Muhafazakar insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Onların tepkilerini ve söylediklerini takıyor musunuz? Yoksa hiç umursamıyor musunuz? Git gide çoğaldı böyle insanlar farkında mısınız?

Güncellemeler:
NeHaldeyiz kullanıcı adlı kişi beni engellemiş görüşüne buradan cevap veriyorum inşallah görür.
Sizin söylediğiniz kişilerede fazlasıyla tepkiliyim tabikide ayrıca bana göre dindarlık=muhafazakarlık değildir ikisini ayrı ayrı incelemek gerekli çünkü dindar bir insan başkasının kalbini kırmaz aşağılamaz. Azınlık olabilriz ama biz size duyuyoruz şahsen ben duyuyorum sizden de saygı beklemem sizce yanlış bir şey mi?
Şikayet edin k. sar hatun yazan kişide beni engellemiş onada cevabım
Memnun oldum bende kumralhatun.

3|4
17|38

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatım boyunca bilim öğretildi bana. Hep pozitif bilimlerle ilgilendim. Aklın yolundan gittim. Hobim bile satranç oynamak. Muhafazakar düşünceye çok uzağım. Araştırmak ve merak etmek içimden geliyor. Sorgusuz sualsiz itaat etmek, kafamı öne eğip düşünmeden gitmek, kalıplara girmek ve küçük bir dünyaya sıkışmak bana göre değil. İnsanlığın tarihini düşününce muhafazakar insanların sabit yaşantısı çok sıkıcı. Belki de kapasite meselesi. Sığ bir alanda olmak mutluluk onlar için. Ben o küçük dünyada bir hobbit gibi yaşayacağıma Frodo olup denemeyi tercih ederim.

Muhafazakar insanlar aslında çoğalmıyorlar. Sadece seslerini daha yüksek dile getiriyorlar. Eskiden ezilmişlik ve korkaklık vardı içlerinde. Şimdi kalabalık güçlerinin farkına vardılar. Gerçi onlar da değişimin karşısında duramayacaklar. İstedikleri kadar sabit kalmaya çalışsınlar. Hayatın döngüsü içinde değirmen taşı onları da ufalayacak.

3|0
    0|0
    • Harika bir cevap.

• @Adanmış_Ruh
      Kutsal kitaplarda yazmayan, açıklanmayan hadi ileri gidelim çelişen bir çok bilimsel gerçek var. Bunları ne yapacağız. Ben size anatomi hakkında saatlerce insanın nasıl evrimleştiğini anlatabilirim. Bunları görünce ne hissediyorsunuz? Hiç araştırdınız mı, düşündünüz mü. Neden diye sordunuz mu? Yoksa körü körüne itaat mı ettiniz.
      Çok sıkıcı derken bunu kast ediyordum. İnsanlık günümüzde çok farklı bir noktaya geldi. Fizik, biyoloji gibi temel bilimler bize çok şey öğretiyorlar. Bunların herhangi birisinin peşinden gidip araştırmadan yaşamak işte kafanın için muhafazakarlıktır.
      DÜşünmeden itaat edecekseniz o zaman neden ahirete inanıyorsunuz. Madem siz düşünemeyecek kadar basitsiniz o zaman neden imtihan ediliyorsunuz.
      Daha çok boşluk var. Bu boşlukları yok olarak görmek. Hiç var olmamışlar gibi davranmak yerine araştırmayan muhafazakarlara kızıyorum elbette.

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Takmıyorum bana da ''neden renkli başörtüsü takıyorsun '' gibi cümlelerle geldiler ben kendimi biliyorum gerisi boş benim için.. Herkesin fikri, düşüncesi hayatı kendine..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• her iki taraf, birbirinin yaşayışına saygı gösterip, diğerini rahatsız edecek şeylerden kaçındığı sürece sorun yaşanmaz.. ve tabi sen yanlışsın deyip, sonra nefretle yaklaşmaya kalkmazsa.. bardaki adam camiden çıkana saygı gösterecek ama tersi de olacak.. bazen kız arkadaşlar görüyorum.. açık bir kızla kapalı bir kız birlikte yürüyorlar muhabbet ederek.. demek ki, farklı olsalar dahi, paylaşabilecekleri pek çok şey var.. nedir bu diğerine duyulan nefret.. ama şu ayrıntı önemli.. diğer tarafı rahatsız etmekten kaçınacak insan..

1|0
    0|0
  • Bu insanlarin git gide cogalmasi, ulkemizin ilerleyecegine geriye gittiginin alameti.

2|0
    0|0
    • Kendinde bulunan sıfatları başkalarına mal ettiğine göre kendini tanımaya başlamışsın. İlerleme var sende.
      Ben de zaten şu saatten sonra sana ilkokul bilgilerini tekrardan öğretemem. Linkini verdiğim soruda ilkokul fen bilgilerine ait link de yer alıyor. Oradan oku bi'zahmet.

