Sizin evde mangalı kim yapar?

Sizin evde mangalı kim yapar?

mangal erkek işi dimi (!)

3|1
29|57

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 56

• Öyle mangal mı yapılır mış peh ! Bir kere mangal keyif, zevk işidir. Etin hazırlanmasından ateşi yakmasına cazır cozur sesinden yemesine kadar... Mangal yapacak adam etten anlamalı, gider kendisi alır eti. Yanında ne yenmeli ne içilmeli bilir. Onlarıda alır. Etten falan anlamıyorsa, gitsin kumda oynasın mangal falan yapmasın.
    Mangal onun sadece yellediği bir şey değil, kömüründen ızgarasına herşeyinden erkek sorumludur. Temizler kurar hazırlar yakar uygun kıvama gelene kadar da etler ve sebzelerle ilgilenir. Sonra başlar keyif. O sırada hatun ne yapacak? konuşacak, şarkı bulacak.
    sos ve baharat olayı önemli. Bir kaç özel sosum var. hatun eğer o sosları bilirse, öğrettiğim gibi yapabiliyorsa ona bırakırım.

1|0
    0|0
  • Ailem ile yaptığım mangallarda salata da dahil olmak üzere kimseyi hiçbir şeye elletmem..
    alışverişi yapar, salatayı hazırlar, masayı düzenler, etleri terbiye ederim..
    her erkek aynı değildir..

2|0
    0|0
  • bizde pikniğe gidilirken 1 gün öncesinden erkek kasapla konuşur özel et hazırlatır piknik günü gidilir etler alınır mangal kömürü alınır ihtiyaç varsa salata malzemesi karpuz ve içecekler alınır arabaya yerleştirilir erkek piknik yerinde mangalı yakar sonra etleri pişirir ve servis eder kadın sadece salatayı yapar karpuzu keser ve içecekleri doldurur. sofra kurulumu ve kaldırılması kadının işidir ama mangalı erkek temizler

1|0
    0|0
  • Bizim evde mangal işlerini abim yapıyor. Olmadığı zaman ben yapıyorum. Çok sık olmasa da arada bir iyi geliyor mangal yakmak.

1|0
    0|0
  • Yazılan gibi olmuyor valla :) Hepsini erkek yapıyor kadın sadece evde lazım olabilecek olan malzemeleri paketliyor ve işi bitiyor

1|0
    0|0
  • Sizin evde mangalı yapan bir kişi seni kızdırmış olmalı :)
    Ben ya da babam yapar mangalı :)

1|0
    0|0
  • ailemin evinde annem babam ben birlikte yaparız ablam içeride yatar ama bu tablodaki gibi değil hiçbir şey, annem sadece yemekten sonra bulaşıkla uğraşır gerisini babamla ben hallederiz. ayrıca babam bira içmez rakı içer onu da kendi alır.

1|0
    0|0
  • nekadar saçma olmus. kendi açımdan hic katılmıyorum.
    biz yaptikmi belki salata yaparlar oda sevabina 😄

1|0
    0|0
  • su ile çalışan makina aldık, etleri onda haşlıyoruz, normal mangalı ailecek çok severiz fakat çok fazla yağlı ve sağlıksız olduğu için su ile pişen buhar kaynaklı makina'da haşlar pozisyon'da tamamen yağsız bir şekilde tercih diyoruz. normal mangalın tadını vermez onun yeri başkadır. ama sağlık'da önemlidir. bilinçsizce hareket etmenin manası yoktur. doğruları biliyoruz doğrulardan gitmeliyiz. yanlışta ısrarcılık hoş sonuçlar getirmez.

1|0
    0|0
  • Yemek konusunda falan bizde ayrım yoktur. Her türlü her işi yaparız. :)

1|0
    0|0
  • Mangal bulaşık perde duvar ve taban temizliği sende bir de baca temizliği bana ait..

İş dağılımımız böyle..

1|0
    0|0
  • ben :)

1|0
    0|0
  • soldaki kısmı bile beceremediğimden sol taraftakileri de sağ tarafa kaydırın işte o biziz :D

1|0
    0|0
  • Şş deme öyle market alişverişinide biz yapiyoruz mangalida ben temizliyorum :D

1|0
    0|0
  • Ne çok şikayet ediyorsunuz, sanki kız olsam daha mutlu olacakmışım.

1|0
    0|0
  • ben yaparım

1|0
    0|0
  • yapmıyozki

1|0
    0|0
  • Ne hikmetse mangal işleri hep bende kimse beceremiyor ya da işlerine gelmiyor duman kokusu.😂

1|0
    0|0
    • bende ateş yakamam mesela :D

• Niye? Çok basit aslında.
      Birkere başıma ne geldi; belgrad ormanına gideceğiz dediler o pazarda benim önemli bir işim var şişlide dedimki ben sabah işimi halleder yanınıza gelirim.
      Yanlarına gittiğimde saat 3'dü büyün herkes benim yolumu bekliyor mangal için😂😂😂😂😂 bir kibrit bile çakmamışlar😂

• Ben Yakarım :)

1|0
    0|0
  • Babam

1|0
    0|0
  • Mangala ait ne varsa ben yaparım..

1|0
    0|0
  • :D eti annem hazırlar
    salata benim
    mangal babamda :D
    pilav var bende :D
    okul zamanı ben başka şehirdeykenn
    et bende
    mangal arkadaşta
    mezeyi felan ben hazırlarım
    :D

1|0
    0|0
  • evet olmuş

1|0
    0|0
  • ben... severim o tür şeylerle uğaraşmayı

1|0
    0|0
  • ben yapip yakip yedirmeyi cok severim... yaz geldimi balkonda super kebaplar piser--apachiler gibi sahillere akin etmiyoruz sonucta

1|0
    0|0
  • Yazilanlar külli yalan :D

1|0
    0|0
  • kura çekilir :)

1|0
    0|0
  • İlk basamaktan son basamağa kadar hepsini her yerde ben yaparım kimseye el sürdürmem

1|0
    0|0
  • Babamın kebapci dükkânı olduğuna göre? :D

1|0
    0|0
  • Ama mangal erkek işidir. :) sanırım çok dertliyiz

1|0
    0|0
    • hiç bir hanım bir yemegi yapınca yarım yapar mı ama erkek mangal işinde yarım yapıyor hani bunun salatası hani bunun sofra kurması ve sonrasında bulaşık ne olacak :)

• Erkekler Devam
    26

Kızlar Ne Diyor 28

Yükleniyor...