Toplumun ne düşündüğü umrunuzda mı?

Toplumun dusunceleri sizin hal ve hareketlerinizi etkiler mi? Onemli mi sizin icin.

0|0
32|19

En İyi Erkek Görüşü

• Oğuz Atay derki;
    "Herkes ne diyecek?" Herkesten ne gördüm ki? Bu herkes dedikleri şey beni üzmekten, hayatımı manasız hale sokmaktan başka ne yaptı?
    Herkes burada toplum oluyor. İnsan önce kendinden başlamalı tedaviye. Eleştireceksen önce kusurlarına çare bulmalısın.

3|0
    0|0
    • Bu Eig Oğuz abiye armağan olsun nacizhane. Ne söylesem yetersiz üstada. Ruhu şad olsun.

Erkekler Ne Diyor 18

• Umrumda değil diyen yalan söyler insan sosyal bir varlıktır sosyal bir varlık olmanın şartı başkalarının sözlerini önemsemektir. Bu başkaları sizin görüşünüze göre değişi, her insanın söylediklerini umursarsanız kendinizi bulamazsınız.
    Bir zamanlar bende eller ne der mantığı ile yetiştim, bu 20 yaşıma kadar devam etti artık takmıyorum.
    Çünkü hepsi değersiz varlıklar insan olmayı haketmiyorlar. Başkalarının hayatını kıskanıp dedikodu yapmak dışında başka amaçları yok. Tamamen onların beyninin boş olduğunun göstergesi bunlar.
    Bir insan neden başkasını ezmek ister?
    Aslında içinde kendini hep güçsüz görmüştür, bunun sosyal statü, para veya yakışıklılıkla ilgisi yoktur. O kişi kendini hep değersiz görmüştür, bunu bastırmak içinde karşısındakini ezer ve kendinin değerli olduğunu sanır.
    2 mahallede eskortun evi olduğunu düşünün.2 side aynı sokakta aynı binada, insanlar birinin çıkması için dilekce verecek ötekisine ise dokunmayacak. Bunun sebebi nedir sizce?
    Ötekisinin satıcısı mafya ile bağlantılı bir birey. Bu tip insanların korkuları o kadar çokturki o kadına dokunmayı bırak tek kelime edemezler. Onlar budur sadece normal insanlara gücü yeter, karşısındaki kişi tehlikeliyse onun karşısına çıkmaktan korkarlar.
    Değerli insanların söylediklerini önemseyin. Hayat tarzınıza karışmazlar sadece neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylerler. Sizi hiçbirşey için zorlamazlar, her tip bireye kabulleri vardır.
    Çevreyi takmayın laf söyleyen olursa umursamayın dedikodu yapanların hepside cahildir. Yine dedikoduyu dinleyen kişide aynıdır sizin sırrınızı bilmişse aynı şekilde değersizdir.

0|2
    0|0
  • umrumda değil

1|0
    0|0
  • Topluma koyim bana bişey olmasın
    milleti pek takmam benle olan şeylere :D

1|0
    0|0
  • Hayir canim ne yapmak istiyosa nerde ve nasil olduğu umrumda olmaz

1|0
    0|0
  • hayr

1|0
    0|0
  • önemli tabii. başkalarının özğürlüğünün başladığı yeer de, benim özgürlüğüm biter.

1|0
    0|0
  • biraz evet

0|1
    0|0
  • benim kendi değerlerim var, topluma gerek yok..

0|0
    0|0
  • Tabiki de önemlidir. Çünkü toplumun kurallar vardır ve bu kurala uymak zorundasındır. Bu kurallar toplumdan topluma değişiklik gösterir.
    Örnek: Sahil kenarında mayo giyinirken şehir merkezinde bunu yapamazsın.

