zamanında onca telefon yapan nokiaya ne oldu haberi olan var mı neden piyasada degil neden battı android yapamadımı noldu?

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Artık yeniler onu solladı

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir çok sebep sayılabilir. Ama en önemlisi insanların sırf daha basit diye Android işletim sistemini sevmesi. Windows phone işletim sistemi şu an en güvenli sistem. Ancak daha karmaşık ki bu kabul edilebilir. Evet windows phone uygulamaları daha azdı. Çünkü yazılan programlar geniş bir denetlemeden geçmeden mağazaya sunulmazdı. Google play'de virüslü programlar var. Apple virüsleri ise tüm piyasadaki virüslerden daha tehlikeli. Yani dikkatli olmak lazım. Piyasadaki virüslerin sadece %2 'si wündows phone'u etkiliyor. Tabi ki bu piyasadaki windows phone azlığı ile doğru orantılı. Nokia'da en çok sevdiğim olay uzaktan hizmetti. Program çalışmıyor diye mail attığın zaman üç gün içinde telefonuna uzaktan bağlanıp yapılması gerekeni yapıyordu. Samsung'cular telefonu garantiye verse bir ay sonra yine aynı sorunu yaşıyor. Ama eller kadir kıymet bilmiyor annem. Bence en uygun sıralama Iphone, Sony (Bazı modellerde sorun olsa da kalıcı çözümü oluyor.),
    Lg (Ekranları ne kadar güzel olsa bile sıkıntı çıkartabiliyor.), Nokia (günümüzde lumia adında Windows phone'lar var windows phone çok sevsemde bu seriyi tavsiye etmem.) Bu yıl C1 geliyor gençler efsane geri dönüyor rahat olun. ( İşletim sistemi ile ilgili dedikodular var daha belli değil.)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Akilli telefon olayina girmesi gereken zamanda giremedi. Windowsphoneu gelistirmesi de cok fazla zamanlarıni aldi ki hala bir android ya da ios degil. Bu yuzden batis sureci basladi sanirim

0|0
    0|0
  • Bence windows işletimli olması pek beğenilmedi ve dokunmatik telefonları diğer markalara göre basit kaldı

0|0
    0|0
  • batmadı satıldı artık yok yani

0|0
    0|0
  • Sektöründeki yeniliklere ayak uyduramaz ve girişimci olamazsan kaybedersin. Nokia da bu yüzden kaybetti

0|0
    0|0
  • Galiba

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Symbian'dan vazgeçmedi diretti ama Android ve iOSun çok gerisinde kaldı, sonra Microsoft ile anlaştı ve Windows Phone sistemine geçerek Symbian'ı tamamen öldürdü! ardından Microsoft Nokia'yı satın aldı ve Nokia'ya 2016 sonuna kadar telefon çıkartmama şartı koştu. Microsoft şu an Nokia'nın üretim fabrikalarını elinde bulunduruyor ve Lumia markasını artık Microsoft adı altında üretiyor. ama Nokia pes etmiş değil, 2016 sonunda yeni Android telefonlarını çıkartacak ama bu telefonları kendi üretemeyecek Çin'deki Foxconn gibi firmalara ürettirecek falan filan işte :)

0|0
    0|0
    • çok teşekür ederim aradıgım sorulara cevap buldum sagol

• bu strateji biraz da Nokia markasını bitirme çabası aslında. çünkü w10m güncellemesini verdikleri tek Nokia markalı cihaz Lumia 1520 oldu. diğerleri nanay! :/

• ben her yerde duyuyorum önüne geçen bütün güzel herşeyi satın alıyolar adamlar

• Nokia satıldıydı sanırsam, yaptıkları, uzman oldukları telefon tipi artık kullanılmıyor. 8110 yapmak ile smartphone yapmak birbirinden farklı şeyler.

Devri geçti Nokia'nın, telefon denen şey artık 90'lardaki gibi bişey değil.

0|0
    0|0
    • tamamda yani süper giden bişey biranda batamaz yani yıllarca en kaliteli telefonu sundular bizlere sonra ne oldu

• Yav, bir anda mı battılar? Piyasada etkinlikleri azalası yıllar oldu, Samsung, Lg, bir dönem Sony-Ericsson falan ciddi sükse yaptılar, ben senelerce K750i kullanmıştım lisedeyken hiç de ihtiyaç duymadım Nokia'ya.

