Ailemin beni anladığını düşünmüyorum?

öncelikle kendimden az çok bahsedeyim. düşüncelerim çok farklı diyebilirim , örnek vermek istemiyorum , derine inebilirim. dünya olsun , namus olgusu , insan bedeni , yaratılışı , cinsellk, tanrı vb. konularda düşüncelerim çok farklı. insanların düşündüğü gibi düşünmüyorum. dini inancım farklı , tavırlarım farklı. çok asabiyim , güler yüzlü değilim , her zaman bir konuyu kafama takarım ve o konuda derine inerim , dışarıya çıkmam , arkadaş ortamım yok kültürlere inanmıyorum , mezheplere ve ırklara inanmıyorum. insanları bölmekten başka birşey değil. bunlar sadece bir kaçı. psikolojik sorunlarım var diyebilirim. toplumdan dolayı kaynaklandı. ancak başa çıkabiliyorum. konuya gelirsem ise ailem bu tavırlarımı garip buluyor , özelliklede çok asabi olmamı. benden psikolojik bir rahatsızlığım olduğundan şüpheleniyorum. asla düşüncelerimi ve tavırlarımı hastalıklı bulmuyorum. özgüven sorunum var sadece. aileme bunu bir kaç defa anlatmaya çalıştım. herkeste olacak şeyler deyip geçti. dün yine öyle davranınca , kime çekti bu deyip babamı suçladı beni böyle yetiştirdiği suçlamasıyla. yataktaydım o zaman , dinledim onları. kimsenin etkisi altında kalarak büyümedim , kimsenin beynimi yıkamasına izin vermeden büyüdüm. kendi kararlarımla büyüdüm. ve bu benim gerçek benliğim. bunu anlamıyorlar. pazar günü kuzenimin nişanı var. samimi değilim kendileriyle ve akrabalarla. cidden kültür ve ayrımcılık yobazı olarak buluyorum kendilerini. bunalıyorum. tokalaşmak istemiyorum hiçbiriyle. yanımda antibakteriyel el jeli taşıyacağım... nasıl ailemin beni gerçekten tanımasını? beni anlamalarını sağlayabilirim? ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Not : Önyargılarınızı söküp atın...

0|0
9|20

En İyi Erkek Görüşü

• Düşünce şeklin ve bazı takıntılarından dolayı seni anlayamamalarının da normal olduğunu anlaman lazım.

İnsanlar klasik ve ezberci varlıklardır, hayvanlar gibi sadece içgüdü ile hareket etmiyoruz, izleyerek ve taklid ederek öğreniyoruz. Bir ördek yavrusu doğar doğmaz gidip suda annesiyle yüzebilir ama insan yavrusu yeterli kabiliyete gelmek için yıllarca öğrenir taklid eder ve anca bazı şeyleri başarır.

Derinlere inebilmen güzel bişey çünkü çoğu insan bunu yapamıyor ama bazı şeylerinde varlık sebebini anlaman lazım, madem bölünmeye karşısin o zaman bu düşünce yapını da değiştirmelisin değil mi? Çünkü doğal olarak bu düşünce yapın seni ve diğer insanların bölünmesine sebep oluyor.

Yani mesele kültür ırk din değil sadece, mesele herşeye rağmen insan olabilmeyi ve değişik fikir kültür ve ırklara sıcak bakabilmeyi yapmaktır.

1|0
    0|0
    • Cok gercekci yorumlar yapilmis sizin de su lafini begendm insanlar klasik ezberciler. efetya sanki dgerinn aynisi gibi tvde den diziler firlamis gibiler konusmalari tlfn kullanmalari davranislari herseyleri ayni

En İyi Kız Görüşü

• uzulerek soyluyorum ki canim benim, bunu insanlara asilamak zordur. söyle düsün, yasitlarina bile anlatamiyosun dogru duzgun kaldi ki arada jenerasyon farki olan ailene anlatacaksin. kendilerinin anlamasi gerek bir sure sonra alisacaklarini dusunuyorum cok kapali degillerse eger. ben de sana yakinim dusunce konusunda, annem artik tuhaf bulmuyo. ateizme alisti, toplum hakkindaki yargilarima alisti. uzerine oynanacak bir sey degil cunku bu, dogal gelismesi gerekiyo zaman zaman ama kendini bu konuda kasma. sana zarar verir. eger konusmak istersen de mesaj atabilirsin. baya iyi anliyorum cunku durumunu

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Hayat senin hayatin kimsenin seni anlamasini bekleyemezsin anlayacak birileri cikar tabi insan ailesinin yaninda olmasini ister fikirlerini degistiremezsin ama asabiyetini kontrol altina alabilirsin yaklasmasini bilirsen seni anlayacaklar farkinda degilsin ama sende onlari fikirlerinden dolayi yargiliyosun hersey karsilikli

1|0
    0|0
  • Franz Kafka nin Dönüşüm adlı romanını hediye edebilirsin. Topluluk icinde farklı insanlar olması aklın ve özgür iradenin bir ürünüdür. Sen kendi mantığin ile böyle bir yaşam tarzı seçmissin kendine. Ailen bu konuda seni dislayacagina seni tüm benliğin ile kabul etmeyi öğrenmeli. Yoksa birgün seni tamamen kaybederler

1|0
    0|0
  • Irklar vardır, her ırkın kendine ait özellikleri vardır. Irklar yoksa neden Türk ırkının ya da İngiliz ve Rus ırklarının başardığı büyük başarıları Ermeniler, kürtler ya da zenciler başaramadı, bunu açıkla? Neden Türkler, İngilizler ve Ruslar büyük imparatorluklar kurarlarken kürtler doğru düzgün 1 devlet bile kuramadı, hadi açıkla. Zencilerin üstün olduğu konular da müzik ve spordur. Irklar arasında fark yoksa neden zenciler müzik ve sporda beyazlardan daha iyi?

