Kürtler neden sevilmiyor?

Evet gençler düşündünüz mü neden sizce kürtler turkiye de sevilmiyor? Sizin bir nedenini var mi?

0|0
12|16

En İyi Kız Görüşü

• Neden. olacak pkk dan dolayi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• PKK terör örgütünün Kürt temelli oluşuna hiç değinmiyorum..

Sosyal olarak taşındıkları büyük şehirlerde kültüre adapte olamayıp marjinal davranışlar sergilemeleri onları itici yapıyor. Senin kavga seviyor olman kimseyi korkutmaz Kürt kardeş. Sadece seni antipatik yapar.

Ya da aç kalıp her türlü suça yönelmeleri..
    Oynadıkları çetecilik ve mafyacılık oyunlarıyla birlikte tüm illegal işlerde Kürtlerin parmağının bulunması yeterlı sebep..

2|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Zahten her yerde ırkçılık yapılıyor lütfen bu platformda nefret püskürtmeyelim. Hiç bir halkın diğer halka ne kadar sanalda olsak bile küçük düşürmeye hakkı yoktur. Türkiyede böyle bir nefret varsa insanların terör örgütü Pkk ile kürtleri karıştırdığı içindir ki Pkk da türk, ermeni, alman, arap vs her halktan insanlar bu törör örgütüne üyedir. Bu zamana kadar tanıdığım kürt arkadaşlararım hepsi mert insanlardı. Ailemin içinde kürtlerle evli olanlar ve hiç bu zamana kadar kötülüklerini görmedim. Namuslarına ailelerine düşkün insanlar.

0|2
    0|0
  • Ancak cahil insanlar kürtler diyerek ırkçılık yapar ve genellemeyle sevmiyrum der. Ben adam gibi adamı severim adam olmayanı ise sevmem derim her zaman.. Ve şunu da belirtmek gerekir, ırkçılık yaparak bu tarz söylemlerde bulunarak onların da bize karşı ırkçılık yapmaları kadar doğal bşy yok. Bu şeklde devam ettiği sürece sonu yok. Karşılıklı düşmanlık oluşturmak istiyorlar. Bu yüzden ayrım yapmamak önemlidir.

0|2
    0|0
  • Bence oyle empoze edildiği için.

0|2
    0|0
    • Sen seviyor musun kürt kardeşlerini

• Tabi ki seviyorum. İnsanlar ikiyüzlü davranıyor bu konuda. Çifte standart uyguluyorlar. Bir yanda Dünya barışı, Dünya kardeşliği diye haykırıp tüm insanları sevdiğini söylerken, Kürt insanlara gelince nefret kusuyorlar. Halbuki onları daha çok sevmeliyiz. Onlar da bizi daha çok sevmeli. Aynı toprağı paylaşıyoruz, ortak kültür mirasımız var.

• Benim çok iyi kürt arkadaşlarım çokta şimdi yani kürtlerin çoğu hdp ye oy veriyor. Sınıftaki kız pkk lının cenazenie giden hdp ye oy veriyor sonrada ben hain değilim diyor dikkat ettim de çoğu seviniyor ülkeye bir şey olsa ve çoğu yine kürdistan kafasında. Bu yüzden bende artık pek sevmemeye başladım ama hain olmayana sözüm asla yok.

0|0
    0|0
  • Teröristleri destekleyenleri sevmem

0|0
    0|0
  • Söylemesem daha iyi olur.

0|0
    0|0
  • kürtler değil arkadaş vatan hainleri sevilmiyor!

0|0
    0|0
  • Bir cogu pkkli ve sempatizani oldugu icin hepsi oyleymis algisi yaratiliyor bazen

0|0
    0|0
  • Konu ne olursa olsun genelleme yapmak çok yanlış. insan ırkına dinine göre değil insani özelliklerine göre değerlendirilmeli. her insan aynı değil

0|1
    0|0
  • Sansasyoneller çoğu yapıcı değiller yıkıcılar :)

0|0
    0|0
  • Hain oldukları için. Bu ülkede yaşayıp, bu ülkenin ekmeğini yiyip polise taş atan, şehit edenler onlar oluyor. Hdp birinci parti çıkıyorsa doğudan ben bir düşünürüm zaten

1|1
    0|0
    • Kafan çok güzelmiş kardeş güle güle kullan. Ne kadar da rahat yapıyorsunuz o küçük beyinlerinizle genellemeleri.
      www.sabah.com.tr/.../sehidim-kurt-oglu-kurttur

• Her zaman sizle tartışmaya çalışan birini yaşıyla mı ezmeye çalışırsınız? Bir elin parmakları... güldürmeyin beni. Okulumda, yaşadığım yerde kısacası hayatımda kürtler olmasa belki inanabilirdim.

