ALLAH a inancimi kaybediyorum lütfen yardım?

Son bir haftadır istemeden sorguliyorum falan ama inancim çok azaldı sanki yaratan yok gibi düşünmeye başladım ve de inancım azaldikca sınavlara cesur giremiyorum artik?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yapma kardesim allaha inancîn kalmasa deme bizi yaratàn o deme Oyle namazini kil duaa et

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 51

• Eğer bir şeyi zaten sorgulamadan zaten ona inanamazsın ki. O zaten var olduğunu sandığın inanç toplumun baskısı gibi bir şey oluyor. Emin ol yanlış yolda değilsin ama yolun sonundaki kararın belirleyecek herşeyi.

1|1
    0|0
  • abdest al bir namaz kıl kendine gel hadi

2|2
    0|0
  • inancın yoksa daha da araştır
    ama gerçi böyle olsa daha da inanmamaya gidicen

bir tercih yap bence ,
    ya inan
    ya da inanma

cünkü bu ruh haline göre gelecekte kötü günler seni bekliyor olacak.

1|0
    0|0
  • Araştır, araştırmak dinimiz (islam)'e göre de farzdır. Ve ya eğer kafanda cevap bulamayan sorular var ise bana mesaj gönderebilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.

1|2
    0|0
    • dünyanın , galaksinin oluşu ve bu kadar büyük evren nasıl oluştu felan... Sonuçta bundan yüz yıl önce çıkan dinlere insanlar son dinmiş gibi inanıyordu ve binlerce farklı din var ve yüz yıl sonra belkide yeni bir din gelecek? gerçekten sorgulayınca mantık olarak herkes kendi dönemindeki din e inanıyor yanlış mıyım?

• Namaz kıldıktan sonra (belkide hiç kılmadın, inancım az diyosun. Ondandır) içine huzur dolmuyorsa gecmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Dini yetersizlikten kaynaklı. Araştır ve bilgi edin.

1|1
    0|0
  • hayır sakın öyle düşünme, inancının artması için biraz zikir çek birazda faydalı eser oku kimyayı saadet okuyabilirsin faydalı bir eserdir.

1|1
    0|0
  • (LOKMAN suresi 27. ayet) Yeryüzünde bulunan ağaçlar kalem olsa, deniz (ler) de (mürekkep olsa), arkasından yedi deniz (daha gelip) ona yardım etse de (Allâh'ın kelimeleri yazılsa), yine (bunlar tükenir), Allâh'ın kelimeleri tükenmez. Allâh öyle üstündür, öyle hikmet sâhibidir.
    (LOKMAN suresi 30. ayet) Böyledir, çünkü Allâh haktır, O'ndan başka yalvardıkları bâtıldır. Gerçekten ulu ve büyük olan, yalnız Allah'tır.
    (LOKMAN suresi 34. ayet) Allâh, (işte kıyâmet) sâ'atin (in ne zaman geleceği) hakkındaki bilgi, O'nun yanındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde olanı bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilmez ve hiç kimse hangi yerde öleceğini bilmez. (Her şeyi) bilen, (her şeyden) haberi olan yalnız Allah'tır.
    Bir şeyi açığa vursanız da, yahut onu gizleseniz de (fark etmez), (AHZÂB suresi 54. ayet) Allâh her şeyi gâyet iyi bilmektedir.
    (AHZÂB suresi 64. ayet) Allâh kâfirlere la'net etmiş ve onlar için çılgın bir ateş hazırlamıştır.

0|0
    0|0
  • Fiziksel olarak görmen mümkün değil zaten :) Bu gidişle durum vahim ateistlik moda zaten bu zamanlar

1|1
    0|0
  • Çok kitap okumaktan ya da yalnış analizden

Birşey olmaz... Sen sadece düşünme..

1|0
    0|0
  • Düzelir elbet

1|0
    0|0
  • Durdum yerde neden böyle bir sorgulamaya başladın ki bu koca evren kendi kendine oluşmadı ya kaybetme inancını onun varlığı sorgulanmamalı o var ve hepimizi görüyor başına kötü şeyler gelse bile bunun ona olan inancını kanıtlamak ve cennete gidebilmek için bir sınav olduğunu unutma😊

0|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin.

0|1
    0|0
  • O gibi durumlarda kelimi şehadet getir ve tovbe et seytanin vesvesesi gitsin ustunden

1|1
    0|0
  • ALLAH bazen küçük yağmur taneleriyle iş görür fırtınalarla değil..

Allah seni hidayet eylesin

1|0
    0|0
  • Bütün bu insanların evrenin kendi kendine oluştuğuna daha mı çok inanıyosun yani?

1|0
    0|0
  • bende kaybediyorum zaten. Allah denen varlığın bir insanı böyle igrenç yaratıp hayatı cehennem olması kadar berbat bişi yok.

0|0
    0|0
  • Allah yardimcin olsun

1|0
    0|0
  • Hiç Kur'anı Kerim' i okudun mu? Okumadıysan türkçesini oku. Sonra bir daha düşün karar ver. Zaten karar vermene gerek kalmaz okuduktan sonra emin ol.

0|0
    0|0
  • İnancini kaybettigin gun kendin kaybedersin. O'nun sana degil, senin O'na ihtiyacin var.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    31

Kızlar Ne Diyor 12

• Zaten insan sorgulayarak ve araştırarak inancının ne olduğuna karar verir. Kararını ver, seçim senin. Ben sorguladığım yerler olmasına rağmen müslümanım. Kendi fikrime göre kesin inandığım şey tanrının olduğu. Sende kendi fikirlerini bul.

0|0
    0|0
  • Selamün aleyküm kardeşim bana özelden yaz

0|0
    0|0
  • İşte asıl böyle Zaman'larda dahada inan bence doğruyu yanlışı seçmen için belkide böyle bir sınavdan geçiyorsun ama sen doğruyu seç :)

0|0
    0|0
  • Sorgulasan inancını kaybetmezdin, sorguladığını sanmışsın.

0|0
    0|0
    • dünyanın , galaksinin oluşu ve bu kadar büyük evren nasıl oluştu felan... Sonuçta bundan yüz yıl önce çıkan dinlere insanlar son dinmiş gibi inanıyordu ve binlerce farklı din var ve yüz yıl sonra belkide yeni bir din gelecek? gerçekten sorgulayınca mantık olarak herkes kendi dönemindeki din e inanıyor yanlış mıyım?

• Kuran oku.

0|0
    0|0
  • bu dönem her insanda oluyormuş. ben atlattim git sorularini bilen birisine sor

0|0
    0|0
  • Herseye olan inancın azalsın ama Allaha karşı olsn inancın tam olsun.

0|0
    0|0
  • Peki nasıl başladı bu?

0|0
    0|0
  • Şeytan kandırıyor seni tesbih çek bide Allaha dua et birşey kalmaz

0|0
    0|0
  • neden böyle oldun birden sorgulanamya başladın

0|0
    0|0
  • Tövbe de

0|0
    0|0
  • Seni bu noktaya iten nedir?

0|0
    0|0

• Okudukların yaşadıkların?

Yükleniyor...