmedi ten rengimden dolayı.

• İğnelinin ten rengiyle ne alakası varmışki. Lazer gibi ışıkla değil ki.

• Bilmiyorum :/

• Git tabi eğitimine engel değil

0|0
    0|0
  • ne mutlu sana seni diğer insanlardan ayıran bir belirgin özelliğin var insanlar ismini bilmeden seni tanıyabilecek o kadar da kötü bir şey değil keşke ben seninle aynı üniversiteye gelebilseydim mesela...

0|0
    0|0
  • Taktigin şeye bak ya. Yuzüne kezzap dokulup yanmis olan insanlar var onlari dusun

0|1
    0|0
  • Sen hele oku da parayı göre sana bakmaz zaten paraya bakar

0|0
    0|0
  • epilasyon diye bişey icat etmişler geçen bir araştır derim

0|0
    0|0
  • Kobay olarakmı

0|0
    0|0
  • ben unı 4. sınıfım unıde her cesıt ınsan var kımse kımseyı takmaz

0|0
    0|0
  • Abartma orda zeki kişiler gidecek alay eden kişi bence Salak tir teri yok o okulda

0|0
    0|0
  • tabi ki eğitimini tamamlayacaksın. tüylenme derken ne kadar ki?

0|0
    0|0
  • Üniversitedeki bir kaç tekerleğin hayatına karşımasına nedenizin vereceksinki. Adam boğaziçi tutturmuş gitmiyo hayret bişey.

0|0
    0|0
  • Benim lisede coğrafya hocamda vardı aynı sorun ama hiç kötü gözle bakmadım yani. Kafana takma git tabiki geçici çözümler dene

1|0
    0|0
  • 1-Bak güzel kardeşim o aptal insanların ne dedikleri senin geleceğinden hayatından kariyerinden daha önemli değil. Git hayatını kurtar.
    2-Tüy sorunun için makine felan alabilirsin her sabah bu makineyi kullanarak azaltabilirsin. B

1|0
    0|0
  • Kesinlikle git. Kim ne derse desin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Gitt canım takma

0|0
    0|0
  • ağda diye bişey var ya da ip :) sadece yüzünü ellerini falan al zor değil. bazı kadınlar zaten yüzünü komple alıyor

0|0
    0|0
  • Hayırdır soyunacakmisin

0|0
    0|0
    • Yüzümdekilerden bahsediyordum. İyi okumadınız herhalde. Çok abes bir yorum olmuş bu.

• Hassas ciltler içinde lazer var onlara git bence. Diode ve Alexandrite gibi
    Ayrıca lisede görüdğün kadar tepki görmessin. Üniversiteliler daha olgun oluyor. Sen hedefine bak.

0|0
    0|0
  • Gitmelisin ne olursa olsun meslek sahibi olunca dizeltirsin ama boyle iki uç serseri için geleceğini yakma

0|0
    0|0
  • Lazere git hassas ve beaz tenlerede yapılıyor diod makinası lazeri yaptır yani ütüleme sistemi Allah yardımcın olsun canım

0|0
    0|0
  • Tabi ki gitmelisin bu senin geleceğin

0|0
    0|0
  • Ya canım saçmalama, geleceğini düşün.

0|0
    0|0
  • Ağda?

0|0
    0|0
  • Lazer yaptirsana kızım ne olcak

0|0
    0|0
  • Git sonuçta 4 5 sene sonra adını bile hatırlamayacağın insanlar olacak onlar senin için

0|0
    0|0
  • Saçmalıyorsun şu an. Kıl tüy için hedefinden mi vazgeçeceksin?

0|0
    0|0
  • Sacmalama bence yüzünde nerde varki agdayla felan alamazmisin

0|0
    0|0
  • Sacmalamaz mısın acaba? Bu senin geleceğin kıl tüğ buna mani olmamalı bence.

0|0
    0|0
  • Lan herkes tüysüz sen mi tüylü doğdun sadece ne olacak

0|0
    0|0
  • Yüzüne yayılmış mı
    Benimde varda sakallarım 😊
    Bide tüylerin sarı mı siyah mı

0|0
    0|0
  • Sakızla al

0|0