Her ırk arasında belki yüzlerce binlerce fark vardır. Bir insan ırkların arasında fark olmadığını düşünecek kadar bilgisiz olmamalı.

0|0
    0|0
    • @x-crazyesta-x hah mesela bak bu adamın düşünceleri gibi düşünceler toplumda zararlara sebep olur. İşte bunları takmayacaksin ve herşeyden önce insan olgusunu ön plana çıkaracaksın. Irk din renk mezhep kavramlarını geçip insan olmak lazım yani soran kardeş

• Psikolojik bunalımınızı, insanların sizi anlamaması olarak algılamayın. Bence profesyonel bir psikolojik destek alın.

1|1
    0|0
    • düşüncelerim hastalıklı değil. tavırlarım belki olabilir...

• Ben üstte yazdıklarınız kadarıyla size tavsiyede bulundum. Kişinin aynada gördüğü kendisi değildir. Ben düşüncelerinize hastalıklı demiyorum psikolojiniz bir harabe halinde. Psikolojik destek tımarhanede alınmıyor yanlış anlamayın.

• Kendimden bildigim için biraz olsun fikrimi paylaşmak istedim bende neredeyse aynı durumda oldugum için biliyorum çok zor bir durum , onlara aslında anlatmak istiyorum bu düşündüklerimi ama öyle bir hayat sürmüşler ki onca doğrusunu bianda yıkmak onlara kendilerini sorgulatmak istemiyorum. Onlardan korktuğum için degil onları üzmek istemediğim için susuyorum onlara göre bir gaflet içerisindeyim arada sırada babamla cumaya bile gidiyorum olaylara olumlu yerinden bakmaya başladım sanada tavsiyem bu kendinden bahsettigin kadarıyla kendi dogrularını oluşturmuşsun delirme seviyesinde oldugunu tahmin ediyorum bende psikologa gitmek istedim yollamadılar ama şunu söyliyebilirim herşeye bir anlam yüklediğinde o bambaşka düşünceler sana huzur vericek en sonunda ama yinede mutluyum demeye korkuyor insan biraz empati yapıp onlar gibi düşünmeye çalış ailene biraz hak vermeye çalış ve onlara haklı oldugu yerleri söyleyip kendi düşüncelerinden ufak ufak paylaş ortak bir alan yarat insanları ayırmayın ne kadar anlamsız oldugunu söylerken kendini insanlardan ayırma soyutlama kendini bende çok sosyal biri degilim ama bu düşüncelerini paylaşabilicegin birini bulmaya çalış önyarısı olmayan dinlemeyi bilen kestirip atmayan birini keyifli vakit geçirebilicegini biliyorum. Bu bir şans veya tesadüf degil bu yazdığı görüp benim cevap yazmam bence biraz degerlendir söylediklerimi banada bir tavsiyen varsa çözümledigin başka bir olay paylaşırsan sevinirim bende değerlendiriyim uzun oldu ama tutamadım kendimi özür dilerim :)

0|0
    0|0
  • ama bu sensin yani.. elbette herkes farklı olacak öyle dünya güzel olacak bu çok özgün bir şey seni tebrik ediyorum :) bide istemiyorsan gitmeyebilirsin ne bilm dediklerinin çoğunda haklısın sana hak veriyorum.. şöyle yapabilrsin aslında dedikleri gibi psikoloğa gidersin ona durumu anlatırsın muhakkak doktor aileni ikna eder çünkü sen özelsin :)

1|0
    0|0
  • tamam çok güzel yazmışın sana iki şey söyleyeceğim sen onların seni anlamasını bekliyorsun peki sen gerçekten onları anladınmı kendi düşündüklerin değil anlatmak istedikleri şeyleri. ikincisi sen onlara kendini ne kadar düzgün anlatabildin.

1|0
    0|0
  • Şansliyim, senin gibiyim lâkin ailem hep arkamda. Karismazlar hiçbir zaman

1|0
    0|0
  • Neysen o olacaksın her zaman. şimdiye kadar öyleysen yine öyle olacaksın degisemezsin. Yalnız sunuda ihmal etme psikiyatriste bunları bir danış

2|0
    0|0
    • Ya bnde sunu anlamiorum midenizde agri olsa dur bn bununla bas edeyim demiyorsnzda. is pskyatr pskloga gelince neden sakliyrsnz. ve bas etmeyi bekliyosun. bas edilcek bisi olsa bunun nie drlari var.

