Osmanlı ya da Türkiye Cumhuriyeti seçeneklerinden birini seçip diğerine düşman olmak hangi mantığa uygun?

Iki secenekten birini secip digerine olesiye dusman olmak kadar sacma bir sey olamaz. Turkiye Cumhuriyeti , Osmanlinin devamidir neden ikisinden birini secelim iki tarafta Turk iki tarafta beni temsil ediyor iki tarafta tarihim soyum... Turkiye ya da Osmanli dusmanligi yapan cahil insanlardan olmadigim icin mutluyum... Atalarimizin kendi aralarinda cekismeleri bizi iki taraftan birine dusman olmak zorunda birakmamali. Tarih boyunca islevini yitiren devletlerin yerini , yeni dinc devletler almistir bu gayet dogal cunku devlet surekliliktir eskisinin yerine yeni dinc ve genc bir devlet daha iyi bir istikrardir. Turkiye de Osmanli da Selcuklu da Gazneli de Karahanli da Uygurlar da Gokturkler de Hunlarda atalarimiz aralarindan birine dusmanlik yapmak tam bir ahmaklik...

1|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de iki çeşit tarih görüşü vardır: 1) Osmanlı düşmanı Atatürk tapıcıları, 2) Atatürk düşmanı Osmanlı tapıcıları. 3. Yani olması gereken kesim, bütün bunları bir görüp, kendi tarihi görüp, hatasıyla sevabıyla kabullenenenler.

İlber hoca diyor ya, "tarihi tarihçilere birakin"diye.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yazdiklarina sonuna kadar katiliyorum tarihi olmayan milletlerin gelecegide olmaz. Amerikalilar olmayan tarihini boyle abartirken bizim kendi tarihimizden kacmamizin nedeni kultur catismasi ve oz benligimizi yitirmemizdir. Her devlet yikilabilir ama bu onu tamamen silmez. Atatürkde bir osmanli subayiydi milliyetciydi

1|0
    0|0
  • Düşman falan değilim sadece Osmanlı'ya biterken yapılanı hak görmüyorum. Vahdettin meselesi veya osmanlı cahildi biz cumhuriyetle aydınlandık meselesi vs. Diyeceğim şu ki Osmanlı'nın sonu böyle olmamalıydı. En basit tabirle halkın kendi kendini yönetmesi demek olan cumhuriyetin darbe usulüyle gelmesi de müthiş bir ironi bana kalırsa... Derdim cumhuriyet değil kesinlikle... Osmanlı'da da cumhuriyet yöneliş oldukça hızlıydı. Özellikle abdülhamid döneminde... Türkiye düşmanlığı değilde cumhuriyet düşmanlığı edenlerin sıkıntısı bence cumhuriyeti idare edenlerin müslüman halkı bariz bir şekilde asimile etme çabasından kaynaklı. Bende buna çabalandığını düşünüyorum açıkçası ve küçük bir araştırmayla bu sonuca herkes varabilir tabii ki bu konuları kendine tabu edinmediyse.

0|0
    0|0
    • Soyle ya da boyle neyin nasil oldugunu bilmeliyiz ama hic bir seye yanli yaklasmamaliyiz osmanli da turkiye cumhuriyeti de ve dahada eskisine gidersek gokturklere hunlar hepsi benim soyum birini birinden ayiramam yonetim sekilleri kanunlari degiserek her zaman isleni yitiren devlet yerine yeni dinc devlet kurulmustur tamda olmasi gibi ve ben hic birine dusmanlik yapamam cunku hepsi benim soyumdan bir parca ve kendine bir saf belirleyip diger turk devletine karsi olan insanlardan hic haz etmem ataturkte fatih sultan mehmette kursat ta metehan da benim atam aralarinda ayrim yapmak buyuk sacmalik

• Yaşadığın toplum hakkındaki görüşlerinde objektif olman mümkün değildir. Çünkü içinde olduğun ortama dair her şey. Acı veya sevinç yaşatıyorsa biri ya da bir yapı ona karşı tarafsız olamazsın. Birileri birilerini sevmiyorsa bunun için sebepleri vardır. Kendi açısından haklıdır da. Kuran ayetine safsata ve gökten indiği sanılan dogmalar diyen birini sevmem mümkün değil benim. Bu sövmemi gerektirmiyor ama sevmiyorum da. Bu sevmeme durumunu da saçma veya ahmakça bulmak bence saçmalık. Atam diye sevmek zorunda mıyım?

• Osmanlıya düşmen değiliz sadece bittiii gi, ttiiiiii

0|0
    0|0
  • bu memlekette bu kadar beyinsiz ve kara cahilin çok olmasından kaynaklanıyor

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• hiçbirine hepsi döneminin türk devleti. eskiden yönetimde küresel anlamda din hakimdi osmanlıda da din yönetimde uygulanıyo hatta şeriat de uyguylanıodu denebilir. ama şimdi dinin yönetimde söz sahibi olduğu gelişmiş ülkeler göremiorum ve bilmiorum laiklik altında türkiye cumnuriyeti de buna uygun. ama güç olarak osmankl tabiki

0|0
    0|0
  • Bizim icin sorun yok zaten. Cumhuriyetimizin basindakiler bizi buna zorluyor. Cumhuriyeyi ve Osmanliyi ayiranlar onlar.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...