Imam Hatiplerin kapatılmasi?

Imam Hatiplerin egitimini dogru buluyormusunuz? Kapatilmasini istermisiniz?

0|0
14|32

En İyi Erkek Görüşü

• ülkenin sonunu imam hatipler getirecek. @Attalos dediği gibi vahhabilik yapıyorlar. türkiye laiklik saayesinde mezhep savaşlarından ve dini terörden uzakta yaşadı. imam hatipte beyin yıkanıyor, tecavüzler bol bol yapılıyor her türlü çağdışı ideoloji aşılanıyor... mezunları tam bir badem bıyıklı, dinci, tahammülsüz, terörist kılıklı oluyor. ahlaktan bahsedip bütün gün p*rno izleyen erkek öğrenciler ve edepli, sakin bir kadın olmanın öneminden bahsettiği halde her türlü cazgırlığı yapan kızlarla dolu... bizim buralardaki böyle en azından. dünya bir kez daha seküler ahlakın doğruluğunu görecek...

1|0
    0|0
    • bizim burada tecavüz skndalı yaşandı demeye getirmedim tabi ama ööğrenciler bahsettiği ahlakı uygulamıyor bile... ayrıca hepsi birer atatürk ve cumhuriyet düşmanı... çok sapıkça fikirleri var... bazıları uçukluk yapıp akıllı tahtada bile film açıormuş ama bu söylenti ne kadar doğru bilemiyorum

• bazı yerlerde kelimeler çıkmamış yani dediğim insanların çocuklarını temelden aklıbaşında yetiştirmeleri ve imam hatiplerin kapanması ve ilahiyat derslerinin niversitede alınması. imam hatiplerin imajı yıllar içerisinde çok bozuldu... ülkemizin şu an inançlı birey yetiştirmekten daha önemli misyonu var bence ama hükümetin atılımları yok ve saçma işlerle memleketin parasını hortumluyorlar...

• Ben senin demek istediğini anlıyorum eğitimde tümden sorunluyuz zaten sadece orası değil yalanla dolanla eğitim verdiler muhtemelen halada aynı imam hatiplerde ise din eğitimi doğru düzgün verilmiyor zaten yani oradan tam manasıyla dini bilgilelerle donanımlı biri asla çıkmaz çıktığıda vaki değil zaten ülkece hakkımızda hayırlısı zor süreçlerden geçiyoruz birbirimize tecavüzcü dinci ateist kafir diye saldırma zamanı değil ki insani durumada aykırı umarım herşey daha güzel olur

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 31

• doğru bulmuyorum kapatılmasını.
    ülkede ciddi anlamda sınıf farklılıkları var ve ben kendi isteği ile imamhatip okuyan birisi ile hiç bir şekilde anlaşabileceğimi sanmıyorum.
    Kısacası toplumsan sınıflardan dolayı o tarz insanların oralara kapatılmasını doğru buluyorum olay çıkar yoksa sdjfhsakdfsd

1|0
    0|0
  • bence sırf din içerikli böyle bir lise toplumu dindarlar ve dindar olmayanlar olarak ayırmaktadır. liseler tek tip olsun bölümler seçmeli olsun lise 2 de isteyen din bölümünü seçsin ve bu da ilahiyat için altyapı olsun aynı diğer belli başlı önemli üni bölümleri için de (hukuk tıp mühendislik siyasal vs.) olsun. altyapı eğitimi verilsin. insanlar hiç işine yaramayacak bilgileri her boktan 100 gr şeklinde öğrenmesin. öğrenecekse uzmanlaşsın. herkes her konuda yarım bilgi ile didinip duracağına herkes kendi işini iyi yapsın. böyle olsa 20 sene içinde daha güçlü bir devlet oluruz.

0|0
    0|0
  • Şuanda verilen eğitim müfredat tamamen vahhabilik üzerine gizliden gizliye vahhabilik yayılıyor bir güç buna engel olmalı ama yok

0|1
    0|0
  • Hayır kapatılmamalı.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kapatılmalı rezalet diz boyu. İmam hatip ile Kur-an yer değiştirilmeli. Din eğitimi olacaksa Sadece Kur-andan yapılmalı ve insanlara Kur-an ahlakı öğretilmeli. İmam hatipteki gençler inanılmaz kötü bir durumdalar.

0|0
    0|0
  • Nasıl bir eğitim veriyorlar bilgim çok yok fakat, öğrettiği bilgilerin kıymetini bilmeyenlerden temizlenmeli ve programların işin ehli tarafından taranmalı daha iyi nasıl eğitim verilmeli o araştırılmalı..

İmam hatipleri önemsiyorum..
    #Vesselam

0|0
    0|0
    • Medrese usulu :)

• Osmanlica ve farsca kelimler kullanman yazdiklarini dogru gostermez. Alimler fen ilimlerine asla karsi cikmamistir.

• E ablacım bende onu söylüyorum sabahtan beri..
      Katta Kuran teşvik etmiştir diyorum..

Kuranın teşvik ettiği şeyi alimler karşı çıkamaz ki..

• Hayırr sis

0|0
    0|0
  • tercih eden bir kesim varsa kapatmanın bir alemi yok..

