Giyinmiş çıplaklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Giyinmiş çıplaklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

GİYİNMİŞ ÇIPLAK KADINLAR: CENNET ONLARA UZAK
“Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim. (Birinci sınıf) Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler... (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki, bunlar Allah’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden hissedilir.”

Hz. Peygamberimiz (s. a. v) Zamanın da Kıyamet alameti olarak bahsettiği ozamanlarda anlaşılmayan ''Giyinmiş Çıplaklar Türeyecek'' Kelimesinin anlamı. Kaç asır sonra göz görünce anlayabildik fakat artık çok geç Allah islah etsin.

Güncellemeler:
Bazı arkadaşlar sorduğum soruyu idrak edemiyor ve acaba ne desem de soranı sinirlendirsem diye çabalıyor sanki. Soru başlığımda ne düşünüyorsunuz yazıyor, farklı bir şey değil. İnsan gibi görüşünüz varsa yazın saygılı olun. Saygısızlık yaparak kimseden de saygı göremezsiniz. Görüşü olan buyursun yazsın, görüş yapmayıp abuk subuk görüş yapacak olan başka sorulara salça olsun. Ben şahsen kötü bir şey sorduğumu düşünmüyorum. Aksine burda ki insanların yani sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

0|2
16|27

En İyi Erkek Görüşü

• Evvela Allah'ın Selamı, İzzeti ve İkramı Üzerine Olsun. Allah Resulü Bu Hadisi Şerifi Buyurmuştur. Sahih Hadistir Haklısın.. Allah Zamanın Hanımlarına İslam Şuuru Versin ve Onları Hidayetle Nasiblendirsin. Onları Saliha Kulları Zümresine Katsın Karıştırsın İnşâAllahuTeâlâ. Hanımlar Bizlere Allah'ın Emanetidirler. İnşâAllah Tez Vakitte Hakk'a Tam Manasıyla Yönelirler..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• Din ve başörtüsü bir ülkede siyasi malzeme haline gelince böyle oluyor işte.

3|2
    0|0
  • Bence olarak yazsaydın keşke kankacığım şimdi herkesin defteri ayrı yazılıyor ama yinede insanları dış görüşüne göre değerlendirmemek gerekli iman kıyafetle anlaşılmaz bazıları açık giyinir yüreği temizdir ibadetlerini yaparken kapanıyordur bazıları örtünmüştür ama yüreği pistir önemli olan niyet giydiğin bezde değildir...

Ama tabi kapanmak isteyen hakkıyla kapansın...

2|0
    0|0
  • Giyinik çıplaklar kadar giyinmeyen çıplaklar hakkındada konuşssak? Böylece daha samimi olmazmı. Gelelim giyinik çıplaklara bu kimseler islamın adına leke sürüyorlar şöyleki gören insanlar diyorki bak müslümanların kadınları böyle giyiniyor tesettür budur diyor. Farz olan birşeyi hafife almaktır önemsememektir. Zaten giyinmeyen çıplaklara birşey demeye luzum yoktur onlar başına gelecekleri zaten biliyorlar. Hadiste belirtildiği gibi cennetin kokusunu bile alamıyıcaklar
    Yaptıkları ibadetlerin sevabı açık gezdiği zamanların günahını bile karşılamıyıcak
    daha çok şey yazarımda gerek yok herkes kendinden sorumlu inançlı hanım kardeşlerimizin dikkat etmesi gerekir.

1|0
    0|0
  • Çocukların tecavüze uğradığı bir ülkede kimse bana tecavüzden bahsetmesin.

3|0
    0|0
  • İnsanların giydikleri kıyafetleri, inandıkları dinleri yargılamayı bırakın artık boşverin. Başörtüsü takmış altında etek varmış, başörtüsü takmamış, yok kara çarşafla geziyormuş mağaradan mı çıkmış. Boşverin bunları. İsteyen istediğini giyip, istediğine inansın. Bu konularda yargıda, hükümde Allah'ındır. O en doğrusunu, en güzelini bilir.

