EVRİM TEORİSİMİ? YARATILIŞMI?

evrim teorisine inanırmısınız yoksa yaratıldık mı fikirler varmı?

• EVRİLEREK İNSANA ULAŞTIK VE İNSANLIĞI YAŞIYORUZ
    30% (8)27% (4)29% (12)Oy Ver
  • YARATILDIK
    70% (19)73% (11)71% (30)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ben inanmıyorum demedim evrim teorisini merak ettim insanlara sordum inanada saygım var inanmayanlarada saygım var

1|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yaratıldıysak eğer başımızda çok kötü birisi var. Bnca haksızlık adaletsizliği nasıl izler şaşıyorum. Sen bir insanı doğuştan kör doğuştan tümörlü yaratıp eline ne geçiyor ya da bir insanın hayatı ömür boyu hep hastalıkla fakirlikle uğraşıyor anne baba erken yaşta ölüyor bu nasıl bir olaydır. ya da bazı insanların hayatı ise bir o kadar muhteşem ve bir o kadar şanslı. Etrafda o kadar tecavüz olayı oluyor bir cezası bile yok hem mi öbür dünyaya bırakılıyor :D Bu dünyaya gelmek istemezdim lanet olsun böyle haksız adaletsiz dünyaya

0|0
    0|0
    • sen biraz damardan girmişsin kardeşim ama yinede değerli yorumuna için teşekkürler...

• daha mı mantıklı yanı toz bulutları

• @calimera06 Adaletsiz haksız kesinlikle adaletsiz ve haksız başkada konuşmayı gerektiren hiç birşey yok. Sevdiği kullar var sevmediği kullar var svmediği kulların hayatının icine ediyor !

Kızlar Ne Diyor 6

• Yaratıldık.

1|3
    0|0
  • teroiler mantıklıysa olabilir derim. ilk insan hakkında teoriler üretilio yoksa dünyanın şuanki durumu da evrim yani. evrim tamamen teori değil

0|0
    0|0
    • evrim teorisini detaylarıyla incelersek mantıklı olabileceğini görebiliriz yüzyıllarca bilim adamları tarafından incelenmiş kitaplar yazılmış bir teoriye mantıklı teori diyebiliriz...

• ya tabiki sonuçta bu teorileri dahi insanlar yıllarca araştırıp sonuçlara varıp oluşturuyolar. şuana kadar bana saçma gelen bir evrim teorisi olmadı. bir darwininkine inanamıyodum zaten o da fos çıktı

• Evrim

0|1
    0|0
  • Evrim teorisi

0|0
    0|0
  • Başka seçenek yok mu?

0|0
    0|0
  • Yaratıldık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence hem yaratıldık hemde evrimleştik diye düşünüyorum İLK İNSAN ADEM ATAMIZDAN ÖNCE DÜNYADA EVRİM İŞLİYORDU ANCAK BİLİNÇ DENEN ŞEY YOKTU HATTA İLK YARATILAN CANLI TOPRAKTAN OLUŞTU VE BUNLARIN ÇOĞU CANLANMADI DAHA SONRA EVRELER HALİNDE CANLILIK OLUŞMAYA BAŞLADI İNSAN SON HALİNİ BULDU VE BİLİNÇ KAZANDI DAHA SONRA İNSANIN EVRİMİ DURDU ANCAK HAYVANLARDA HALA DEVAM EDİYOR

0|1
    0|0
  • a şıkkını işaretleyenleri , uzaktan akrabalarıyla hasret gidermeleri için , ağaçlara davet ediyoruz.. burada varlık kirliliği yapmasınlar.. muzları bizden.. :)

0|0
    0|0
    • insanlara bu şekilde yaklaşımın olduğundan dolayı seninde saygın bir inanca mensup olmadığın belli muzları ziyan etme üstüne oturabilirsin :)

• üzül üzül ama haline üzül Allaha inansaydın yaradılanı yaradan ötürü severim sözünü biraz benimserdiniz insanları görüşlerine inançlarına teorilerine saygı duyar insan gibi cevap verirdiniz Allah sizin gibileri yobazları mala vurup olmayan şeyleri uyduran gavatları cehennemi yollayacaktır bence gerçi sen onuda biliyorsundur kim nereye gidecek hadi güle güle şimdi yobaz...

