KALP KIRMAK SİZCE DE EN KÖTÜ DAVRANIŞ BİÇİMİ DEĞİL Mİ?

Konuşuyoruz gülüyoruz bir sürü insanla muhabbete giriyoruz o insanın yapısını bilmeden konuşarak bazen kalp kırıyoruz kalp kırmak en büyük günahlardandır der bazı hadisler kul hakkıyla gelme der ALLAH peki konuşurken karşımızdakilerin neler hissedebileceğini onu üzüp üzmeyeceğimizi ne kadar düşünüyoruz? Gerçekten bin düşünüp bir söyleyen kaldı mı peki ya kasti kalp kıranlar karşısındakinin duygularıyla oynayıp onunla alay edenler kötü özelliklerinden eksiklerinden dolayı eleştrip bundan zevk alanlar sizce onların yatacak yeri olacak mı? sağlıklı empati yapabilen var mı

0|1
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel soru..
    Farkındalığınız çok güzel..

Karşısındakinin kusurunu bile örtmek sevapsa, düşünün ki gıyabından konuşmak, bilmeden kırmak, Allahın onu sınadığını unutup onu yermek Günah olmaz mı hiç... Hele yüzüne söyleyip, kırılınca onun ahı? Ama devir sadece egoistlere kalmış, maskelilere, menfaatçilere..
    Ve maalesef ancak bundan zarar görmüş kişiler vazgeçiyor kendini düzeltene kadar farkına varmıyor..

Önemli olan ve asıl farkındalık ise, o hataya düşmeden Günahını bilip sakınmak..

www.kizlarsoruyor.com/.../q4885859-gece-uzun-mevzu-derin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tabikii

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Evet kalp kırmak doğru bir davranış değildir fakat bazıları da illa kalbimi kır diye ısrar edebiliyor. O yüzden herkese hakettiği gibi davranmak lazım. Bu arada ben çok düşünür öyle konuşurum kimsenin kalbini kırmamak için. Ama her zaman düşünceli olamıyoruz veya karşı taraf fazla hassas olabiliyor ve istemesek de illaki kalpler kırıyoruz. İnişli çıkışlı bir dünyada insan ilişkilerinin de inişli çıkışlı olması normaldir.

2|0
    0|0
  • Dil Yarası hepimizi yakından ilgilendiren bir konu. dilimizi tutabilsek herkes daha mutlu olur. zaten dil yarasının mesajı bu. Dilini tut demektir , Gönül kırma , gönül kırmak en zor şeydir en telafisi olmayan bir şeydir. Gönül kırma ki gönül almak gayretine girmeyesin. Dilin söylediği her olumsuz kötü bir söz, acı bir söz gönül kırar. Gönüllerimizi kırmak olağanüstü kötü bir şeydir. Benim hayatımda en çok önem verdiğim en çok titiz olduğum konulardan biri gönül kırmamaktır. Gönül kırmamaya çok özen gösteririm Orhan GENCEBAY

https://www.youtube.com/watch?v=9ue5FAWBsl0

1|0
    0|0
  • Allah’ın defineleri yıkık gönüldedir. Yıkık yerlerde pek çok defineler gömülüdür. Kırılmış, iki yüz parça olmuş gönülü yapmak, Allah’a Hac’tan da yeğdir, Umre’den de. :( :(

1|0
    0|0
  • Bir kez gönül yıktın ise
    Bu kıldığın namaz değil
    Yetmiş iki millet dahi
    Elin yüzün yumaz değil

Bir gönülü yaptın ise
    Er eteğin tuttun ise
    Bir kez hayır ettin ise
    Binde bir ise az değil

Yol odur ki doğru vara
    Göz odur ki Hak'kı göre
    Er odur alçakta dura
    Yüceden bakan göz değil

Erden sana nazar ola
    İçin dışın pür nur ola
    Beli kurtulmuştan ola
    Şol kişi kim gammaz değil

Yunus bu sözleri çatar
    Sanki balı yağa katar
    Halka matahların satar
    Yükü gevherdir tuz değil
    - Yunus Emre

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Cok dikkat ederim aslinda buna. bazen susarim , bazen ayrilir giderim ordan kirmamak icin birini

1|0
    0|0
  • İnsan inciten kişiden daha bahtsız kimse yoktur.

1|0
    0|0
  • Canlıyı mutlu etmek varken , Kalbini kırmak dünyanın en kötü davranışlarıdır..

1|0
    0|0
  • Evet katılıyorum soruna

1|0
    0|0
  • Evet cok kotu bisey

1|0
    0|0
  • epmpati yapmak bir alışkanlık olmalı. karşındaki insanı kırmak tabikide acımasızca. ama her zaman onu düşünürek onun beklentileri ölçüsünde konuşmakta kendimizi kandırmaktr. ayarını tutturmak lazım kısacası

0|0
    0|0
  • en kötüsü değilde onlardan biri diyelim

0|0
    0|0
  • Yaş 26 ama sorular 16 tadında

0|0
    0|0
    • bakma ozaman beğenmek zorunda değilsin

• merhaba nasılsınız özelden sizinle tanışabilirmiyiz sizde uygun görürseniz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynen oyle kalp kirmak gunah

0|0
    0|0
  • Bn konusmuyorum cok zaten haliyle kimseyi kirdigimi da sanmiyorum

0|0
    0|0
  • Ben genelde hep empati kurarım ve kalp kırmamaya calisirim ama bazı insanlar gerçekten nankörler

0|0
    0|0
Yükleniyor...