Kapat

Lisedeki Tarih ve Din öğretmenimin bu davranışını nasıl buluyorsunuz?

1. Tarih öğretmenim 9. sınıftayken İslam Tarih'ini işleyeceği dersin başında '' aranızda gayrimüslim varsa ve dinlemek istemiyorsa dışarı çıkabilir yok yazmam '' demişti. Bana çok anlayışlı ve hoşgörülü bir davranış olarak gelmişti.
2. 11. sınıfta kıyafetler serbest olduğunda oje sürerek okula gitmiştim ve Din öğretmenim nöbetçiydi beni içeri almamıştı babamı çağırmıştı. Babam geldiğinde '' benim kızım süsünün derdine bir hafta cenabet mi gezecek? '' demişti babam ise sizin kızınız gezmesin dinine göre hocam ama benim kızımın müslüman olduğunu nereden çıkardınız? Okuduğu okul ve siz MEB'e bağlısınız MEB ise devlete, devlette laik bir devlet sizi kınıyorum denişti.

• Tarih Öğretmeninin yaptığı yanlış.
    19%(3)17%(5)Oy Ver14%(2)
  • Tarih Öğretmeninin yaptığı doğru.
    19%(3)20%(6)Oy Ver21%(3)
  • Din Öğretmenin yaptığı yanlış babanınki doğru.
    50%(8)50%(15)Oy Ver50%(7)
  • Din Öğretmenin yaptığı doğru babanınki yanlış.
    12%(2)13%(4)Oy Ver15%(2)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Aşağılayacı ve hakaret içerikli yorumlarını kendinize saklayın lütfen.

4|3
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Tarihi bilmek başka inanmak başka yine de tarih hocası bir opsiyon sunmuş gerek yokmuş alsında ama din hocasının yaptığı b0k yemek, baban bir şey söylememiş ben olsam ağır küfür ederdim..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İki öğretmenin yaptığı da yanlış.
    Gayrimüslim isterse dersi dinlemeyebilir nedir yahu?
    Sen sınavda bu konulardan da sorumlusun.
    Gayrimüslim öğrenciler ygs'de yahut lys'de napıyorlar peki?
    İslam tarihi de sınavda çıkan konulardan neticede.

Din kültürü öğretmeninin yaptığını zaten doğru bulmuyorum, yorum yapmaya bile gerek yok.

2|0
    0|0
    • Yorum için teşekkürler fakat YGS-LYS sınavlarında din sorularını cevaplamama diye bir seçenek var kayıt yaptırırken işaretleyip kayıt yaptırıyorlar.

• vallahi bu sene sınava girdim ve başvuru yaparken din sorularını cevaplamama diye bir seçenek vardı başvuru kayıt formunda

• O din kültürü soruları için geçerli.
      Sosyal bilimler - matematik - türkçe - fen bilimleri alanlarından soru es geçme şansın yok. İstersen boş bırakırsın. Ygs'de durum böyle.
      O yüzden tarih öğretmeninin yaptığını yanlış buldum ben.
      Hadi onu da geçtim okul sınavlarında illaki bu öğretmen bu konuyla ilgili soru sorar..

Erkekler Ne Diyor 6

• Her şeyden evvel, dinini bilen, anlayan bir Müslümanım. Çevremdeki kimseye karışmıyorum, soran olursa anlatıyorum. Baskıyı şöyle bırak, dinsiz olan arkadaşlarımla sohbet ederken, konuyu bilhassa dinden uzak tutuyorum. Baskı yarattığım falan düşünülmesin diye.

Geleceğin öğretmen adayıyım. Ne ojesine karışırım çoluk çocuğun, ne inandığı dine, ne inançsızlığına, ne eteğine. Herkesin yaşamı, dini, dinsizliği, laikliği vs kendine.

Ben kendim bildiğim gibi yaşıyorsam, bu, bunun doğru olduğuna inanmamdandır. Karşımdaki kişi benimle aynı inanmıyor ve düşünmüyor olabilir. Komunisttir, ateisttir, Hristiyandır vs. O da öyle inanıp yaşıyordur, çünkü onun doğrusu odur. Kim ne diyebilir?

Son olarak da şunu eklemek istiyorum; Başörtü, gurban olduğum Ya Rasulullah'tan gelebilir, amma ve lakin öyle değildir. Herkesin hayatına kimse garışamaz. Çok da iyi oldu çok da güzel oldu taam mı?

1|0
    0|0
  • Liseye kimse tarih coğrafya edebiyat öğrenmeye gitmiyor bize üniversite sınavında sordukları sorulara cevap vermek için öğreniyoruz müslüman olmaması o dersi almıycaı anlamına gelmez çünkü sorumlu olacak sonuçta öğretmenin yaptığı yanlış olmuş din öğretmeninki zaten ibretlik

1|0
    0|0
  • dincilere din dışında pek bir şey öğretmiyorlar Dünya görüşleri 7. yy ın ötesine geçemiyor aslında dincinin de suçu yok onu yetiştiren eğitim sistemi suçlu

1|1
    0|0
    • Hepsini aynı kategoriye koyamam tabi ki burada yaptığı dincilikte değil aşağılamak ve küçük düşürmek en önemlisi saygısızlık öyle bir tepkiyle karşılaşacağını düşünmemiştir belkide. Aslında suç hem eğitim sistemi ve insanların bu gibileri için gösterdiği tutum gösterdikleri yüz :)

• eğitim sistemi sadece islamı bilen hiçbir dünya görüşü olmayan din adamları yetiştiriyor adam arapça tonlarca şey bilirken gündemden çok uzak oluyor
      zaten neden din eğitimi veriliyor ben o konuyu da çözemiyorum fizik eğitimi yarım yamalakken başka alanlarla ilgilenmek bana saçma geliyor görüldüğü üzerede bilim adamı yetiştiremiyoruz :/

• Hoca sana takmış

1|0
    0|0
  • tarih öğretmenin kendini din kültürü öğretmeni zannetmiş. ne yani tarih dersin de Moğolları anlatsa, moğol olmayanlar çıkabilir, yok yazmam dese sınıfta adam kalmaz... şimdi kimse kimsenin ojesine rujuna, rimeline, manikürüne, pedikürüne ve mini eteğine kimse karışamaz. burda hemfikirim. ama heryerin bir müfredatı, prosedürü vardır.

1|0
    0|0
  • Bu tür şeyler doğru değil tabiki. İnsan dünyaya gelirken dinini seçmiyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...