Şunu ne zaman görsem cok üzülüyorum?

Şunu ne zaman görsem cok üzülüyorum?

Imkanim olsa diyorum butun ac olanlari doyurabilme imkanim olsa cok zor bu durum ya
Kimse kimseye yardim etmez oldu ne bilim

Osmanli nin bir donem. Herrkez zekatini sadakasini verirmis ve bir sure sonra artik fakirler de durumlari duzelmis bir donem zekat verecek kimse bulamamislar simdi boyle bisey olmasi mumkun mu sizce?

Bide caminin sadaka kutusu olurmus oraya isteyen parasini koyarmis ihtiyacı olan da ihtiyaci olduğu kadar alirmis sadece simdi olsa yagmalarlar ama duyarli olsak bu kadar zor durumda olan yine de olur mu ki?

2|2
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• İşte insanoğlu bunları görmez göremez.. tek derdi yaa benim ayakkabım niye new balance değil yok bilmem çantamı 1000 doları aldım yok bilmem rujumu ne kadara aldım.. düşmez kalkmaz bir Allah tır.. asla ne oldum dememek lazım ne olacağım demek gerekiyor..
    Yoksulluk kaç gün sürer baba? - 40 gün oğul. - 40 günden sonra zengin olur muyuz? - Yok oğul, alışırız...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef olur, sen duyarlı olsan ben duyarlı olsam yine de vurdum duymazlar olacaktır. Allahım elini çekmesin üzerimizden, Allahım sabır kolaylık versin. Olmayanlarada versin inşallah. Sorunu çok sevdim.👍🏼

0|0
    0|0
    • Herkes ac gozlu daha cok para derdinde ne bilim ya az az olsa kimse bu duruma dusmez osmanlida bu donem zekat vercek kimse bulamamislar mesela simdi de duyarli olsa herkes ama 1 kurus bile vermezlee. Onu gectim gecen atm de 80 yatircam 10 luk lazim para üstü vermiyo atm dedim ki elimde 29 tl vardi iki 10 luk bozugunuz var mi dedim sanki para istemisim gibi baktilar teeey bir daha onca yolu yürüdüm para bozdurmak icin sanki para istedim gibi baktilar yok yani insanlar bir tuhaf

• Insallah boyle biseyi basarmak biraz zor ama bilmiyorum hayata geçirebilir miyim

• Elbette başarabilirsin ya yeterki iste.

Erkekler Ne Diyor 9

• Zengin değilim ama olsaydım sanırım son derece mütevazi bir hayat sürerdim..

İnsanlara gizlice bütün paramla yardım ederdim, bunca aç insan varken lüks bir hayat sürmek benim ne haddime..

İnsan şu manzaraları görünce insanlığından utanıyor cidden..

Lokantalarda ve evlerimizde artık diye ya da burun kıvırıp beğenmedik diye çöpe attığımız nimetleri bile bir araya getirsen aç insan kalmaz..

0|0
    0|0
  • bizde isterisz istemekle olmuyor

0|0
    0|0
  • Herkes fitre zekatını verse , o paralar eminim. çok faydalı olur ve bu kadar zor durumda kalmaz bu insanlar. Ama muslanlik İsid tır diyen adamdan hayır gelmiyor. Suriyeye gitsin ne işi var burada defolsunlar diyorlar

0|0
    0|0
  • Üzülmemek elde değil ama Tanrı da pek adaletli davranmıyor

0|0
    0|0
  • İşte Osmanlı zamanında hırsızın kolunu keserlerdi ama. Şeriat vardı çünkü. Dükkanlar açık bırakılıp gidilirdi

0|0
    0|0
  • Cocuklari öldürenler Kahir Olsun.

0|0
    0|0
  • Eli ayağı yok mu o babanın sağlık sorunu yok bişeyi yok çalışsın ozaman bilmediğimiz bişeyi varsa laf söylemek haddime değil tabi ama eli ayağı tutuyosa çalışmayı denesin.

0|0
    0|0
    • bu yorum bu gönderinin yorumu değil be kardeşim

• @solomonkAne İşte bu kadar güzel anlatılabilirdi biz insanın kaderine yaratılışına ırkına bakmayız seçimlerine hayatını nasıl yaşadığına hangi dine seçtiğine bakarız. İyi geceler sağlıcakla kal.

• @RossGeller Sizin türkiyede ekmek yemeği hak etmiyosunuz selaniğe doğru yol alın

• Dünya kötü be

0|0
    0|0
  • Malesef bu dunyada adalet diye bir sey yokm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Benimde gözlerim doldu bakarken. Allah kimseye yokluk göstermesin. Yardıma muhtaç ne kadar açta açıkta insan varsa yardım etsin. İnsanlarımız biraz daha duyarlı ve yardımsever olsa keşke. Allah herkesin gönlüne merhamet duygusunu versin.

0|0
    0|0
  • Çaresizlik kadar kötü birşey var mı bu hayatta? O adam kadar çaresizler.. Halimize şükretmeli.. Düşünsenize herkesin bir ekmek verdiğini?

0|0
    0|0
  • Açın halini iyi anlarım. Dünyada hele de bu durumda olmak daha kötü bir şey olsa gerek. Allah kimseyi müşkül durumda bırakmasın.

0|0
    0|0
    • bir de babanin ağlaması bu durumda cok zor gerçketen bu fotoyu her gördüğümde gozlerim dolar kimbilir simdi ne haldeler

• Umarım bundan daha kötü durumda değillerdir.

• Bu kare varya nu kare.. Bizim yüzümüzden.. Yazıklar olsun bize..

0|0
    0|0
  • Ben yardim ediyorum benim icim rahat

0|0
    0|0
  • Allah (c. c.) yardım etsin 😔

0|0
    0|0
  • Haklısın tabi

0|0
    0|0
Yükleniyor...