Sosyal anksiyete bozukluğu?

Sınıfta neredeyse hiç konuşkan biri değilim zaten genellikle de içine kapanık bir insanım. Ailem haricinde birinin gözlerinin içine bakarak konuşamam, kendimi başkalarına yansıtamıyorum ve ifade edemiyorum. Öğretmenlerimde çok sessizsin diyor, arkadaşlarımda bana ''yürüyen ölü'' diyor. Sınıfta sevdiğim bir çocuk vardı, gidip yanına bir kelime konuşamadım bende ağlaya, kendimi yıprata yıprata sevmekten vazgeçtim. Psikoloğa gidin demeyin, başka çözüm yolları söyleyin lütfen. Nasıl yenerim bu bozukluğu? Yardımcı olacak var mı?

Güncellemeler:
...

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Peki aile içi iletişiminiz nasıl?

0|0
    0|0
    • Normal

• Bunu yenebilmen için akraba ziyaretlerini sıklaştır. Böylelikle insanlarla diyaloğa girmeye alışırsın. Sonra spora başla spor kendine güvenini artırır. Kız arkadaşlarınla sık sık buluşun. Sinemaya kafelere falan gidin.

En İyi Kız Görüşü

• Bu sorun bende de vardı. Sınıfta bazen elimi nereye koymam gerektiğini bilmiyordum. Nefes alis verisime bile dikkat ettiklerini düşünüp çok utaniyordum ve bunu asla yenemeyeceğimi düşünüyordum çünkü ileri bir seviyedeydi. Sonra yendim ama, şu an sıniftaki herkesle konuşan sosyal sayilabilecek bir insanım. Sen de yenebilirsin ama bana sorarsan herkesin yenme tarzi farkli oluyor. Iş kendinde bitiyo aslında özgüvenini arttır. Hatta "kibir"li ol. Ama kaba biri olmadan :) tarzini degistir, guzel gorundugunu hisset, kendinin ne kadar mukemmel bir insan oldugunun farkina var. Insanlarla konusurken ses tonuna dikkat et, normal cikmasini sagla sesinin. Onlardan daha iyi oldugunu dusun (belki yanlis diyeceksin ama en azindan yenmek icin yap bunu, fakat beynine soyle bunu yoksa kotu biri ol demiyorum asla) , git biriyle tum samimiyetinle konus. Gercekten yap bunu, terslenmekten korkma cunku terslemiyolar biliyorum :) kotu bisey soylendiginde cevabini yapistir hemen. Diyeceksin soylemesi kolay ama senin yasadiklarini yasadim ben ileri boyutta hemde, gercekten dene asla pes etme sende mutlu olmayi hakkediyorsun basarabilirsin inaniyorum sana.

0|1
    0|0
    • Bende yutkunmama, dediğin gibi nefes alış verişime bile dikkat ediyorum. Aman ne derler, rezil mi oldum diye sürekli düşünüyorum. Güzel biri olsam özgüvenim olurdu fakat değilim. Burnumdan, dudağımın üstündeki benden şikayetçiyim. Hiç sevilmediğimi, değerli olmadığımı düşünüyorum. Kendimi geliştirebileceğim hiçbir yeteneğim yok. Takdir edilecek hiçbir başarım yok. Yaklaşık 5-6 sene öncesinde hiç böyle bir sorunum yoktu öğretmenler şikayet ederlerdi çok konuşuyorum diye. Gider hiç tanımadığım biriyle bile utanmadan konuşurdum. Artık ne kendime özgüvenim, ne sevgim ne de inancım kaldı..

• Çok teşekkür ederim, öğütlerin ve bildiklerini bana aktardığın için. Yanımda olduğun içinde mutluyum, umarım yeneceğim :)

• Ne zaman istersen mesaj atabilirsin veya buraya yorum olarak yazabilirsin her zaman cevap verip yardimci olmak isterim :) kendine çok iyi bak, seni birazda olsun mutlu edebildiysem bende cok mutlu olurum, hissettiklerini anliyorum ve unutma bunu yasayan sadece sen degilsin, seni anlayan insanlar elbetteki var kendini asla caresiz ve yalniz hissetme

Erkekler Ne Diyor 2

• Hayat dolu biri lazim seni gezdiricek biri anca oyle duzelir

0|0
    0|0
  • Bunun sebebi insanları sevmemen mi? Bende öyle leyim mesela tabi senin kadar değil

0|0
    0|0
    • Evet öyle. İnsanları samimi bulmuyorum hepsi çok yapmacık geliyor.

• İşte ben fazla sessizim arkadaş ortamında. Boş konuşuyorlar, beni rahatsız ediyorlar. Sanki ben safım gibi davranıyorlar sessiz durduğum için. Bir ortama alışmam için baya bir süre geçmesi gerekiyor (1-2 yıl gibi).

• Fazla kafana takma onları bazen susmak en büyük cevap ama onlar bunu anlamayacak kadar dusuncesiz. Tıpkı benim gibisin ama kendine sınıfta yakın hissettiğin birini bulman lazım bulamiyosan da kafana takma ailen yeter

Kızlar Ne Diyor 1

• Geçmiş olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...