• Ne istiyorsunuz bizden hayırdır derdiniz ne? Gidin vatan hainlerine sapıklara din düşmanlara laf atın.

2|1
    0|0
    • @pembe_beyaz Muhafazakarlık müslümanlık değildir düşünüyorum ben ama düşüncenize saygı duyarım tabi ayrıca beni hiç tanımadan beni 'din düşmanı' olarak nitelendirmeniz hiç hoş değil iade ediyorum.

• Yaptığınız çok çirkin. Soran kişi size ne bir saygısızlık etti ne de kötü bir imada bulundu ama siz ona fikrini söyleme şansı bile tanımadan engeli basmışsınız. Ne kadar tahammülsüz olduğunuzun göstergesi.
      Muhafazakarlığın neden kötü olduğunun en iyi örneğisiniz. Dinlemek bile istemiyorsunuz çünkü karşıt fikre saygı duyup konuşma hakkı bile tanımıyorsunuz.
      Bir de üstü kapalı tehdidiniz "sadece sesiniz fazla çıkıyor" çok rahatsız edici. Bu zihniyetin en açık örneğini Madımak'ta görmüştük. Muhafazakar insanların ne kadar tehlikeli olabildiğinin açık kanıtı.
      Doğru olduğunuz bir nokta var. Soran kişi ve benim gibiler azınlığız ama bilmediğiniz de bir nokta var. Biz doğruyu arayan kişileriz. Hiç olmasa konuşma özgürlüğüne ve öğrenmeye açığız. Ya siz? Öğrenmek, dinlemek ve anlamak istiyor musunuz? Halinizden öyle olmadığınız belli oluyor.

Soran kişinin ıslaha ihtiyacı yok. Yukarıda anlattıklarımdan sonra kimin ihtiyacı olduğunu anlayabildiniz mi bari?

• Soran kişiye söz hakkı vermek gerek. Buyrun okuyun.

NeHaldeyiz kullanıcı adlı kişi beni engellemiş görüşüne buradan cevap veriyorum inşallah görür.
      Sizin söylediğiniz kişilerede fazlasıyla tepkiliyim tabikide ayrıca bana göre dindarlık=muhafazakarlık değildir ikisini ayrı ayrı incelemek gerekli çünkü dindar bir insan başkasının kalbini kırmaz aşağılamaz. Azınlık olabilriz ama biz size duyuyoruz şahsen ben duyuyorum sizden de saygı beklemem sizce yanlış bir şey mi?

• Bu ülkede muhafazakar olmak = Cevabını bilmediğin bir soruya cevap olarak bildiğin başka bir konu ile cevap vermektir.
    Birde geneli ağzından Allah çıkan herkese inanırlar, Allah diyenler başkalarının güdümlerinde olsalar bile.

1|0
    0|0
  • Muhafazakar insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
    hiç bir şey.

Onların tepkilerini ve söylediklerini takıyor musunuz?
    hayır.

Yoksa hiç umursamıyor musunuz?
    evet.

Git gide çoğaldı böyle insanlar farkında mısınız?
    umurumda değil.

1|0
    0|0
  • Beni gilgilendirmez, istedikleri kadar konuşsunlar benim hakkımda. Sanki onlar yaşıyor benim hayatımı...

1|0
    0|0
  • Günümüz muhafazakarlarından dolayı ciddi anlamda bir ön yargım oluştu artık. Umursamamazlık bile yapamıyorum bir çoğundan tiksiniyorum. Çünkü adım gibi eminim ki o muhafazakar görünüşün altında senden benden daha marjinal insanlar var.

1|0
    0|0
  • Ilgi alanim değiller

1|0
    0|0
  • Değişir insandan insana genel bir kanım yok

1|0
    0|0
  • hiçbişi

1|0
    0|0
  • Saygı duyarım

1|0
    0|0
  • bişi düşünmem herkes yaşasın istediği gibi

1|0
    0|0
  • Horosbuların çoğalmasındansa muhafazakarlar çoğalsın.

2|2
    0|0
  • Ben keyfime bakarım gerisi umurumda olmaz :)

1|0
    0|0
  • Nedir muhafazakar mesela? Ve sana nasıl bir zararları oldu?
    Açıklarsan suruna cevap bulunur.

1|0
    0|0
    • kılık kıyafet konusunda veya davranışi arkadaşlıklar falan falan bu gibi şeyler bugün kuzenimle yemek yerken bir teyzenin 'anan baban göre ne der elalemin oğluyla yemek yiyosun' diye tepkisine maruz kaldığım için bu soruyu sordum komik gelebilr ama :)

• Herkesin değer yargısı başka. Birbirimize saygı duymayı öğrendiğimizde daha güzel bir ülke olacağız. Ama daha çok zaman geçmeli galiba.
      Ve seni anlıyorum. Rahat ol. Onu da anlıyorum.

