Kadın Erkek eşitliğine inanıyor musunuz?

Arkadaslar bu ülkede kadın erkek eşitliği var mı sizce? Buyurun güzel yorumlarınızı alalim😆

0|0
15|23

En İyi Erkek Görüşü

• İnanmıyorum kadınlar daha üstündur (!) :D Tabi ki eşit değiliz ama kimse kimseden üstün değil ondan eminim ;)

Ne yapalım bende böyleyim

1|0
    0|0
    • Boşver iyiki de öylesin. taktir ettim

• Demek ki eğitim almış insan ile almamış arasında fark var.. Bu eig onu gösteriyor insanlar arası cinsiyet ilişkileri hakkında zamanında yaklasik 2 sene önce Osman Sınav'in eşinin vesilesi ile bir kısa filme imza atmistik ondan öğrendiğimiz olgular ise yaramış olmali ki başkaları tarafından beğeniliyor Teşekkür ederim eig için

• Nedemek bana göre de doğru olan buydu.. rica ederim.

En İyi Kız Görüşü

• kadın ve eşitlik deyince sadece Türkiye bazında değerlendirme yapmamak gerekir.
    Çünkü çoğu yerinde eşitsizlik var. örneğin
    Brezilya'da, Hindistan'da vs. Hatta bazen bazı Avrupa ülkelerinde de bazen görülmektedir.
    Ancak Türkiye'ye gelince; Türkiye, bir tecrübe devletidir. Yani ilk önce çoğu kadın tecavüze uğrar, dayağını yer. baba evine gönderilir, ocağı söndürülür ondan sonra kadına yönelik olumlu tavır sergilenmeye başlanır. kanunlar vs. çıkarılır. halbuki çözüm kanunda değil insanlık şuurunda. mesela İngiltere'nin bu yüzyılda daha doğru dürüst bir anayasası yok ancak halkı çok güzel bir şuura sahip. bu yüzden caydırıcılık yerine ıslahın yapılması daha mantıklı olacaktır. bu ise ancak daha ilkokuldan beri çocuklara aşılanmalı.
    çünkü iyi vatandaş yerine iyi insan yetiştirmek herkesin yararına olacaktır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Ulkeyi bilmem ama Son hutbeyi oku..

1|0
    0|0
  • Inanmiyorum. Kadin, erkegin bir ust modelidir. 👍

1|0
    0|0
  • Tartışmak lazım

1|0
    0|0
  • beyinler doğruyu kafalarında eşit bir şekilde terazileyemekleri sürece düşüncelerde hep bir eksiklik olacaktır malesef...

0|0
    0|0
  • Hayir esit degiliz kadinlar allah katinda bizden daha ustun

1|0
    0|0
  • ikisi de birbirine muhtaç mı? evet. o zaman neymiş? evet eşitizzz.. :) bu ülkede kadın eşitliği var mı dersen insanı biraz düşündürüyorr halbuki bu ülke kadınlara oy kullanma hakkı bile çoğu avrupa ülkesinden önce verildi ama kadın erkek eşitliiiği konusunda onlardan geri kaldık haralde :(

0|0
    0|0
    • Asagida adamın biri yorum yazmış canımı sıktı gece gece. karı erkek eşitliği yok senin karı dediğin seni doğuran anadir en başta nesil çok saygisiz

• abla mesaj bak :)

• Bence yok. Bana kalırsa ülkemizde kadınlar özellikle hukuk önünde handikaplı görülerek üstün tutuluyor.

0|0
    0|0
  • kadinlara daha fazla hak var ama erkekler dogadan daha guclu zekidir erkekler superior

0|0
    0|0
  • Tabi tabi ne eşitlik😊 saat 12ye yaklasti hemen esitlik demek vay be😊😊

0|1
    0|0
  • İnanmam

0|0
    0|0
  • Kadın erkek sadece Allah katında eşittir.

0|0
    0|0
  • evett

0|0
    0|0
  • Karı ve erkek eşit değildir

0|0
    0|0
    • Senin ezmeye çalıştığın' karı' gibi çirkin ifadenden belli. acıyorum sana

• kari denmez şapşik !!! sen gundimisin? hanim diyeceksin)... guru olmuşsun ama cahil kalmışsın...
      karı aşağılayıcı bir kelimedir. ayrıca etimolojik olarak eski türkçede yaşlanmak anlamı taşır ki kart kelimesi de aynı kökeni paylaşmaktadır. artık hangi dağdan indiysenn :D biraz insan içine çıkta nezaket öğren :)

• Karısınız işte.

• Bu ulkede esitlik yok.

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla var

0|0
    0|0
  • var tabıkı neden olmasın

0|0
    0|0
  • Eşit olsak, bu ülkede de eşit olurduk.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum kadınlar daha önde bence. Biz erkekler hep ezılıyoruz :D

0|0
    0|0
    • 😊😊yok yahu ne ezilmesi

• Güzel oldu ya. erkek gözüyle baktık dunyaya😊 ben epeyce eglendim.

• Biz de eğlendık bayan olmak ne kadar avantajlıymış gördük :P :D

• kızların işine gelince eşitlik oluyo işine gelmeyince olmuyo :D

0|0
    0|0
  • yavas yavas olmaaya dogru gıdıyor ıns olacakdır kadın erkek esıttır olması gerekn bu

0|0
    0|0
  • Eşit değil olmadığını herkez biliyor

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum erkek herzaman bir tık önde olmalıdır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Kadın kadınlığını bilecek, erkek erkekliğini. Hak hukuk konusunda kimse kimseden üstün değil ezilen bir taraf olmamalı. Ama ben napıyım kadın gibi erkeği veya benim kocam olacak kişi ne yapsın erkek gibi kadını. Saptırılan abartılan bir konu bence pencereyi iyi seçmeli

1|0
    0|0
  • Olmalı fakat yok

0|0
    0|0
  • Ülkemizde malesef yok ama yavaş yavaş zihinlere yerleşiyor.

0|0
    0|0
  • Erkekler üstün olduguna inanıyor

0|0
    0|0
  • bu ülkede tabiki kadın-erkek eşitliği yok ama çoğu ülkede yok. olmalı mı? evet

0|0
    0|0
  • bazen var bazen yok.

0|0
    0|0
  • kadinla erkek esit degildir. yaratilislari fitratlari farkli kadin erkegin mucevheridir

0|0
    0|0
  • hayırr

0|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • hayır yok olmasında zaten bilinçli erkekler olsun yeter

0|0
    0|0
  • Evet de hayır da yani çoğu konuda esitiz ama eşit olmadığımız konular var şüphesiz ki

0|0
    0|0
  • Bayanlar devlet tarafindan tam esitlik gelirse maddi anlamda sikintilar cekeriz bunu unutmayin neden babanizin sigortasindan evlenene kadar yas farketmeksizin yararlanabiliyoruz peki bunda da esit olsak cok mu iyi. Sadece bizimde biseyler yapabildigimizi hem güçlü hem narin her kalıba girebilcegimizin farkındaliği olmasi yeterli.

1|0
    0|0
  • Tabiikide.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...