1|0
    0|0
  • Cok güzel yazmışsın ellerine sağlık
    ama bu sorudan çok bence gibi olmuş : )
    Rabbim hepimizi uyananlardan eylesin

1|1
    0|0
  • bunlar enterasan kişiler kanımca

1|0
    0|0
  • Dinimize göre kapanmalı modaya göre değil bazıları var ki kapalı olmak güzel göstereceği için kapanıyor sorsan islamın şartını sayamaz. Katılıyorum sonuna kadar.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim.

• Bir de akp modası gibi akpye destek verenlerin çoğu öyle.

• Siyaset ile ilgili bir şey demek istemiyorum sonra sağdan soldan gelenler oluyor o tarz polemiklerii sevmiyorum. Sana katılıyorum ama haklısın 👍🏼

• leğen getirin kusucam

1|0
    0|0
  • Cehenneme yakıt lazım.

1|0
    0|0
  • tiplere bak ya Allah aşkına, mahalle dayısı gibiler

2|0
    0|0
  • onlar birer efsaneee

1|0
    0|0
  • Allah Hidayet versin bunlara
    Sokakta gorunce sinir krixi geciriyorum resmen, acik ol kim ne der sana saygi duyar ama boyle olunca dinimin yapi tasi tesettüru rezil rusva ediyolar
    Allah Hidayet versin

1|0
    0|0
  • Allah akıl fikir versin.
    Belkide bursa bir nedendir
    Bunlar yüzünden evliliklerde olmuyır olanda kısa sürüyor.

1|0
    0|0
  • haklsin

1|0
    0|0
  • Üstüne ne giydiğinin ne önemi var, ruhun belli ediyor herşeyi.
    İnsan olmuşsun ne önemi var, göz görmese gönül biliyo herşeyi...

1|0
    0|0
  • Bunlar da bişey mi elime birisinin öyle bir fotografı geçti ki ben bile utandım yani

1|0
    0|0
  • her kapalı musluman değildır her muslumanım dıyende musluman değildir

2|0
    0|0
  • tamamen saçmalık bunlar . aslınıza şeriat geçen ülkelere giderek daha iyi dönebilirsiniiz.

pantalon giyipte arkasını kapatan kapalı bayanların ne sakıncası var. etek olayı saçmalık. tamamen kapanmak olayı da saçmalık.

1|0
    0|0
    • fotolarda da erkek fatmaları koymussun : DD iyi arastırdın mı bulabilmek için

• @Iwillwishfordying arkadasın tabloda gösterdiği kapanma şekliyle hangi devlet kurumu iş veriyor ? dini olanlar belki verir bilemem. okumasın mı bu bayan arkadaslar ? tartısmıcam bu konuda . uzatmakta istemiyorum. normal kapalı bayanlara bişey demedik. kara carsafa burunme olayını eleştirdim . kendimcede haklıyım.

• @varus55 Kara çarşafı eleştirmeye hakkınız yoktuır. En doğruı kapanma türüdür çünkü 0 risksiz. Kimse bu bayanlar okumasın etmesinde demedi o zamanlar geçti artık okuyorlar :)

• Aynen ya

1|0
    0|0
  • Müslümanlığı lekeleyen iğrenç insanlar genelde siyasi görüşleri Ak parti olur.

2|0
    0|0
  • Kıl ile tahrik olunmaz usturuplu giyinen herkes pis bakışlardan kurtulur arkadaşım ne açıklar var ki kapalılar onlardan daha dikkat çekiyo işin özü fazla dindar değilsen sadece bakışlardan rahatsız oluyosan adam akıllı dar giyinme yeter!

0|0
    0|0
  • Şahsen benim inancım yok böyle şeylere

0|0
    0|0
  • yine geldi bez parçası, çarçaf pazarlamacıları...

