Musluman misin? eger degilsen neden degilsin? Islam sizin icin ne ifade ediyor ve olunce yasayacagimiz kabir hayati sorgusu hakkinda dusunceniz ne?

0|1
10|22

En İyi Erkek Görüşü

• Elhamdulillah Müslümanım.. Ve İslam Benim İçin Hikmeti Sır İlminde Olan Alemlerin Yaratıcısı ALLAH AZZE ve CELLE'yi Onun Varlığını ve Birliğini İfade Ediyor.
    Kabire Gelince. Kabir Zordur.. Azıksız Amelsiz Kabire Girmek Dahada Zordur.. Allah Bizleri Kabir Azabından Muhafaza Buyursun İnşâAllah.. :(

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Elhamdülillah kal-u beladan beri müslümanım. Ama gerçek müslüman mıyım ancak Allah c. c. bilir.

1|0
    0|0
  • Antikapitalist solcu bir müslümanım. Kuran-ı Kerim'de geçen hak, hukuk, adalet, emek kavramlarını sol ideolojide bulduğum için solcu oldum. Kuran-ı Kerim'in mealini baştan sonra herkes okusun bu olmadığı için bugün ülke bu halde!! Bu ülkede hak, hukuk, adalet diyenlere tokat vuruluyorsa bu ülke müslümanlıktan uzaklaşmış demektir. Ap ayrı yerlere çektim ancak çekmekte gerekiyor malesef. Çünkü bu ülkede müslümanım diyen insanların yarısı torpille onla bunla menfaat elde ediyor. Hak kayıplarına sessiz kalıyor. Adalet çığlıklarına sessiz kalıyor. Müslümanlık sadece namaz kılmaktan ibaret değil!! Tavırlar, düşünceler hal ve hareketlerde müslümanlığın temelinde. Göstermelik ibadette arttı, haramda arttı. Yozlaştık ve bozulduk. Allah bunların hepsini görüyor. Böylelerini hacda temizlemez!!
    yap yap yap sonra temizlen yok öyle yavma!!
    Anca kendilerini kandırır bazıları. Allah herşeyi görüyor.

0|1
    0|0
    • Turkiye de seriat yok ki zaten. Musluman bir ulkenin anayasa kitabi Kur'an i Kerim olmalidir zaten

• @Mertovic1905 arkadaş özel mesaj atmak için sanırım seninde beni takip etmen gerekli. bende kocaelinde yaşıyorum.

• @posetcat takip ettim üstad

• artık sadece müslümanız , mazlum ölüyor sessizi, günah işleniyor dilsisiz, yalan söylemede fenomeniz evet biz müslümanız

1|1
    0|0
    • o zaman oyle Musluman olalim ki. Muslumanlarin yalan soylemeyecegini zina etmeyecegini gunaha girmeyecegini seytana uymayacagini sadece Musluman olup her seyi yapanlara ogretelim...

• Ey Mumin kardesim baskalarin degil kendi kotu yanlarina bak cunku sen onlari duzeltemezsin ama onlar seni duzeltir

• Kendime bakıyorum zaten

• elhamdulillah müslümanım. o sorularin da cevabini da takdirini de Allah (cc) ye biraktik biz dogdumuz andan itibaren.

1|0
    0|0
  • Muslumanim

0|0
    0|0
    • Elhamdulillah Musluman olmak cok kolay peki ya Muslumanlgin hakkini veriyor muyuz Kur'an a uyuyor muyuz?

• Müslüman olduğuma inanıyorum. ancak doğrusunu yaradan bilir.