0|0
    0|0
  • elalem ne der?
    elalem her şeyi der!!!
    yapmazsın niye yapmadın, yaptın niye yaptın der,
    seversin şerefffsiz, sevmessin odun der...
    elalem her şeyi der

0|0
    0|0
  • Toplumun ne düşündüğü umurumda değil.

0|0
    0|0
  • Umrumda değilde kötü bişey söyledikleri zaman kavga ediyorum :D

0|0
    0|0
  • toplum nasıl davrandığını ve hareketlerini etkiler. Ben marjinalim diyorsan bir Ankaranın marjinaline birde Berlin dekine bak, toplum ve dilin biçimlendirmesini görüceksin ;)

0|0
    0|0
  • yooo etkilemez.

0|0
    0|0
  • Hicte degil

0|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • umrumda değil

0|0
    0|0
  • çokta tın çokta fifi toplumun ne düşündüğü :9

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

• Toplum ne diyo tabiki onemli... Bizde sonucta bu toplumun bir uyesiyiz... Ben kendi kararlarimi vericek kadar olgun olsamda dunya benim etrafimda donmuyo... Ama tabiki toplumun da yanlisi olmaz mi olur elbet... Sonucta agzi olan konusuyor... Bazen bizim toplumumuz cok fazla onyargili olabiliyor.. İste o konularda kendi kararlarimi uygularim.. Toplum ne der diye kendimi kisitlamam...

1|0
    0|0
  • Toplumu düşünürsek nefes almak bile mümkün değil. Her şeye bir kulp takıyorlar. En iyisi umursamamak.

2|0
    0|0
  • %90 degil

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Milleti takmam bile kendime ne mantıklı gelirse onu yaparım kim ne demiş umurumda değil.

1|0
    0|0
  • Evettttt🤔😅ben hayır diyenlerin yalan söylediğini düşünüyorum toplum baskısı diye bir kavram olmazdı insanların dediklerini takmasak

1|0
    0|0
  • umrumda değil toplum dediğimiz insanlar cahil karaktersiz insanlar

1|0
    0|0
  • Toplum mu? Hım, hani şu elalem dediğimiz? Hiçte umrumda değiller, ben ben olduktan sonra onlar ne derse desin çok da tın hani😉

1|0
    0|0
  • Degil

1|0
    0|0
  • Yok be,
    sallamam zdxf

1|0
    0|0
  • Hayır değil

1|0
    0|0
  • Umrumda değil

1|0
    0|0
  • Aynen oyle yetistik cunku kendimizden cok baskalari ne der diye dusunmekten yapmak istediklerimize cogu seye gec kaldik

1|0
    0|0
  • Erkek olarak takilmak cok gözelmiş lo. Hiç sapık mesajalrı yok 😂

1|0
    0|0
  • Umursamam bile. 😊

Umrumda olmazlar.

0|0
    0|0
  • Evet. Bkz;
    + Üzerinde ne var?
    - Toplum baskısı

1|0
    0|0
  • pek umrumda degıl

1|0
    0|0
  • Önemsemem

1|0
    0|0
  • tın tın tın :D

1|0
    0|0
  • hayır değil

1|0
    0|0
  • Hayatımı onlar değil ben yaşıyorum o yüzden etkileyemez.

1|0
    0|0
  • kendi ahlak değerlerim var
    toplumun düşünceleri umrumda değil

1|0
    0|0
  • evet önemli tabikide onların düşünceleriyle kendini geliştirirsin

1|0
    0|0
  • Degil toplum icin yasamiyorum ama toplum onunde davranislarima dikkat ediyorum

1|0
    0|0
  • maalesef evet.

1|0
    0|0
  • belirli kişilerinki evet

1|0
    0|0
  • Genelde hayır ama ister istemez takiliyorum

1|0
    0|0
  • Umrumda değil ama fazla alınganım aradaki ilişkiyi sen kur

1|0
    0|0
  • Hayir kendi dusuncelerim vardir ama sekillenmesinde kulturum etkili

0|0
    0|0
  • Hayır değil

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...