Birinin bana dokunmasndan nefret ediyorum?

Gençler pskolojikmi bilmiyorum. Annem , abim , babam , cevrem arkadaslarm en ufak koluma bile dokunması beni rahatsız ediyor. Bunu daha iyi anlamak için sevgilimle buluşmuştm bana sarlmasi elimi tutmasi beni acaip rahatsiz ediyor. Ben onun ellerinden tutup bana dokunmasını engelleyip öpünce sıkıntı yok zevk almiştm ama onun benim elimden tutup opup oksarken cıldıracak vaziyete gelip ağlamştm. Sevgilim su getirmekle yetindi. Bu neden oluyor pskolojikmi bu nasl gecer? Delirmek üzereyim:/

1|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sebebi olabileceğini düşündüğün bir travma yaşadıysan, uzman yardımı almanda fayda var. Her halükarda fayda var aslında. Normal bir durum değil haliyle, öyle olsa rahatsız olmazdın bundan.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet böyle bir fobi var. dokunulmaktan kormak fobisi. Hephephobia az gorunen fakat kisiye yikici duygular yasatan bir fobi. Terapi ile fiziksel temasla gelen bu korkundan kurtulman mümkün.

0|0
    0|0
    • Kurtulabiliyorz yani

• Bende bundan korkuyordum. Bana dokunacak flan hani bir aile bireyi teyzem felan bana sarılınca kasıyorum dişimi sıkıyorum birde boyle ustume geliceklerse gitmeyeyim daha iyi diordum tsk cidden yardmci oldun

• Rica ederim 😊😊

Erkekler Ne Diyor 9

• Evet psikolojik, pskiyatrist ya da bir psikolaga git

0|0
    0|0
  • O kadar abartma ya. Annen baban abin bunlardan niya rahatsiz oluyorsun ki. hadi disardakiler yabancilar anladim ailenden neden rahatsiz oluyorsun ki

0|0
    0|0
  • sen evlenemezsin valla bu gidişle evlensen dahi ne bir cinsel ilişki ne bir mutlu hayat nede çocuklrın olur

0|0
    0|0
    • Bana dokunmadan öpmesini seviyorum hatta elini sıkp öperken dokunmaması icin elimden geleni yapiyorum

• @Bayanlecter cok tesekkur ediyorum atıcam

• @Bayanlecter tabi tabi avutun birbirinizi bu şekilde

• Geçer ya

0|0
    0|0
  • Delirmek. üzere degılsın delirmişsin ıyı degılsın sen

0|0
    0|0
    • Ciddiyim ben delirmek uzereyim bir otobuse bile binemiyorum

• Cok sıkıntılısın sen bu bı hastalık olabılır profesyonel bır yardım almalısın bence

• Korku olabilir bilinçaltı meselesi bence

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum birinin bana dokunmasndan nefret ediyorum

• Bebek ligin, izlediğim bir sahne ya da bambaşka bişi
      Bilemeyiz uzmana sorun bence

• Hic birsey hattrlamiyorum ki olabilir en iyisi uzman yani

• Fobi meselesi mi

0|0
    0|0
    • Korkumdan degil içim istemiyor arkadasm feln koluma dokununca irkiyorum yapmayn abi şunu diye bağırıyorum arkadaşlarımı bile kırmışlıgm var bu konuda

• psikiyatri ;)

• En iyisi

• inanır mısın aynısı bende de var. geçeceğini sanmıyorum ama. bazı zamanlarda kendi tenimin kendime değmesi bile rahatsız ediyor.

0|0
    0|0
  • Normal değilsin hatta orta düzey felanda değilsin acil yardıma ihtiyacın var

0|0
    0|0
    • Arkadaşmn koluma dokunmasına bile rahatsz oluyorum artk ağlayasm felan geliyor

• dohtora git dohtora

Kızlar Ne Diyor 8

• Ergenlik.

0|0
    0|0
  • Haklısın tabi

0|0
    0|0
  • psikolog die birsey var, bence burdakin kimse sana yardim edemez, ona gitmelisin

0|0
    0|0
    • Bende oyle dusunuyorum artk bir kanıya varp gitmek istiyorum

• psikolojik bir rahatsızlık tedavi olman gerekiyor gecikmeden tedavini ol ilerleyebilir

0|0
    0|0
    • Ilerledide sanrim ağlamaya kadar gidiyor bu durum

• birkaç kere duydum ilerliyormuş tedavi şart hemen git :)

• Psikoloğa gitmelisin durumun ciddi görünüyor

0|0
    0|0
  • Bu yenimi oldu önceden var mıydı altta yatan bir sebebi var mı

0|0
    0|0
    • Malesef cocuklultan 14 15 yaşlarmdan beri

• Hahr hic öyle bitsey hatrlamiyorum inş olmamştr ama cıldrmalık bişey düsnsene annen dokundumu irkiliyorsun bir kere gecer die yanima yatmştı kadın sabaha kadar aglamştm dokunuyor die

• Of çok kötü ya bence bilinç altını etkileyen birşey var

• Bende rahatsız oluyorum

0|0
    0|0
  • Psikoloğo falan git. Bilinç altında bişiler olmuş ki böyle olmuşsun. Ama takıntıda olabilir
    Yinede en iyi psikolog yardımcı olur sana. Bu hiç iyi değil

0|0
    0|0
    • Iyi degil dimi bir cok kez dediler ciddiye almamstm

• Evet iyi değil artık bu iyice panik atağa çevirir hırçınlaşır daha sinirli olursun ondan dolayı tedavi gör bir süre

Yükleniyor...