Ülkede ki suriyeliler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Suriyeli mülteciler ülkemize yerleşmekte muhacr ve ensar edası ile mi karşılamak gereklidir?
yoksa kalıp savaşsalardı kardeşim ne işleri var bizim ülkemizde bunların diyenlerden misiniz?

izleyin ve öyle bir karar verin ;)

• Suriyeliler de Müslümandır ve kardeşimizdirler.
    31% (5)50% (6)39% (11)Oy Ver
  • Geldikleri yere cehennem olup gitsinler, ülke ne hale geldi onlar yüzünden be
    62% (10)42% (5)54% (15)Oy Ver
  • ya da diğer (yorum kısmına da ekleme yapabilirsiniz.)
    7% (1)8% (1)7% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• B şıkkını işaretleyenler neyin kafasındalar acaba.
    Savaş kolay birşey mi zannediyorlar? Bunlar örgüt değiller , normal halk durup ölmeyi mi beklesinler? Çocuklarını bile bile bombaların altında mı bıraksınlar? Evet nüfus çoğunluğundan şikayetçiyiz, aralarında da bizim insanlarımız gibi normal olarak dengesizleride var. Ama yapacak başka birşeyleri yok. Oradan kaçana kadar kaç evre atlattılar onlar, kaç kere zulüme baskıya göğüs gerdiler haberimiz yok. Biz bile şu an evimizde rahat yatarken muhalefeti eleştiriyoruz ama onlar bu durumda bile olmak için neler vermezlerdi kim bilir. Bende bazı durumlardan şikayetçi olsamda yine de onlar çaresizlikten yapılması gereken şeyi yaptılar. Ayrıca bir müslüman diğerine yardım etmelidir zaten.

0|0
    0|0
    • çaresilzikten 200 bin tane çocuk doğurmuşlar sen de haklısın

şefkatiniz olabilir belki ama zekanız gram yok sayın bytoro.1.5 yıllığına gelip 5 yıldır burdalar ve hala da kalcaklar. türk kızlarına saldırıyorlar.

bilmiyorusun ki nolduğunu. türk kızı bulucam "skcem" affedersin ama böyle dedi bana. artık araplara bakmıyormuş bizim yurtta suriyeli var bana böyle dedi.

hala insan olmaktan bahsediyorsan sen insan değilsin. sizin gibi düşünenler insan değil.

• @cadcad merak etme ben zannettiğinden fazla suriyeli tanıyorum , etrafımda her zaman varlar. Çoluk çocuk doğurmasınlardan bize ne ki. Gidip merminin bombanın önünde mi dursunlar 5 yıldır burdalarsa korkularından. Banada başka bir devlet baksa paramı verse karnımı doyursa bende gider kalırım, herkes kalır. Çok insanım diyorsan o kelimeyi ettiğinde dövseydin linç etseydin orada :)) ben doğru şeyi savunurum ama böyle laf edenide konuşturmam karşımda.

• sen kesinlikle kendi akrabanı düşünmeyen bir insansın. senin dedelerin bu toprakları alıp savaşırken düşmanla bunlar ülkelerinde keyif sürüyordu. senin topraklarını senden aldılar yine aynısını yapmaya geldiler. sende doğursunlar diyorsun.

yarın bir gün azınlık olursak kendi ülkemizde işte o zaman doğursunlar demeyi bilirsin. o zamanı sen değil torunların görür.

Kızlar Ne Diyor 3

• Ohh be
    Ülkede INSAN var

0|0
    0|0
  • B tabiki !!! oldukça rahatsızım..

0|0
    0|0
    • rahatsızlık sebebiniz nedir acaba sorabilir miyim?

• Kardeşlerimiz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• savaştan eziyetten ülkemize sığınana sözüm yok olamaz da zaten ama devlet bana baktığından çok onlara bakarken benden daha iyi şartlara sahipken ülkemi beğenmeyeni , toplanıp olay çıkaranı , yol keseni , istediğini yapamayınca polise karşı geleni de hoş görmekte zorlanıyorum açıkcası

0|1
    0|0
  • Elbette kardeşimizdir. Biz misafirperver bir milletiz. Ama misafirliğinde bir sınırı vardır.

0|1
    0|0
  • suriyeliler cahil emme iyidir. turkiyeye degisik bir tad ;)

0|1
    0|0
    • siz neyin kafasındasınız buraya sevişmeye geliyorlar. türk kızlarına tecavüz ediyorlar asılıyorlar neyin kafasındasın.

• eğer ben bu araplar yüzünden yani suriyeliler yüzünden ,
    600 liraya çalışmak durumunda bırakılıyorsam ,
    sen bırak kardeşliği bu benim kul hakkımın yenmesidir
    hep patronlar yer kul hakkımı hemde bunlar ucuz paraya çalışarak hakkımı yemiş olur

kul hakkı ile ilgili de ayetler mevcuttur..
    not : pek müslüman da değilim sözde müslümanım bu arada.

bu lafım bu video da ki kişiye ve bu kişi ile aynı düşüncelere sahip olan insanlara

B şıkkını işaretledim ben.

1|1
    0|0
Yükleniyor...