Sizce bu ülkede ders çalışmak nedir?

ne düşünüyorsunuz? herkes şunu diyor "çok çalış çok test çöz ancak bir yerlere gelirsin". ya ben şunu anlamıyorum önüne bir kitap veriyorlar al bunu ezberle sınavda aynısını yap. ve buna başarı diyorlar. ve işin garip yanı insanlar bunun farkında değil.çalışmak nedir bir kitabı mal gibi ezberlemek mi?
sizin fikriniz ne? sizce bu durum nasıl düzeltilir?

• haklısın bence ve fikrim şu;
    60% (3)64% (7)62% (10)Oy Ver
  • haksızsın bence ve fikrim şu;
    40% (2)36% (4)38% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkemizde bilimin önü tamamen kapalı. Sırf okulu bıraktığı için sanayide ömrünü geçiren, kıyıda köşede kalmış o insanları keşfetsek, onları umursayan makam sahiplerine sahip olabilsek, kim bilir ne yetenekler, ne mühendisler çıkacak onlardan. Ancak sadece o harddisk doldurmaktan başka bir işe yaramayan kitapları ezberleyemedikleri için bir bakıma ölüme terk ediliyorlar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın. Basariyi boye yorumlayan ve gelecegine bu metodla yon veren bir ulkede de durumlarin bu kadar arapsaci olmasi normal sanki. Alternatif dusunmeyi, uretmeyi, ozgun olmayi hic bilmiyoruz. Donup arkana baktiginda aslinda ogrenmeyi bile ogrenememisiz. Ve yillardir hic bir duzelme yok hatta her gecen gun daha kotuye gidiyoruz

1|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum
      çok üzücü bir durum :/ ömrümüzü çürüttüler
      o kadar boşa giden yılların hesabını kim verecek

• Bir Michael Jackson sarkisinda da denildigi gibi: "All I wanna say is that they don't really care about us." :)
      Sanssizligina isyan edebilirsin bu ulkede dogdugun icin ya da f*ck the system der onlarin buyurdugu uzere okur sonra uzerine kendi kendini egitirsin ve sistem yapabilecek duruma gelirsin.

Erkekler Ne Diyor 3

• Olay şu; bu sınavlar sisteme uyanları alıp kullanıyor. Ders çalışmayan ve kazanamayan kesiminse %98 i 'üniversite kazanamadım, artık yapabileceğim bir şey yok' deyip farklı bir yolla sisteme uyuyorlar ve modert 'Kast Sisteminin' en alt tabakasında kalıyor.

Birde %2 lik kesim var, üniversite okumanın ne kadar gereksiz olduğunun farkında oluyorlar ve sisteme yenik düşmeyip yükseliyorlar. Öyle yükseliyorlar ki bir yerden sonra sisteme hakim olup, en iyi üniversiteyi bitiren kişileri filan işe almayı düşünmeye başlıyolar.

Anlamayan varsa kısaca özetleyelim; ya sisteme uyup 60-80 yıllık hayatını bir tür köle yaşarsın, ya da sisteme hükmetmeyi denersin. Belki hükmedemezsin ama 'denersin'. Önemli olan bu değil mi zaten? Olmak ya da olmamak.

2|1
    0|0
    • peki sisteme nasıl hükmedilir :/

• güzel bir bakış açısı bu yönden hiç bakmamıştım :)

• İşte, sistem... :)

• öyle olsa yine iyi sordukları sorularda sahtekarlık oluyor amaç verdigini almakta değil hilekarlık yanıltmak

1|0
    0|0
  • Sende ezber yapmadan çalış

1|0
    0|0
    • burada mümkün değil öğretmenler daha da ezberci

• vaktin boşa geçtiğini düşünüyorum yıllardır oku elinde bir şey yok
      çok kötü

• O da doğru. daha iyisi olabilir muhakkak da 20 milyon öğrencinin bulunduğu bir ülkede zor gorunuyor

Kızlar Ne Diyor 1

• Sistem ezbere yoneltilmis durumda. En sacma sey. Soyleyecek o kadar sozum var ki, sabaha kadar bitmez. Cok cektim egitim sisteminden

1|0
    0|0
    • sence en iyi çözüm ne bence yurtdışı :/

• Yurtdisi cozum degil. Cozum dedigin seyin burda olmasi gerekli. Egitim sisteminin ciddi sekilde gozden gecirilmesi gerek

• ama bizimde ömrümüz geçiyor sistem düzeltilmeli tabiki kalıcı çözüm bu ama bana yetişmez o :/

Yükleniyor...