Annemden nefret ediyorum ne yapmalıyım?

arkadaşlar bu yazdıklarım ve yazacaklarım bir anlık sinir sonucu değil. annemden nefret ediyorum. benim hayatımın içine eden bir kadınla aynı evde günlerimi geçirmek zorundayım.. ben çok küçükken annemle babam ayrılmış babam annemi aldattığı için. sonra biz anneannemlerin köyüne gelmişiz. dedemle anneannem büyüttü beni. dedem bana allahın bir hediyesi idi allah mekanını cennet eylesin. 5 yaşlarındayken annem üniversite okumaya karar verdi. beni bıraktı köyde, amasyaya gitti. 4 sene annesiz kaldım. 1. sınıftayken dedem kanser oldu istanbula taşındık. orada tedavi görüyodu. bende 1. sınıfa İstanbul da başladım. esenler engin can güre ilkokulu... daha sonra dedem vefat etti dayımların yanına taşındık bingöle sığıntı gibi. dayım astsubay. 1. sınıfın yarım dönemini de bingöl de okudum. 2. sınıfta kastamonuya geri döndük. anlatamayacağım kadar berbat zamanlardı. 2. sınıftan 7. sınıfa kadar kastamonudaydım. iğrenç günlerdi. anneannem ben annem yaşıyorduk. bana sürekli başınızda erkek yok siz ne yapıyorsunuz ne yiyip ne içiyorsunuz çok zor olmuyor mu gibi şeyler söylüyorlardı. arkadaşlarımın aileleri dört dörtlüktü. benim anneminse görüşmediği biri kalmamıştı. herkes annem hakkında konuşuyordu. daha sonra adı lazım değil biriyle tanıştı. 5 sene falan konuştular. sonra adam bunu terketti annem aşk acısı çekiyodu gözümün önünde. beni görmüyordu. neyse sonra bu adamla barıştılar evlendiler. 8. sınıfın aralık ayında kocaeliye taşındık. hayatımın en berbat dönemiydi. kimseyi tanımıyorum, evde annemin sürekli o senin baban diye başıma kaktığı şerefsiz bir adam, kimin çocuğu belli olmayan üvey kardeş ve hayat kadınlarından biraz daha edepli (!) bir anne. o zamanlar bir de aşk acısı çekiyordum. benim hayatımı mahvetti ve

Güncellemeler:
mahvetmeye devam ediyor. böyle birinin her gün yüzünü görüyorum. artık cidden çıkmak sokaktayım.
bu arada lise 3 teyim ve okulda gayet başarılıyım.
elimden bir şey gelmiyor. bir fikri önerisi olan var mı arkadaşlar ne yapmalıyım?

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• zor donemler gecırmıssın ALLAH yar ve yardımcın olsun ınşallah bundan sonra yapacagın tek şey bence ya okulunu okuyup unıversıteye gırecen baska sehırde ordan kurtulacan veya bır ışe gırıp kendı maddı ozgurlugunu elıne alıp kendı dunyanı kuracan sabırlı olmalısın bu zor donemlerde ALLAH sabredenlerı sever ınan ınşallah cok mutlu olursun keske elımde bır sıhırlı degnek olsa senı kurtarsam ama sana dua ederım kendıne ıyı bak

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim allah razı olsun senden. allah daha kötülerini yaşatmasın daha kötülerine sabır versin. ben sadece bir çözüm arıyorum. tekrar teşekkür ederim sende kendine iyi bak..

