Evlilik içi tecavüz nasıl engellenir?

Ülkemizde bir çok kadın istemediği kişilerle evlenmek zorunda kalıyor ve hayatları boyunca tecavüze uğruyor. Söz konusu kadınlar yeterli bilince sahip olmadığı için haklarını arayamıyorlar. Bu insanları bilinçlendirmek için nasıl bir yol izlenmeli?

1|1
11|11

En İyi Kız Görüşü

• Bazı kesimlerin beyninden "Erkektir, yapar
    Erkektir, hakkı var.
    Erkektir, erimdir, karşı çıkamam.
    Erkektir, daha iyisini bilir.
    Erkeğime karşı gelemem."
    ve türevi birçok erkek egemenliği silinmeli. Kadın kendi gücünü hissetmeli.
    Bu tabanda bir çok irdelenmesi gereken konu var, uzun süreçler.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilik içinde tecavüz olmaz. Ama çok büyük yanlıştır.

0|0
    0|0
    • Evlilik içinde tecavüz olur. Kadının istemediği her cinsel zorlama tecavüzdür. İslam bu tecavüze izin veriyor diye tecavüz değil diyemezsin.

• Sen bir şeylere zemin hazırlamaya çalılıyorsun, belli.

• Senin gibi bir tarafımdan uydurmuyorum. Olanı söylüyorum ben.

Kızlar Ne Diyor 10

• Güzel bir konuya değinmişsin. Yalnızca istemediğiyle evlenenler değil, sevdiğiyle dahi evlense istemediğinde cinselliğe zorlanması tecavüzdür. Bunlara en başta halk çanak tutuyor diye düşünüyorum. Aman kızım kocandır mantığını bırakmak lazım.

0|1
    0|0
  • kadinlardan önce ailelerini yani anne babayi bilinclendirmek lazim. mesela meslek sahibi olmalarini desteklemek. yanievlilikten önce okutmak. calismasina mani olmamak. kadin evde otursun calisamaz düsüncesine hic katilmiyorum. ve sevmedigi istemedigi biriyle evlendirmemek. kendi hayati sonucta kendiyasicak. ama ailelerin düsüncesizligi yüzünden sonu dedigin gibi oliyor malesef.

0|1
    0|0
  • bu işi engelleyecek tek güç devlettir. devlet vatandaşlarının iyi bir hayat sürmesini sağlamak zorundadır. insanları eğitmek, bilinçlendirmek ilk amaç olmalı. çoğu kadın özgüven eksikliğinden ve ekonomik özgürlüğü olmadığından mutlaka birilerine muhtaç şekilde yaşamak zorunda kalıyor. insanlar çocuk yaştan itibaren iyi birer birey olmak için eğitilseler bundan 20 yıl sonra bu tarz sorunlarla karşılaşılmaz.

1|2
    0|0
  • Cesitli prosedurler uygulanabilir buna yonelik reklam dernek kuruluslardan yardim alabilmeleri icin tesvik edilebilir

0|0
    0|0
  • Engelleyebileceğini sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Eğitim şart.

0|0
    0|0
  • Önlenemez bu.. keşke o anda ölüm gelse

0|0
    0|0
  • İleri düz yürü sağa dön😂😂😂😂

0|0
    0|0
    • Ülkenin geleceğinin senin gibi duyarsız insanların elinde olması çok acı. Zaten rezil bir haldeyken iyice berbatlaştıracaksınız.

• kadınları bilinçlendirsen bile hukuki olarak şikayetiniz dikkate alınmıyor bunu ne yapıcaksınız?

0|0
    0|0
    • Kadınlar bilinç sahibi olsa bu hukuki yetersizliğe tepki gösterir zaten. Hak verilmez, alınır. Haklarını alacak seviyeye gelmeleri lazım önce.

• aferim çok doğru :)

• Neden engellensinki evliler arasında olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• eski kafadan kurtulmalı

0|0
    0|0
  • beratcanın annesi bile serbest bırakıldı sen bilinçleme diyon ülkede adalet mi var?

3|0
    0|0
  • Çözüm : Aileler çocuklarını sapık yetiştirmeyecek

0|0
    0|0
  • zor şimdi bir kere cinsel yaşamın evlilik için de olması gerektiği fikri ortak noktalarımız. o nedenle istemiyorum deyince duracak adam yok. bu da evlilik içi tecavüz kavramını türkiyede zor kabul ettirirsiniz insanlara. hanzoların eğitilmesi daha kolay.

0|0
    0|0
    • Evlilikte cinsel yaşam olmalı tecavüz değil. Kadınların mal yerine konduğu, fikrinin önemsenmediği bir toplumda olduğumuz için erkekler evlenince kadınların üzerinde her türlü hakka sahip olduğu sanılıyor.

• Eğitim eğitim eğitim

1|0
    0|0
  • Adam hayvansa, bir şey yapamazsın.

0|0
    0|0
  • evlilik içi tecavüz hmm ilginç

0|0
    0|0
  • Her kadinin hakkini bilmeli. Ve savunmali.

0|0
    0|0
  • Medya yoluyla bilinclenmeli kamu spotu felanla

0|0
    0|0
  • O zaman evlenmeyecek. Bazı kızlar ana baba baskısından kurtulmak için evleniyor. Eşi yatağa çağrınca ıhhh diyor? Böyle bir mantığı engellemek için nasıl bir yol izlenmeli

1|1
    0|0
    • Kızlarını rahat ve ekonomik özgürlüğü ön plana alacak şekilde yetiştirmeli aileler ama onu da yapmıyorlar işte.

Yükleniyor...