• Bu benim görüşüm o senin görüşün. Polemiğe giremeyeceğim şimdi.

Erkekler Ne Diyor 15

• Çoğu size gerçekten değer verir. Babadan oğula kadar köpek gibi çalışır helaliyle paralarını kazanırlar. Ve çoğu Türk tende daha vatanseverdirler. Ama sağolsun medya organlarımız Türkiyedeki tüm kürtleri terörist ilan ettiğinden hali hazırda ailecek görüştüklerimizle bile görüşemez olmuşuzdur.2-3ay kadar önce izlediğim bir şehit cenzesinde bile bile diyordu şehidin babası "bu çocuk kürt oğlu kürttür" diye. Bu sözlerime sözde kürdistan hayalleri kuranları vs. dahil etmiyorum yanlış anlaşılmasın.

1|0
    0|0
  • Kürtler doğurganlık oranı yüksek 10-15 yıl sonra Kürt Türk nüfusu eşitlenip ve ülke elden gidecek diye ateş bacayi sardığı için bu şekilde suriyede bir kürt devleti kuruldu karşı çıkan sadece iki ülke iran ve Türkiye nedeni ise 4 parçaya 2 parça kaldı diye. 6 yıl önce barzaniye terör diyen AKP şimdi dost ilan edip menfaatler. peşinden koşuyor. Şimdi Suriye kuruldu ve Kürtler orayı da aldı yakın zamanda terör dedikleri yerden dost ilan edilecek çünkü kürdün türkün dünyadan başka bir dostu yoktur kardeş dedikleri budur. Sadece kimlik ve toprak kaybetme sorunu var. Türkiyede halkın değil devletin nefreti var eşit olan iki nüfus ayırımı olursa vergi ekonomi askerlik insanı güç herşeyi kaybedecek ve bir Azerbaycan gibi küçük ülke haline gelecektir Türkiye genç nüfus orani ile önde olan Kürtleri neden kaybetsin?
    Ama bu şekilde hizla 10 yıl sonra 4 parçanın birleşimi işlenecektir...

0|0
    0|0
  • Ülkedeki Suç yüzdesinin büyük çoğunluğunu oluşturdukları için
    Töre cinayeti işledikleri için
    10 tane çocuk yapıp ülke nufusunu kontrolsüzce artırdıkları için

0|0
    0|0
  • Ön yargılardan ötürü , hayatı ve insanları medyada gördüklerinden ibaret sanan çoğunu tanımadıkları insanları sevmeyen insanları anlamak zor.

0|0
    0|0
  • Genelde tengirici şamanistler sevmez.

0|0
    0|0
  • Kürtler dersen genellemeye girer etrafta Herbiji, Apo Apo, Pkk diyerek dolaşanlar sevilmiyor yoksa kürtlerle bir derdimiz yok.

0|0
    0|0
  • cogunlugu yüzünden hepsi damga yiyor evet cogunlkugunu sevmem

0|0
    0|0
  • Genlerinde hainlik olduğu için

1|0
    0|0
  • Mallar iste sevmeyenler

0|1
    0|0
    • Sen kürt musun

• Evet allaha cok sukur inancliyimda hdp li falan da degilim ben. Pkk cida degilim kurt denilince akla pkk ci geliyo hdp ci geliyo ama ben ikiside degilim allah hepsini belasini versin

• Her bku yedikleri içindir belki

0|0
    0|0
  • Benim için pek farketmiyor milliyet. İnsan olsun ya gerisi hikaye

0|0
    0|0
  • Kendi asina konus ben gayet seviloyorum ve seviyorum bos yapma

0|0
    0|0
  • Sevilecek taraflarını bugüne kadar görmedim

0|0
    0|0
  • Haklarını istedikleri için katledildiler, onlarda şiddete başvurdu. Ancak cahil ve düşünmeyen insanlar Kürdleri anlamayarak kötüler.

0|0
    0|0
  • kendilerinden kaynaklanan sebeplerdir ve tanıdığım kürtlerin yüzde 90'ının bir nazi kadar faşist olmasıdır, beş kelimelerinden biri kürttür, sözde kürdistandır, e tamam be kardeşim kürtsün de duyan ingiliz asilzadesi veya finlandiya güzeli felan sanacak, bağcılarda günaşırı birbirinizin kafasına odunla sopayla vuran siz değil misiniz bu neyin gururu kibiri.

0|1
    0|0
Yükleniyor...