Kadınların zorla evlendirilmesi, Türkleri çirkinleştirdi mi?

Anadoluda ve Orta Doğuda kadınların evlenecekleri kişiyi çok yakın tarihe kadar seçememesi ve bu durumun hala devam etmesi insanları çirkinleştirmiyor mu?

Aşk ilişkisi olmayınca, elde edilen sonuç, yani bebekler de tipsiz oluyor.

Avrupa'da çok eskilerden beri kadının söz sahibi olması ve aşık olduğu erkekle evlenebilmesi, ortaya çıkan ürünü de estetik yapıyor.

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Genel de akraba evliliklerinde öyle oluyor ya

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Buradan da anlaşıldığı üzre, bir çocuğun güzelliğini tayin eden, babadan geçen kromozomlardır. Anne dilediği kadar güzel olsun, çirkin bir adama koyun karşılığında verildiğinde, ortaya çıkan mahsül mide bulandırıcı oluyor. Fakat insanların flörtleşerek, çocuğuna layık ana baba adaylarını seçmesi sonrasında gelecek nesiller de güzelleşmeye başladılar. Bir residance'da koşturan çocuklarla, tarlada koşturan çocukları karşılaştırdığında, farkı anlıyorsun zaten...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kendi seçenleri de gördük.
    Her güzelin yanında bir çirkin.

0|0
    0|0
    • Canım o da mantık evliliğine giriyor yine aşk yok.. Marilyn Monroe'nun bir sözü var Rusya'da insanların güzel olmasını komünizme bağlıyor. Kapitalizmin geçersiz olduğu yerde, paranın değeri yoktur ve doğan çocuklar aşk çocuklarıdır demişti..

• Valla en büyük örneği anne babam. Annem çok güzel bir kadın. Neden hiç bir şeyi olmayan babamla evlenmiş?
      Evlendiklerinde hiç bir şeyleri yokmuş. Şimdi şimdi bir ev araba falan...
      Aşkın gözü gerçekten kör.

• Aşk evliliklerinde de durum aynı.

0|0
    0|0
  • Doğu kültürleri genel olarak çirkin

0|0
    0|0
  • Katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Türk kültüründe bu yok arapları in bu gelenek

0|0
    0|0
  • Doğru

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Avrupa'da da çok eski bişey değil bu, 50 sene falandır anca.

0|0
    0|0
  • Avrupa da kadının söz sahibi olduğu ilk ülkelerden biride cumhuriyetin ilanı ile bu ülkedir öncelikle bunu kimse unutmasin. Ancak sorun şu ki bağnazlığın medeniyet ve eğitimsizleştirmenin kurbanı olmuş kimseler (töresel adımlar diyelim yani avrupada olmayan töre) maalesef insanları buna itiyor ve hala geleceğimizin mimarı kadinlar üzerinde kabul edilemez zorbalıklar uygulanıyor..

0|0
    0|0
  • doğuda var böyle şeyler ama aşk evlikleride aşk bitince bitiyor bıro ben savunmuyorum ama en iyisi çocukluktan beri sevdiğin kadınla evlenmek :D

0|0
    0|0
  • Bncede cirknlestrr

0|0
    0|0
  • Eğitim tek sey bu. Once bunu yapmaliyiz doğuda

0|0
    0|0
Yükleniyor...