• Kufre girene saygi duymak zorund degilim
      Kufre saygi duymak, o kufre zemin hazirkamak ve desteklemektir bir anlamda.. inancsiz afam. gelmis benim dinime kufrediyor dolayli yoldan, yobaz brn oluyorum.. senin gibi bakar kör olmaktan iyidir.. inanca saldirip sonra masimu oynamayin..

• İkisini de secmedim cunku yaratilisin evrimden bagimsiz olduguna dair bir gorus ya da bilgi yok kutsal kitaplarda. Kutsal kitaplara iclerinde olmayan ve manipule edebileceginizi dusundugunuz bilgileri one surmeyin. Bilmiyorsaniz konusmayin cunku rezillik şu soru.

0|0
    0|0
    • o zaman doğru olanı söylersin gerekçeleriyle burada dinleriz profesör cococoko

• Tipine bakarak insanin zekasini gorebildigini sanan biri einstein'a da timarhanelik derdi ama sen goruyormussun senin egonda var simdi ben sana bir ton laf soksam susmak yerine ölmeyi yeglersin

• sana gereken cevabı verdiğimi düşünüyorum sende gereken mesajı almısındır güle güle boşluk...

• Yaratıklar yaradılışa inanırlar. İnsanı insan yapan en onemli değerin yani dusunebilmenin hakkını verenler bilimin ışığında ilerlerler.

0|0
    0|0
  • anasınısatayım bir sizin atalarınızmı evrim geçirdi. afrikada onca maymun neyi bekliyo evrimleşmek için? evrim denen şey 1 gecedemi oluyo? neden yarı insan yarı maymun yok? saçma . atalarının maymun olduğuna inanan şebekler bundan sonraki evrim sürecinde ne gibi değişiklikler olacak sizde :D ? peki maymun neden oluşmuş? tarladamı bitmiş yoksa x bir ağacın meyvesimiymiş?

0|0
    0|0
    • evrim yüzyıllarda evrimleşen bir olay sen şu an yüzyıllar sonra insanlar aynı kalacak diyebiliyormusun diyemezsinde...

• sorularımın cevabı yok. çünkü boş bir konu peşinde bir hevestir koşup duruyonuz. kolay gele. sana bundan sonraki geçireceğin evrim aşamalarında kolaylıklar dilerim. neye dönüşecekseniz artık

• sende bir yerlere bir sopa at belki yılana falan dönüşür ya da ölüleri falan dirilt...

• ilk canlı nasıl var oldu da evrildik. bana bunu açıklasın ateizm. ben varlığın başlangıcını istiyorum

0|0
    0|0
    • evrim teorisini fizikçiler biyologlar bilim adamları açıklayabilir ateistler konunun dışındadır...

• bu konuda hemfikiriz. sorgulanmalı. bir evrimin olasılığı bana mümkün geliyor fakat bana varlığın başlangıcı gerekli. malesef kimse bu konuda kesin bir şeyler söyleyemiyor

• varlığın başlangıcıyla ilgili big bang patlamasıyla ilgili araştırmalar yaparsan biraz daha ufkun genişleyebilir evrenin oluşmasıyla ilgilen o zaman biraz daha yaklaşabilirsin sonuca tabiiki hiç kimse ölmeden neyin kesin neyin mutlak doğru olduğunu anlayamayacak ama yinede evrim teorisini kafa yorulmaya ilgilenilmeye değer bir konu hatta hayatın en güzel konularından birisi araştırmak için...

• ne saçma bir genelleme evrimle yaratılışa inanıyorum

0|1
    0|0
    • yani big bang den sonra (büyük patlama) evrilerek insana ulaştığımızımı düşünüyorsunuz?

• eve öyle düşünüyorum ama yaratıcıyada inanıyorum aksi imkansız

• teşekkürler güzel düşüncelerin için...

• Bu kadar ince ayarı dünya üzerindeki tesadüf olarak görmüyorum

0|0
    0|0
  • Gözle görülemeyen saçma sapan bir et parçasından insan olmuşuz (!) ama insan 2.0 hala çıkmadı neden?

0|0
    0|0
  • Teorime göre yaratılış, evrim diyenler kendilerini maymun yerine koyuyorlar

0|0
    0|0
    • yaratan diyenlerde çamur ve balçık yerine koyuyor ama?

• evet güzel bir evrimleşme harikası

• Sanatsal yaratılış

Yükleniyor...