• @Rozetin bende aynı şeyi söylüyorum

• mb yargılı değilim baştan sona da okudum inanmadığın şeyler malesef bilimsel gerçek... bu durum bence geçicidir

1|0
    0|0
    • her ne olursa olsun , şu an konum o değil. sadece kendimi tanıtmak ve nasıl biri olduğumu ortaya koymak için anlattım onları. önemli olan ailemin bana karşı bu anlayışsızlığı ve yanlış düşünceleri. tabi benim düşüncem onların yanlışı olabilir. onların düşünceside benim yanlışım olabilir. anlayışsızlar.. benimde onlar gibi olmamı istiyorlar.

• dediğim gibi , senin yanlışın benim doğrum olabilir , benim doğrumda senin yanlışın olabilir. fikirlerimde bir yanlış yok bu yüzden düzelmekte gerek duymuyorum. düşüncelerime yanlış diyemezsiniz. Dogrularinizin mutlak olmadigini anladiginizda kendinizi yanlista ve dogruda bulabilirsiniz. Dogru dusundugunuz bir konunun baskasi tarafindan yanlis algilanma algisini, yanlis dusundugunuz bir fikrin baskasi tarafindan dogru algilanabilecegini bildiginiz zaman radikal bilinclilige ulasabilirsiniz. Bu radikal bilincliligin ayni zamanda yanlis ya da dogru olabilecegini bildiginizde ise konsep disi olup tanri'nin yerine gecebilirsiniz ya da boyle bir sey hic olmayadabilir. Bilinmesi istenen bilgi 'hicbir dogru mutlak degildir'. kisisel sinirlariniz disinda yapilan genelleme dogrulari dogru ya da yanlis degildir. Ayni zamanda bu dogru olmayan fikir yanlis olup yanlis olan fikrin aslinda dogru olabilecegini kanitlar.

• böyle"Dogrularinizin mutlak olmadigini anladiginizda kendinizi yanlista ve dogruda bulabilirsiniz. Dogru dusundugunuz bir konunun baskasi tarafindan yanlis algilanma algisini, yanlis dusundugunuz bir fikrin baskasi tarafindan dogru algilanabilecegini bildiginiz zaman radikal bilinclilige ulasabilirsiniz." cümleler karmaşıklaştırmana gerek yok.

"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır" Mevlana.

ama ben sana doğrudan bahsetmedim bilimsel gerçekten bahsettim ve bu gerçekler değişmez. Su 1 atm basınçta 100 C de kaynar sabittir!

• Hiçbir şey boşuna değil

1|0
    0|0
  • ön yargılarımızı söküp atalımmı :D sen dünyaya ön yargılı gelmişin kardeşim yok böyle bir dünya insanlarla iç içe olmazsan akrabalarında iletişim kurmazsan dünyadan kendini soyutlayıp kendine has bir dünya yaratmaya çalışırsan böyle şizofren gibi hayat yaşarsın bence asıl sen ön yargılarından kurtul insanlarla iç içe olmayı bir dene

0|0
    0|0
  • İlk defa bir sorudan bir şey anlamadım

2|0
    0|0
  • Kolay gelsin

1|0
    0|0
  • Hangimizin ki anlıyor ki takılıyoruz işte

1|0
    0|0
  • Oaaa kız versiyonum

1|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Oncelikle seni anliyorum bir ara bende yasadim. Ama lutfen insanlarin seni sevmesine izin ver sen yuregi cok guzel birisin izin ver insanlarda gorsun sevsin seni. birak insanlar ne dusunurse dusunsun. sen onlara saygi duyarsan yanlarina gidip onlarda sana saygi duyacaktir

2|1
    0|0
  • Ateist videosu var sanirim ahmet taha yolgecenhani tvter var periskop var youtubeden bilere olsun dinle. canım

1|0
    0|0
  • İnsanlarla ilişki kurmak o kadar da kötü bir şey değildir. İnsanları bölmekten hoşlanmadığını söylüyorsun, ancak kendin de yobaz sıfatını yapıştırmaktan çekinmiyorsun. Herkesin görüşleri aynı olmak zorunda değil. Üzgünüm ama bu böyle, herkes kendi içine kapansaydı dengeler değişirdi. Ayrıca antibakteriyel el jeli taşıman da çok yanlış bir davranış. Biri sana karşı bunu yapsa, senin kirli olduğunu düşünse mesela hoşuna gider mi?

1|0
    0|0
  • Sende kendimi gördüm :D

2|0
    0|0
  • Ben de

1|0
    0|0
  • Onları seviyor musun?
    Onlarla yaşamak istiyor musun?

1|0
    0|0
  • Aslında herkesin olduğu gibi benim de icim de farklı bir kişilik yatıyor. Senin içindeki ağır basmış ve böyle olmuşsun. Aslına bakarsan sana benzemiyor da değilim. Ailene bu konuyu anlattigin zaman anlamayabilirler ya da anlamayazlar. Bence biraz bu benliğinden siyril bir müddet. Sonra alıştıra alıştıra kendine dön. Böyle sana alışırlar ve benimserler diye düşünüyorum

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...