• inşallah o günlere uyanacağımız sabahlar çok çabuk gelir

• Bence bu kalıplarla çok fazla vakit kaybettik isteyen istediği gibi yaşasa ve biz buna bir gruplandırma veya anlam yüklemesek

1|0
    0|0
  • Önceden sever saygı duyardım akp devrinden sonra ön yargım oluştu resmen...

1|0
    0|0
  • Herkesin düşüncesi kendine. Saygı duyarım onlar bana saygı duyduğu sürece.

1|0
    0|0
  • umurumda değiller, ve insandan saymıyorum zaten onları.

1|0
    0|0
  • Aslinda muhafezekar olmak cok kotu degil yani abartisiz olursa kotu degil

1|1
    0|0
  • saçma

1|0
    0|0
  • Ailem oyle benim karsi tarafada saygiliyiz

1|0
    0|0
  • güzel dsunyorm iyi insanlar

1|0
    0|0
  • Kendi Ailesine muhafazakar dışarıda fantezi müziğin prensi oluyor böyleleri

1|0
    0|0
  • İğreniyorum.

1|0
    0|0
  • takmıyorum

1|0
    0|0
  • heyt be analarımız, sizler bizim namusumuz şerefimiz özgürlüğümüz için can verdiniz ama artık biz bu ülkeden dışlanıyoruz.
    https://www.youtube.com/watch?v=JGea7lnwCHY

0|0
    0|0
  • zorunuza gitmesin aplaaaa kıçımın çağdaşları

1|0
    0|0
  • herkesin öyle olması gerekir aslında

0|0
    0|0
  • Cahiller, herşeye inanan insanlar.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Muhafazakar insanla problemim yok da bağnazı yobazı bana çok dokunuyor. Dokunuyor derken de umrumda değil açıkçası, yalnızca onlar adına bir utanç hissediyorum.

1|1
    0|0
  • Takmıyorum umrumda değiller ama sinirleniyorum

1|0
    0|0
  • Takmıyorum, umursamıyorum, yokmuş gibi davranıyorum

1|0
    0|0
  • Saygı duydukça saygı görebiliriz. Umarım söylemek istediğimi anlarsın

1|1
    0|0
    • dediğinize katılıyorum fakat hiç tanımadığı insanlara bile sokakta din üzerinden seviyesizce eleştirmek bana göre saygısızlık ve buna saygı duyamam.

• Beni yanlış anlıyorsunuz ve bu beni çok üzüyor. Dindarlık, muhafazakarlık değildir benim neznimde ikiside ayrı kavramlar bana göre.

• Ah hayatım ben tarafsızım ve saygı gördüğüm herkese saygı duyuyorum. Seni yanlış anladım mı bilmiyorum ama suçlamıyor ya da belli bir kategoriye koymuyorum☺

• Çoğalsın ne güzel işte. Kimi neden ilgilendirir ki bu.

1|0
    0|0
  • Eheuehue yazık lan, yok cogalmadilar. Siz azınlık olduğunuzu bir turlu idrak edememiştiniz, saksı yeni çalışmaya başladı.. Ha birazda geçmiş yıllardan bir liberallik kalmıştı o insanların ustunde. Onu da silkeleye silkeleye atıyorlar üstlerinden.

1|1
    0|0
  • Ne guzel iste

1|0
    0|0
  • ne güzel cogalsın iste

1|1
    0|0
  • Farkindayim, hic memnun degilim, takmiyorum.

1|0
    0|0
  • Görmezden geliyorum

1|0
    0|0
  • Bende onlardanım mutulyum keske dınımı hayatıma tam yansıtabılsem
    Nerden geldıysek ona donecegız✌️

1|0
    0|0
  • Niye insanlari dinsiz, muhafazakar diye ayiriyosunuz ki burasi müslüman bir ulke çoğalması gayet normal.

0|0
    0|0
    • müslümanlık ve muhafazakarlık bana göre bağdaşlaştırılamaz iki kavram.

• Ben onun bunun yazdığı din kitaplarını değil Kuranı ve mealini okurum sadece din konusunda din kitabı olarakta sadece ve sadece diyanet işlerinin satışa sunduğu kitapları okurum eğer soruma cevap bulamazsam alo fetva 190 hattını arar veye diyanet işlerine mail atarak sorumu sorarım

• En mantiklisi :)

• Şahsen bende muhafazakar bir insan olaraktan gayet iyi seyler dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • bende muhafazakar kesimdeyim senin sıkıntın nedir?

0|0
    0|0
  • Onlar da kardeşlerimiz

1|0
    0|0
  • pek sevmiyorum onları

1|0
    0|0
Yükleniyor...