İslam benim için hak hukuk ve adaleti ifade eder. özgürlükleri, özgürce düşünmeyi sağlayan bir yapısı vardır. lakin bir şeyh, ya da vs altında kimsenin görüşünü benimsememekteyim. Hatta Kuranın türkçesini onlarca tercümesinden okudum. bence en zevkli okunanı muhammed eset in kuran tefsiri idi. ayrıca Mehmet akif ersoyun damadının tefsirinin de okunmasını salık veririm. recep eliaçıkın kuran tefsirinide okuyorum.

oldükten sonra kabir hayatı var mı sorusu ise olsada olmasada bedenim değil ruhumun azap çekmesi anlamında olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
    • bence bir mezhepte olmak dini biraz daha tamamliyor ben hanefi mezhebindeyim

• Hamdolsun müslümanım bu dünyadaki, en güzel nimet

1|0
    0|0
  • Elhamdulliah muslumaniz ama ne kadar yerine getiriyoruz o mechul malesef

1|0
    0|0
  • Müslümanım. Her türlü kanıta varlığına inanıyorum. Bu dünyada insanların kötü amaçla yaptıklarının cezasının ödeneceği için kabir hayatı sorgusu olduğunu düşünüyorum ısrarla da istiyorum öyle olmasını

0|0
    0|0
  • Müslümanım.

0|0
    0|0
  • Elhamdulillah muslumanim kabir azabina gelince nasil bisey oldugunu bilsen zaten simdi burda bu yazilara cevap vermek yafa yazmak yerine allaha ibadet ederdik onu o zaman anliyacaz

0|0
    0|0
    • Kur'an da yaziyor ama ve hadislerde rivayetlerde var kabir azabi. yani tahmin edebiliyoruz biraz ama nedir bizde ki bu rahatlik?

• Aynen haklisin sen bu dediklerini yapiyorsan ne mutlu sana

• Elimden geldigince Allah in izniyle yapmaya calisiyorum

• müslümanlıktan çıkıcam bu gidişle

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah.

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah

0|0
    0|0
  • kabir inançtan mı ibaret kanıttan mı?

0|0
    0|0
  • evet..

0|0
    0|0
  • elhamdülillah müslümanım.

0|0
    0|0
  • sen neden müslümansın?

0|0
    0|0
    • Cunku gercek tek hak din Islam

• bu ülkede hristiyan ailenin çocuğu olarak müslüman olabilirsin ama müslüman ailenin çocuğu olarak hristiyan olamazsın seni dışlarlar sözde dinde zorunluluk yok ama gel gör ki öyle değil hristiyansan dışlanırsın kötü bakılırsın ya da daha kötüsü kesilecek bir baş olursun

• sanirim ayni pencereden bakmiyoruz ben goruyorm Musluman ailenin hristiyan cocugunu ;)

• şamanistim

1|0
    0|0
    • senin dinini bilmiyorum ama gercek hak din Islamdir bunu biliyorum Elhamdulillah :)

• hic Islam i arastirdin mi?

• kuranı 3 kez incili 2 kez tevratı 4 kez okudum

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Muslumanim. Musluman olmayan kabire ahirete inanmiyor ki. Oldukten sonra toprak olucaz diyorlar. Ruh da baska bir bedene giricekmis asddssdxsas

0|0
    0|0
  • hristiyanım, müslümanlara sonsuz saygım var kitaplı dinler hemen hemen aynı fikri savunuyor hepsinin temeli bir sonuçta çok bir farkım olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • oldukten sonra cok farkli oldugunu anlayacaksin :)

• ben sorgulamadim ki sadece Islama dair bir kac sey soyledim

• öyle diyorsanız

• Elhamdulillah müslümanım bu ateistleri merak ediyorum düşümcesini bu dünyayı kim yarattı bir düşünün kendi kendinemi oldu

0|0
    0|0
    • Ateistler degilde Musluman olup Allahu teala nin emirlerine uymayanlara sasiriyorum ben :/

• Hiç olmazsa ALLAH a inanıyorlar şehadeti getiren kimse azap çektikten sonra cennete girecekmiş

• Önemli olan o hatadan geri dönmek

• Elhamdulillah

0|0
    0|0
  • Allah'a şükürler olsun Müslümanım. İyiki öyleyim. Hayatıma elimden geldiğince onunla yön vermeye çalışıyorum

0|0
    0|0
  • Muslumanim

0|0
    0|0
  • elhamdülillah müslümanım. rabbim bir. hepimizin rabbi bir. kabirde ceza alacağım çok şey var ama allahın takdiri. ben elimden geleni yapıyrum ahiret hayatı için. inşallah karşılığını alırım. hepimiz alacağız.

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah müslümanım

0|0
    0|0
  • Müslümanım

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...