Sizcede yanlış insanlara ırkçı denmiyor mu?

Ulkuculere irkci denmesinin sacmaligini anlayamiyorum ulkuculer kurtlere irkci degil ulku ocaklarinda kurtlerde var araplarda vs Turkiye vatandasi olan her irktan insan var ulkuculer turanci dusuncededirler turk birligi isterler avrupalilarin araplarin afrikalilarin birligi varken neden turklerinde olmasin ve bunu isteyen bir turke neden irkci denilsin? Avrupalila bakildiginda dilleri dinleri gelenekleri adetleri bir olmayan insanlar birlik kurmusken dili dini atasi soyu adeti bir olan turklerin birlik istemesi neden irkcilik olsun? Asil irkci olanlar ulkuculer degil atsizcilardir turkten baska irki kabul etmezler ozellikle kurt halki basta olmak uzere turk irkina zarar veren hic bir irki sevmezler ve acikca irkciyiz derler ve ben sahsen bu gruba daha yakinim. Soruya donecek olursak acikca irkciyiz diyen atsizcilar dururken vatanini bayragini seven kurdu severiz diyen ulkuculere neden irkci denir?

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kimiz biz Türkler? Irkçı olduğumuzu söylüyorlar. Bunu söyleyenler Türk ırkının özelliklerini zikretme kaabiliyeti de gösterebiliyorlar mı? Türklük dediğimizde kavmiyetçilik yaptığımızı söyleyenler de var. Eğer biz kavmiyetçilik derdine düşmüş isek, onlar da gösterebilirlerse, göstermek işlerine gelirse derdine düştüğümüz kavmin hangi sahada vücut bulduğunu, kavmimizin güç aldığı eşhası göstersinler. Yapmadılar bunu, yapamıyorlar. Hepsinin Türk düşmanı hesapları şimdiden boşa çıkmıştır. Anladık, anlatacağız. Biz Türkler Türklüğün tarihî bir rol olduğunu anlamış olanlardan başkaları değiliz. Bize iş işten geçmeden bu anlayışı nasip eden Allah’a hamd ediyoruz.

0|0
    0|0
    • Cok dogru katiliyorum gecmisinden ders almayanin gelecegi olamaz gecmisimden ders aldigim icin bugun sadece irkima Turk milketine guvenirim

Erkekler Ne Diyor 5

• merhaba .
    Öncellikle allah bize akıl vermiş, biz bu akılla şuurlu davranır güzel hareket edersek hiçbir problemle karşılaşmayız.
    Şu iyidir bu iyidir ya da başka başka yaftalar yapıştırabildiğimiz kadar yapıştırabiliriz ama ne fayda.
    Bizim bir devletimiz var yani bu devleti yönetenler var öyleki hertürlü herşeydende haberdardır.
    O yüzden şöyle böyle olalım ya da bu iyi bu kötü demenin manası yok.

0|0
    0|0
    • Evet bizim bir devletimiz var bende devletimin istikbaline tehdit olusturan halklari sevmiyorum lazlarla cerkeslerle neden sorunum yok? Cunku onlar pkknin partisini desteklemiyor hendek kazmiyor biji apo diye anirmiyor ben sadece irkima zarar verenleri sevmiyorum yoksa bir afrikaliya pakistanliya lazlara vs irkci degilim

• Haklısın.
      Biz hiç birimiz kötü olan hiçbir insanı sevmiyoruz.
      helede ırkçılık yapanı allahda sevmez.

• Atatürk milliyetçiliği (vatandaşı olman yeterli) ile ülkücü milliyetçiliği (turk olman lazim, tanri turku korusun bir turk dunyaya bedeldir bla bla gibi fasizan sozleri siralayabiliriz) aynı değildir.

0|0
    0|0
    • Ataturk milliyetciligi? Ataturk Turk milliyetcisiydi girdigi harpler yaptigi anlatlasmalar kurdugu bankalar vs hepsi Turk halki icindi. Turk dil kurumu Turk tarih kurumu vs Turk milletinin dilini tarinihi atasini ogrenmesi icin acildi Turkce ezan zamanlari oldu Turk halkinin dinini anlamasi saglandi Kuranin Turkce mealani yazdirdi yine Turk halkinin dinini dogru ve guzel anlamasi icindi her sey Turk milleti icindi ornek aldigi insanlardan biri Ziya Gokalptir. Ziya Gokalp'in sozlerinden biri " Vatan ne Turkiyedir Turklere ne de Turkistan Vatan buyuk ve muebbet bir ulkedir ; Turan " Ataturk Turk milliyetci yazarlari kendine ornek edinmistir ve ayni zamanda yabanci yazarlarida okuyarak ufkunu genisletip yine Turk milletinin istikbali icin calismistir. Ataturke bas kaldiran cumhuriyete bas kaldiran sey sait torunlarini asla benimsememistir. Ataturk tam anlamiyla Turk milliyetcisidir baska konularla iliskilendirilemez.

• Ulkuculer asla turk olman lazim demezler bu yuzden meydanlarda turk kurt kardes derler kurdun kurtlugunu kabul ederler bence sacma ben Turkcuyum benim kardesim Turktur ama ulkuculer vatanini seven kurdude severler Tanri Turku Korusun demelerinde hic bir sacmalik yok Turktur irki icin dua eder ulkuculerin kurtler ile sorunu yok onlara gore hdpkkli kurtler sorun olusturur ama atsizcilara gore her kurt Turkiye icin bir sorun olusturur asil irkcilar atsizcilardir ulkuculer degil

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...