Bir anda kaybolmadılar, şu renkli ekranlı, kameralı, çok yönlü telefonlar peydah olmaya başladıktan sonra, bu işe teknolojinin çeşitli alanlarında aktif olan, televizyon, yazılım, bilgisayar, kamera gibi işlerde cidden tecrübesi ve kapasitesi çok büyük firmalar el atmaya başladı. Sony, Apple, Samsung, aslında bir PDA firması olan HTC falan.

Gelişimin seyri değişti, özellikle Steve Jobs denen adamın atılımları ve buna cevap verme çabasındaki başta Samsung olmak üzere diğer firmaların yarışa tutuşması, bu yeni konsepte tam uymayan Nokia'yı bocalattı.

Pazar onların cevap vermeye alıştıkları pazar olmaktan çıkınca, yarıştan kopmaya başladılar,.

• Henüz batmadı; ama iflas bayrağı yarılandı, en azından nokia telekominasyon için.
    Neden battı;
    1) Sürekli yeni model telefon çıkardı, bir telefonu çıkardı diğeri çıkınca eski telefondan desteğini çekti. Müşteri buna kırıldı.
    2) Pazarlama stratejisi çok kötüydü, telefonları kullanıcı için değil kendileri için tasarladılar.
    3) Microsoft ile çok kötü bir anlaşma imzaladılar, mobil konuda çok başarısız bir firma olan microsoft ile anlaşma sonlarını hızlandırdı.
    4) Stabil olmayan telefonlar, garanti konusunda ehil olmayan KVK gibi firmalar (dünyada da aynı)
    5) Sürekli arge için para yatırımı ama başarısız arge sonuçları.
    daha çok ama bunlar yeter iflas için.

0|0
    0|0
  • Android yerine Windows û seçti Windows iyi olabilirdi fakat uygulama eksikliği vs vardı bunları kapatamadılar ve mühendisleri terk etti mühendisleri ile sorunları olmuş. Bu konuda microsoft un CEO su mu ne nokia yı alırken neden nokianın o hale geldiğinin analizini yapmıştı internette bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Millet androide yöneldi, o aklı evveller symbian da diretti. Son umut windowsa tutundular ama androidin karşısında windows uygulama açısından biraz kıt...

0|0
    0|0
  • işletim sisteminde hata yaparak çağa ayak uyduramadı ve pekte önemsemedi ondan sonrasını yoksa yine toparlanabilir

0|0
    0|0
  • Batmadı can çekişiyor

0|0
    0|0
  • batmadı piyasayı yıkacak telefon üstünde çalışıyor nokia kızağa çekilmiş durumda şu an istese apple ı tokatlar !

1|0
    0|0
    • bakalım ama şu an batmış konumda ilerleyen yıllarda çıkışa geçermi bilmiyorum

• Windows işletim sistemini kullandığı icin

0|0
    0|0
  • Yapmadi bir microsofta pazarlatti kendini. simdi kim takar nokiayi windowsu

0|0
    0|0
  • İ dont know

0|0
    0|0
  • Artik Samsung yaygin herkeste nokia nin kimse yuzune bakmiyorki kndini gelistirmedigi için sinifta kaldi

0|0
    0|0
    • işte beni onu diyorum neden böyle oldu neden android yapamadı halbuki en büyük nokiaydı zamanında

• Demekki kafalari basmiyo olm :-D
      La turkler ne yapablrki?

• Çünkü kendini güncelliyemedi fakat batmış sayılmaz

0|0
    0|0
    • eskilere göre yüzde yüz batmış sayılır

• Yani eskiye göre değilde olay söyle ceyrean etti Nokia firması bundan 4 sene öncesine kadar batmanın eşiğine Glen firma Microsoft tarafından hisseleri satın alınarak bünyesine katıldı ilk meyveleride Lumia oldu lakin nokia eski telefonlarında smbiyan işletim sistemine daHa akıllı yatırım yapabilse idi şimdi kendi telefonunu çıkara bilir idi Nokia maalesef 3310 ile anılmaya mahrum kaldı

• Kumar, içki diyolar.

0|0
    0|0
  • yeni nesil telefonlarunda windows phone isletim sistemini kullanarak hayatinin hatasini yapti..

0|0
    0|0
Yükleniyor...