Geçenlerde biri sormuştu "ensest neden yasak ya da haram " diye. Ona o kadar anlatmaya çalıştım sebebi detaydakiler?

Çorum'da 13 yaşındaki A. Ş. adlı kız çocuğuna, öz babası, ağabeyi ve amcasının tecavüz ettiği iddia edildi. Olayın ardından 3 kişi jandarma tarafından gözaltına alınıp, tutuklandı.

Yapılan sağlık kontrolünde kız çocuğunun hamile olduğu ve bebeğin baba O. Ş.'den olduğu Adli Tıp Kurumu raporunda ortaya çıktı. Tutuklu sanıklar ise suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini talep etti.

Büyükdüvenci beldesinde, geçen ekimde A. Ş. adlı çocuk kendisine yaşatılanların okuldaki öğretmenine anlattı. Öğretmenin jandarmaya gitmesi üzerine baba O. Ş., ağabey A. Ş. ve amca M. Ş. önce gözaltına alındı, ardından da nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Duruşma kapalı görüldü
Bugün Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşması kapalı gerçekleştirildi.

Suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanıklar, tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti eksikliklerin tamamlanması ve bazı tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe ertelendi.

Sanıklara, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçlamasıyla 15 ile 20 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

Bebek babadanmış
Duruşmada mahkeme heyeti, adli tıptan gelen raporu okudu. Buna göre sağlık kontrolünde A. Ş.’nin iki aylık hamile olduğu anlaşıldı. DNA testinde bebeğin baba O. Ş.’den olduğu tespit edildi. Testin ardından kızın talebiyle gebelik sonlandırıldı.

Anne oğlundan şikayetçi değil!
DHA’nın haberine göre soruşturma safhasında anne G. Ş. oğlundan şikayetçi olmadığını, ancak eşinden ve eşinin kardeşinden şikayetçi olduğunu söyledi.

Çocuk devlet korumasında
Haberde A. Ş.’nin devlet koruması altına alındığı, anne G. Ş.’nin de kentten ayrılarak Ankara’ya yerleştiği belirtildi. Çorum Barosu, davanın takipçisi olacaklarını ve müdahil olmak için mahkemeye gerekli başvuruların da yapıldığını bildirdi.

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Haram tabi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Salla

0|0
    0|0
  • yav haram olmasa bile ahlak denen bişey var . kuranda böyle bişey yazsaydı bile insanoğlu aklını kullanmadan yapar mıydı acaba.

0|0
    0|0
    • yahu anlattım dedim ki hadi haramı geçtik yasak olmasaydı babalar erkek kardeşler kız kardeşlerini tamamen seks kölesi yaparlardı diye.. ök*üz hala anlamıyordu..

Yükleniyor...