Renklerin cinsiyeti olur mu?

Pembeyi sadece kızlar mı kullanır ya da mavi erkeklere mi özgüdür?

Yani renklerin cinsiyeti olur mu?

• Evet
    36% (27)51% (20)42% (47)Oy Ver
  • Hayır
    64% (47)49% (19)58% (66)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
GUNCEL ANKET
sonuç: Renklerin cinsiyeti yoktur.

0|0
11|13

En İyi Kız Görüşü

• evet genelde sıcak renkler diye tabir edilen renkler genelde daha çok bayanlara yakıştırılır ve genelde bayan kıyafetlerinde bu renkler daha çok üretilir... mavi gibi soğuk renklerin ve daha koyu renklerin ise erkeklere daha çok gittiği kanısındayım... zaten giyim aksesuar vs üretimleri ve genelde bunlar gözönüne alarak yapıldığı için artık insanlarda da sıcak renkler bayanları soğuk renkler erkekleri çağrıştırmaya başladı... saç renginde bile bayanlarda sarı kumral kızıl gibi saç renklerin daha feminen durduğunu.. siyah saçın ise daha ziyade erkeklere daha çok yakıştığını düşünüyorum... zaten genelde siyah saçlı esmer erkeklerin genelde kumral veya sarışın bayan tercih ettiğini görüyorum...

0|0
    0|0
    • siyah saçlı erkek ne alaka kumral en fazla tutulur dünyada hatta sarı saç hollywwood yıldızı erkekler dolu esmer az asıl

• hatta kadın da siyah saç en fazla moda dünyada

En İyi Erkek Görüşü

• evet olur.. pembe trikolarla git bakalım anadoluya, neler oluyor.. ya da pembe pembe pantolonlar ya da ayakkabılar giy.. pembe fanila falan.. bakalım insanlar nasıl algılayacak.. bu ülkede renklerin cinsiyeti vardır evet.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Yeni doğan bir kız çocuğuna mavi, yeni doğan bir erkek çocuğuna pembe giydirildiğini hiç görmedim :/
    O halde ben kendimi renklerin cinsiyeti yok diye yırtsam da renklerin cinsiyeti bal gibi var.
    Üstelik deli gibi kadın-erkek eşitliğini savunsam da çok absürt bir şekilde erkeğe neon renkleri hiç yakıştıramıyorum.
    Diğer tüm renkler ortak olsa bile kırmızı ve pembe bana göre çok yumuşak ve feminen renkler onlar bizim için yaratılmışlar <3

0|0
    0|0
    • Toplumun değer yargılarından dolayı çocuklara giydirilmez
      Sen pembe ile kırmızıyı bir erkeğe yakıştıramıyor olabilirsin ama bu kişsel görüştür renklerin cinsiyeti olduğunu göstermez ben çok gördüm pembe ve kırmızı giyip yakışan erkek
      Yani renklerin cinseyeti olmaz sen bunu kendi hayatında uygula ki başkası da senden örnek alsın

• Bende zaten bana göre yazdım yani sonuçta benim görüşüm :/ ve benim zevklerim ben yakıştıramıyorum.

• Bana göre renklerin cinsi var. Erkekler ve kadınlar olarak nasıl renk ayırarak giyiniyorsak bence vardır. Pembe, kırmızı, turuncu kız, mavi, gri, lacivert erkek gibi :) :)

http://i.imgur.com/h33QceJ.jpg

0|0
    0|0
    • En sevdiğim ve kullandığım renkler erkek rengiymiş sana göre :/

• @supro bende kullanırım ama erkeklerin çoğu bu renklerirercih ediyor. Bide askeri yeşil 😊😊😊

• Bu sitede her ne kadar eğlencesine yapsak da gerçek hayatta renklerin cinsiyetlere ozgu olduğunu düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • toplumsal algılar.. kabuller...
    bildiğim kadarıyla kızlara pembenin uygun görülmesi küçük kadınlar kitabında Amy nin Daisy ye pembe Demi ye mavi kurdele takmasıyla başlıyor ve tepki yaratıyor. 1940lara kadar da yaygınlaşmıyor çünkü pembe güçlü bir renktir erkeğe yakışır, mavi zariftir kızlara yakışır algısı mevcut ve aileler oğullarına mavi giydirmek istemiyor. Zamanla bazı sektörlerin de aksini uygun görmesiyle birlikte 50lere gelindiğinde de durum tam tersine dönmüş oluyor

1|0
    0|0
  • Renklerin cinsiyeti olmaz.
    Zoraki yakıştırmalarımızdan biri..

1|0
    0|0
  • Dilerseniz bu konuyu özel olarak konuşalım gizli hanım

0|0
    0|0
  • En sevdiğim renk mavi

0|0
    0|0
  • psikopat_hatun diyorki: var işte burda pembe mavi :D

0|0
    0|0
  • bence yoktur. isteyen istediği rengi kullansın

0|0
    0|0
  • Ben mesela pembe rengini çok sevmeyen ve neredeyse maviye aşık bir şahsiyetim ve kendimi maviş bulunca çok mutluş oldum 😂😂 rengin cinsiyetimi olurmuş? 😱😱

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• renklerin cinsiyeti yok ama cinsiyetlerin tercihi renkler var

1|1
    0|0
  • Pembe göynek giyeyim öyle tartışalım bu konuyu 😄

0|0
    0|0
  • Rengin cinsiyeti olmaz da, gizlendiğin zaman profilinde kadın sureti çıkıyor. Onun cinsiyeti var, onu nasıl şaapcaz...

0|0
    0|0
  • çok fazla kullanmamakla beraber pembe gömleğim ve kravatım var..
    olmaz..

0|0
    0|0
  • Olmasaydı dün kendimi kötü hissetmezdim :D

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • renklerin cinsiyeti olmaz kişi sevdiği rengi giyer ben pembe kıyafet giymem kız rengi demiyorum rengi sevmiyorum şimdi siyah ı kızda giyiyor çok erkekte şimdi siyahın cinsiyeti ne?

0|1
    0|0
  • Pembe renk gorunce aklima hep bayanlar geliyo hic erkek gelmiyo mavi herkese ozdur ama pembe erkekle bagdastiramiyorum korktugum basima geldi :D

0|0
    0|0
  • evet olur.

0|0
    0|0
  • oluyormuş demek...

0|0
    0|0
  • Sacmalık

0|0
    0|0
  • Ay taciz etti be salkkkk.. s. s