0|0
    0|0
  • İsminiz merve ydi sanıyorum?

0|0
    0|0
  • sonra gel iman et.. etmem arkadaş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Ne günlere kaldık ya. hey yavrum hey.

1|0
    0|0
  • bunlar süslümanlar işte :)

2|0
    0|0
  • Günümüzde çok fazla var. Bana itici geliyorlar ama nasıl giyindikleri beni ilgilendirmez :/

1|1
    0|0
  • neden sadece basortulu ve dar giyenlerin resmini koydun. etrafta daha cok ornek var.

1|0
    0|0
    • Diğer örnekler ne mesela? Bişey bulamadım çünkü

• Giyinmiş çıplaklar denmesinde ki neden vicdan, merhamet olarak çıplak olanlar ve bu konuyla ilgili çok araştırma yaptım açıklarla ilgili fotoğraf yok o bakımdan. Zaten açık, dar kot giyilmenin günah olduğunu çoğu insan biliyor ben bunu belirtmek sormak istedim.

• peygamber efendimiz demiski 'ben henuz gormedim ama giyinmis ciplaklar gelecek'. Orda kastettigi sey ortunmekle ilgili, ornegin modern kapalilarda giyinmis ciplaklar. Ruhun vicdanin merhametin giyinmekle ilgisi yok (somut olarak). Soyut olarak yoruma acik bir cumleki bu kadar derine inmemiz gerektirilen bir sey yok ortada bence. Yani ortunmekle ilgili bir sozdur o, benim mantigima gore. Giyinmis ciplaklar cennetin kokusunu dahi alamazlar diye bir hadis var.

• Allah islah etsin basortusu moda oldu artik.

1|0
    0|0
  • Cennette giremezmişşmiş başkasını baştan çıkarırmış. Damacana ve ördek de öyle diyodu zaten. Sizin o içinizdeki o pislik aşağılık benliğinizdeki uçkurunuz yüzünden siz yazın sıcağında istediğiniz kısalıkta giyebilirsiniz ama bizler sizi baştan çıkarmak için giydiğimizden günah.
    Adalet nerede? Kuranda bile geçmeyen o adalet hiçbir yerde olamaz. Erkeği yüceltmek buralara kadar geldiyse eğer söylenecek söz yok.

1|0
    0|0
  • Icim kaldrmiyor bunlari.

1|0
    0|0
  • Amin..

1|0
    0|0
  • Neden başkalarını diline dolamayı bırakıp kendi hayatını yaşamayı denemiyorsun?

1|1
    0|0
    • Ah sizin işinizde burdaki sorulara nasıl salça olsam dimi? Abi düşüncelerinizi merak edip soruyorum bu ne ya iyi misiniz siz?

• Bencede kadin hakli ya her boku yiyin kadina her turlu cirkin yakistirmayi yapin sonrada sacma sapan din soytariligi yap olacak sey mi abi bir gidin isinize ya canimsiniz onlar sizin hayatiniza tek bir kelime etmezken neden herkesin hayatini yonetmeye calisirsiniz anlamam

• Sen özgür sün değilmi. Ki evetttt diyeceksin. Sen ne benim nede bir başkasının düşüncelerini kısıtlayacak kadar yetkin de yok haddin de şimdi gitt Eng att banaaaa ok

• sen ne içtin yaa

0|0
    0|0
  • Siz anca bunlara takılın. Tecavüz edilen çocukları, ölen şehitleri de Tanrıya havale edin.

1|0
    0|0
  • Yazdığın şeyler çok doğru da sen çarşaf giyiyor musun onu merak ettim.

0|0
    0|0
  • Laik bir ülkeyiz gerek var mı böyle paylaşımlara?

0|0
    0|0
  • Milletin yaşadığı din ve dinini yaşadığı derece seni beni onu ne ilgilendiriyor acaba

0|1
    0|0
  • Bu görüntüler benim midemi bulandırıyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...