Neden rahat takılan kızlara, erkekler hemen 'basit kız' damgasını yapıştırıyorlar?

Neden rahat takılan kızlara, erkekler hemen 'basit kız' damgasını yapıştırıyorlar?

Bence bu ön yargıdan kaynaklanan ve çok doğru olmayan bir şey. Tanımadan insanları eleştirmek bize düşmemeli diyorum. Sizin fikirlerinizi de alalım :)

#Evanescence

2|0
7|29

En İyi Erkek Görüşü

• Eğri oturup doğru konuşalım , herkes demiş ön yargila yaklasmam ben bla bla..

Ul*n herkes bu kadar duyarlıda dışarda herkese b*k atanlar uzayli mi?

Benim düşünceme gelincede bi' kız dışarda oturmasıni kalkmasini bilecek biraz adabı muaşeret kurallarina uysun herkes.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ataerkil yetiştirme tarzının etkileri olarak düşünüyorum bu durumu.

Basitlik aslında , herkes için izafidir..

Kimileri için çok açık giyinmektir..
    Kimilerine göre küfürdür vs..

Bence basit demek , bir tartışmada bile fikrini medenice sölemek yerine küfretmektir örneğin.. Ben buna derim basit insan diye..

Yoksa herhangi bir nedenden ötürü ,
    Örneğin , giyim tarzı , gece dışarı çıkmak , bara vs giden insanlara basit demek yobaz düşünceden başka bişi değil bence.

İnsanların kalp güzelliği ,
    Evde oturmasıyla..
    Etek boyuyla ölçülmez..

Erkeklerimiz bunu anladıkları gün doğru eş/sevgili tercihi yapacaklardır..

Kadınların metalaştırılmadığı günlerin gelmesini diliyorum :)

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• bak aradaşım bizim ülke biraz saygısız kibirli kıskanç ve önyargılıdır. çekemiyorlar çnki herkez öyle rahat olamaz basit kız diye birşey yoktur herkese aniden inanan kız vardır kendisi gibi herkeside iyi sanar ama gerçek hayatta kimseye güvenmiyeceksin bir annen bir baban birde ailendeki kişiler ben bile kendimi önermem güvenmek için aslında çok sırdaş birisiyim iyi birisiyim ama 1 anlık olay sen onları kafana takma bırak seni çeken çeker çekemeyen gitsin. zaten seni sen için seven arkadaşların senin basitde olsan sever seni zorda olsan sever kafayı takmana gerek yok yani neyse ben lafı uzattım kusura bakma

3|1
    0|0
  • yok öyle ucuz hareketler..
    rahat takılan kız basit değildir, basit olduğunu düşünen erkeklerin basitliğidir o.

2|0
    0|0
  • Şöyle bir şey önerebilirim. Basit insanların olduğu yerde kendinizi ulaşılmaz gösterebilirsiniz. Tanıdığımız kişilerin düşünce yapılarını az çok tahmin edbiliriz bakış açılarını hayat felseflerini ancak yeni tanıştığımız kişilerle de zaten samimi bir muhabbet yapmayız diye düşünüyorum. Bu durum yalnızca bizlik değil basit kız yaftalamasından bahsetmyrm o yalnızca bizlik olabilir :) yni tanışılan kişiyle samimi bir muhabbet etmek durumu basitlik olmaz ama garip karşılanır normaldir

1|0
    0|0
  • Burada koyu bir paradoks var.
    Bir kimse hakkında genel görünümden (giyim, jestler, mimikler vs.) yola çıkarak yorumda bulunmanın ön yargı olduğu -bu yorumlar doğru çıksa dahi- hemen herkesin hemfikir olduğu bir konu. 'Basit kız'/'basit erkek' tanımı böyle tanımlanan insanlar için farklılık gösteren bir şey. Şöyle söyleyeyim artık böyle tanımlanan insanların savunması direkt olarak bu tanımın kişisel ve değişken olduğudur. Bunda insanlar ne kadar haklı bilmiyorum ama şu kesin; biline ve kabul görmüş genel profiller tüm özel değişkenlere rağmen haklı çıkmakta çok iyidir.
    İlişkilerin durumu ve boyutu konusunda da tartışılabilir durum. Ancak çok soyut gözüküyor bu yaklaşım.

1|0
    0|0
  • Önyargı, bir kişi ya da olaya ilişkin yeterli bir bilgi edinmeden, önceden, peşin bir karara varmış olma durumudur. Toplumun küçüklükten itibaren kulağımıza fısıldadığı her kelime ve sunduğu her resim, önyargımızın temel taşlarıdır. Önyargı, insanların düşüncesizliğine bir kılıftır. Su, izanın pusulasıdır. En adaletsiz yargı önyargıdır.