• rıca ederım sende kendıne cok ıyı bak

Erkekler Ne Diyor 5

• Okuluda ifşa ettin
    Dıbına koyim :D

0|0
    0|0
  • Anasini satayim nasil bir hayat bu ya valla cok kotu bir durum peki ne yapmayi duşunuyorsun ayril o evden evlen ya da bir isbul çalis kendin yaşamaya başla halen izmittemisin yaşin kaç

0|0
    0|0
    • lise 3 teyim. pdr okumak istiyorum. kazanabilecek potansiyeldeyim zaten. üniversiteye uzak bir yerde okuyup bir daha yüzlerini görmek istemiyorum. evet hala izmitteyim

• 3 ay boyunca çalışıp kendi paramı kazandım bursum da var allaha şükür. maddi açıdan özgürüm kimsenin eline bakmıyorum. manevi açıdan kendi kendime yetebiliyorum. allaha olan inancım da var şükürler olsun. ben sadece psikolojik tarafındayım. elimden bir kaza çıkmasından korkuyorum

• Allaha inancin varsa anne ne kadar kotu olursa olsun sonuçta anne hiç bişey olmasa bile 9 ay karninda taşimiş seni sakin bir hata yapma allah seni hiç affetmez

• Üniversite yi mümkün olduğu kadar uzak bir yere yaz aşk acısı geçer öyle birşey yok çünkü . d

0|0
    0|0
    • o bahsettiğim ilk ergenlik zamanlarımdı. şuanda kalbimde birisi var ama o aşk gibi bir şey değil. üniversite için de planım o zaten ama şu bir yıl nasıl geçecek bilmiyorum.

• Allah yardim etsin cok kotu bir cocukluk yasamjssin cok uzuldum

0|0
    0|0
    • amin. allah daha kötülerini yaşatmasın. allah daha kötülerine sabır versin. benim amacım dert yanmak değil sadece bir çözüm yolu aramak.

• Ancak kendi aileni kurdugun zaman bir cozume kavusur hayatin ama bu kadar zor bir hayat icerisindeyken saglikli cok iyi bir karar verirp dogru insani bulman lazim

• Kardesim universite kazan oku. Ne bir annen kadar serefsiz ol nede terk eden baban gibi sana serefsizlik yapacak birini bul

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Çok üzüldüm işte hayat bazen adil davranmıyor hiç kimseye ama ne de olsa o senin annen ne yapabilirsin ki 😔

0|0
    0|0
  • Universiteye kadar sabret. baska bir sehire okumaya gidersin kafan biraz rahat eder. okulunu bitir is güc sahibi ol kendini kurtar ve bagimsiz bir kadin ol...

0|0
    0|0
    • bunları okudukça kendime güvenim artıyor.. teşekkür ederim

• Ne demek. Mutlu olursun inşallah, sabırlı ol 😊

• Madem ki başarılısın 1 yıl daha dayan sonra istediğin bölümü başka şehirde tercih edip kaç oradan...

0|0
    0|0
    • elimden bir kaza çıkmasından korkuyorum

• Sakin olmaya çalış şimdiye kadar çıkmadı 1 yıl daha çıkmasın.

• sevmelisin

0|0
    0|0
    • ne kadar sevdiğimi anlatamam

• Öyle demeya.

0|0
    0|0
  • Bende öyle

0|0
    0|0
  • Annen sana bakabilmek için okumuş. Belliki erken yaşta evlenmiş yanlış bir karar vermiş. Annesiz yasamişsin zor bir durum ama anneannen dedem sahip çıkmış. Ne yapsın annen hayatını sana mı adasin. Sen büyüyünce annene bakacak mısın. Daha şimdi den sana muhtaç olmadığı halde nefret ediyorsun. Sana muhtaç olsa gözünün yaşına bakmazsın. Okulunu bitir başka şehir yaz orada oku.

0|0
    0|0
    • bana hayatını adasın tabiki ama eğer beni dünyaya getirdiyse bunun sorumluluklarına varmak zorunda. annemin bende hiç bir emeği yok ve inan o yazdıklarım yaşadıklarımın yanında hiç birşey. ben burada dert yanmıyorum o yolları geçeli çok oldu. sadece artık bir çözüm yolu arıyorum.

• ne demek elin adamı ya? o adam annemin kocası

• Kocası olsun seninle kan bağı yokki. Ortalıkta görüyorsun millet öz kızına tecavüz ediyor. Ortalik iyice rezilleşti. Dikkatli ol sen.

Yükleniyor...