0|1
    0|0
  • imam hatipler kuran kursları ve tarikatlar kapatılmadığı sürece asla allahın dini anlaşılmaz, bunlar allahın dinin önündeki en büyük engeldir

0|0
    0|0
  • Hayir kapatilmasin. Her ülkede dini egitim agirlikli olan okullar var.
    Imam hatiplerde bizim ülkemizin dini egitim agirlikli okullaridir. Kapatilmasina karsiyim.

0|0
    0|0
  • Bediuzzaman Said i Nursi nin dediği gibi dini ilimler ve fenni ilimler beraber verilmeli.

Bu sebeple siyaset fitnesinden uzak tutulmalı öğrenciler.

0|0
    0|0
  • Kapatma nedeni nedir...
    Kapatilmasi gereken onlarca alman fransiz ingiliz okullari varken, neden imam hatipler?

0|0
    0|0
  • imam hatipler kapatilmasin ama mezun olanlarda siyasetci olmasın böyle bir kanun konulsun

1|0
    0|0
  • Her ülkede dini eğitim veren okullar var. Kapatılması saçma. .

0|1
    0|0
  • bu ülkenin imamlara diyanet işlerinede ihtiyacı var ama din ile devlet ayrıldığına göre dinden siyaset olmaz bunu bilmeleri lazım

0|0
    0|0
  • esatpasa ticareti bile imam hatip yapmislar onlar kapanmaz kolay kolay

0|0
    0|0
  • Kimse kimsenin egitimini kisitlamamali, yabanci okullar kendi dinlerinnde ve dillerinde egitim veriyor, onllarmi azinlik yoksa bu ulkede yasayan bizler mi?

0|0
    0|0
  • sol görüşlü bir olarak kapatılmasına karşıyım açık kalmalı herkesin kendi tercihi. Lakin imam hatiplerde verilen eğitim hoşuma gitmiyor tekke ve dergahlar bu konuda daha iyi bence

0|0
    0|0
  • kapatılsın

0|0
    0|0
  • Din dünyadaki en tehlikeli olgudur.

0|0
    0|0
  • Eğitim yönünden Eksikleri var ama kapatılmasını istemem.

1|0
    0|0
    • Ne gibi eksikleri var?

• Eski hocaların emekli olmasıyla boşalan kadrolara, çağdaş! Öğretmenlerin gelmesiyle modern eğitime yöneldi. İslam hukuku, fıkıh, hitabet Arapça gibi önemli derslere giren öğretmenler zaten yetiştikleri ilahiyat ta bişey alamamış, ki öğrenciye de bişey veremiyor.

• kapatılmasın ordan çıkan kızlar azgın oluyor çünkü

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki.

0|0
    0|0
  • Hyr kapatilmasin

0|0
    0|0
  • imam hatiplerin kapatılmasını istemem

peki sen çoğaltılmasını nasıl buluyorsun?

0|0
    0|0
    • Medreselerin cogaltilmasi daha dogru olur.

• Sence faydalı mı?

0|0
    0|0
  • kapatılmasın...

0|0
    0|0
  • Allah korusun

0|0
    0|0
  • İstemem.

0|0
    0|0
  • Acik kalsin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 13

• hayır

0|0
    0|0
  • Neden kapanaın. Gayet iyi

0|0
    0|0
  • kesinlikle kapatılmalı

2|0
    0|0
  • Sacma kapatilsin derim ama kapatilinca normal okullara gelicekler olmaz mi olur mu bilemedim okuma hakki verilmemeli bence

0|0
    0|0
  • Genclerde din diyanet saygi sevgi zaten yok onuda kapattirinda butun nesil şeytan yetissin.

0|0
    0|0
  • Evet kapatılsın

0|0
    0|0
  • ne kapanması yansın anasını satiim

1|0
    0|0
  • Imamhatiperin bana ne zarari var arkadasim kapanmasin. Bu ulkede dinini yasamayan nasil yasamiyorsa yasamak isteyenide engelleyemeyiz.

0|0
    0|0
  • Kapatılsın.
    Bence tek ve büyük bir kurum açılsın onun için. Bu kadar çok yaygın olunca memlekette ne kadar kötü olay varsa hepsi dindar geçinenlerin içinden çıkıyor. Bu sefer gerçek müslümanlar zan altında kalıyor.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Şahsen fikrim su yönde turkiyede bulunan imam hatip liseleride kaldırılırsa gelecekte öyle bir nesil olacak ki atalarımız dinine duskunken torunları dinsiz imansız olacaklardir. En azından kalan sağlar imanlı olsun...

0|0
    0|0
  • Kapatilsin

1|0
    0|0
    • @JustWatch12 bak kardeşim şurda öyle insanlar varki yarı cenabet dolaşıyo bu memleketin %99 müslüman fakat yeni nesil müslümanlık nasıl yaşanır bilmiyo.. bazı dengesizlerde öğretilen yerlerin kapatılmasını istiyo bende kızıyom napımm

• Hemen bir saldiri size ne benim gorusumden. Muslumaniz diye gecinenler asip kesmeye devam etsin sanki normal bir egitim var da ben karsi cikiyorum. Medresler acilsinmis 21 yy da hala medreseler acilsin diyenleri gercekten anlamiyorium. Biraz ilim ugrassaydik Şu an bu halde olmazdik.

• Kapatılmasına gerek yok orda okuyacak çok insan var

0|0
    0|0
Yükleniyor...