Önyargı bireylere, düşüncelere, belirli bir insan topluluğuna ya da nesnelere ilişkin olabilir. Önyargılar kişinin, topluluğun ve nesnenin karşısında olmak ya da yanında olmak biçiminde ortaya çıkabilir. Ama genellikle olumsuz, yani karşı olmak biçimi ağır basar. Önyargılar bazen de acele karar vermekten kaynaklanır.

Bir iki tecrübeden hemen genel geçer bir hüküm çıkartılır. Bir elma yersiniz ekşi, sulu, kokulu ve tatlı gibi birçok izlenime sahip olusunuz. Fakat her elma aynı değildir. Birçok insan birbirine elma muamelesi yapar ve sonunda yargılar oluşmadan önyargılar oluşur.

0|0
    0|0
  • Bir insanı tanımadan onun hakkında yorum yapmak pek doğru değil. Çünkü belki dış görünüşüyle içi farklıdır. Herkesi dış görünüşüne göre yargılamamak gerek.

1|0
    0|0
  • Rahatlik basitlik ile alakasi yoktur. Yetistirilme tarzidir o kadar.

"Basit kız" demek zaten bagayi ve cabuk elde elde edilebilen kiz demektir.

0|0
    0|0
  • zihniyetsizlik fesat düşünce yapısı

0|0
    0|0
  • Bizim toplumdaki ön yargıları kırmak afrikaya çağ atlatmaktan daha zor

1|0
    0|0
  • Bence sacmalık tanımadan nasıl birisi olduğu bilemeyiz

0|0
    0|0
  • Kitap kapağı ön sözü gibi bir yazı yazmışsın @Єναηєscєηcє-Sєlєη altına imzamı atarım. Herkes rahat takılsa ön yargı olmadan ve tanımadan eleştirmese ilşkiler ne kadar güzel olur.

0|0
    0|0
  • Evde nasıl olacaklar tabi ki rahat olacaklar

0|0
    0|0
  • rahat olan bir kızdan her şey beklenir çünkü

0|0
    0|0
  • Basinin uydurmasi bunlar

0|0
    0|0
  • Basitlerde ondan :D

0|0
    0|0
    • Basite basit demek farkılı bir şeydir ama bunu herkese yapıyorlar 😊

• Bilmem. Basitler genelde öyle oldukları için seni de önyargı ile damgalıyorlardır. Şöyle düşünebilirsin atıyorum mesela yeşil pantolon giyen bütün kızlar o... spu olsun sende yeşil rengi seviyorsun ve yeşil pantolon giydin misal yani. Otomatikman ne oldun? :D ama aslında öyle değilsin. Anladın mı aynı durum farklı versiyon.

• tabiki tanımadan yargılamak yakışmaz önce tanıyalım :)

0|0
    0|0
  • ulaşamazlar cünkü.

0|0
    0|0
  • Kiz dedigin agir basli olacak

0|0
    0|0
  • "Kişi, kendinden bilir işi" demişler...

0|0
    0|0
  • Cunku damga verggisini ödemiyolar :-D

0|0
    0|0
  • Yok oyle bisi dis mihraklarin oyunu bu

0|0
    0|0
  • Daha bunu çözemedik maalesef

0|0
    0|0
  • Söylemesi basit kolay bir o kadar çirkin

0|0
    0|0
  • Ben hemen damgalamiyorum

0|0
    0|0
  • Çevre , yetiştirilme tarzı, cahillik gibi sebepler söylenebilir..

0|0
    0|0
  • toplumun on yargıları kırmak zor

0|0
    0|0
  • türk erkek oldu icin baska neden yok

0|0
    0|0
  • Tabi ön yargilar. Ama bana göre daha içten daha samimi , delikanlı oluyorlar. seviyorum oylelerini

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Özgüvensizlikten bence. Kız ona bakmayacak anlıyor hemen çamur atma çabaları falan. Saygı duymalı insan karşısındakine. Ona uygun değilse arkadaşlık kurmaz olur biter. Ama her eleştiri gizli hayranlıktır :D

0|0
    0|0
  • Herkesin yaşam biçimi ayrı eleştirmek yanlış olur

0|0
    0|0
  • katılıyorum..
    2 muhabbet et bana verecek gözüyle bakarlar
    yüzlerine gülersin bana aşık gözüyle bakarlar nasıl bir dünyaları varsa artık..

0|1
    0|0
  • Cünkü öyle islerine geliyor

0|0
    0|0
  • Bence herkes aynı derecede ahlaksız ama herkes kendini ahlaklı, diğerlerini ahlaksız görmekten ve göstermekten hoşlanıyor

0|0
    0|0
  • Rahatlığına bağlı şimdi 😐

0|0
    0|0
Yükleniyor...