Ailemden nasıl kurtulabilirim? Daha doğrusu , onlardan nasıl bağımsız olabilirim?

Merhaba arkadaşlar.
İlk yazdığım size biraz itici gelebilir.
Ama şu ana kadar ailesiyle yaşamış , üniversite için bile şehir dışına çıkamamış biri için bir isyan cümlesidir bu.
Artık onlar olmadan adımını atamayan biri olmak İstemiyorum.
Sizce bir aileden nasıl kurtulunur?
Neler yapmak , neleri önceden hazırlamak gerekir?
SEVİYELİ bir şekilde fikirlerinizi alayım.
Ailenizden ayrı mısınız? Bunu nasıl başardiniz?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• başka bir şehir de okumaya veya çalışmaya git

1|0
    0|0
    • Zaten okuyorum. Şu an için de izin vermezler başka bir şehirde okumama. 😕😕😕

• Ahahaha iyiymiş.

• ben benzerini yaptım, sistem çalışır

En İyi Kız Görüşü

• benim gibi farklı bir şehirde iş bulabilirsin.. ben yakında ayrılıcam..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Senin yaşadıklarını ben de uzun süre yaşadım. Bir yaştan sonra olmuyor cidden. Olmamalı da. Dünya algılarımız yetiştiğimiz zaman her şey çok farklı. Evin düzeniyle alakalı bile çok büyük anlaşmazlıklar çıkabiliyor. Tavsiyem bir an önce işini gücünü kurmaya bak. Paranı kazanıyor olduktan sonra kimse sana kolay kolay karışamaz. Diğer taraftan evlenmen de önemli. Bir bayanın evini ayırması çoğu zaman zor oluyor. Para kazanmıyorken zaten imkansız. Evlenmek aslında daha da iyi, çünkü önce tek başına bir düzen kurup sonra evlenirken ikinci bir düzen kurmak daha zor. Ve genelde tek başına yaşamaya alışmış kadınlar daha çok kariyer hırsına düşüp hem daha zor evleniyorlar hem de mutlu olamıyorlar.

0|0
    0|0
    • Evlenmeyi düşünmüyorum. Aşağıya da yazdım.
      Ailemden kurtulayim derken koca dirdiri da çekmek istemem. Zaten tarzim değil evlenmek.
      Babam zaten ileride evleneceği söyleyip duruyor.
      Onu haklı çıkarmak da istemiyorum. Ama en önemlisi TARZİM DEĞİL. Dediğin gibi tek isim gücüm olursa onlardan kurtulabilirim. Evlenerek değil...

• Bak , dünyanın nüfusunu ben arttirmayacagim , tamam mı? Senin demenle de nikah masasina oturacak degilim ben.
      Benimle de böyle konusacaksan yazma daha iyi.
      Ne kadar saçma sapan konuşuyorsunuz ya? Siz erkek milleti? Amma merakliymissiniz beş evlenmeye? Oku adam ol be , karıyı nasıl olsa bulursun !!!

• Meltem banko'nun pes ettiği bir alemde harcarlar seni hatçeee 😂😂

• Ekonomik özgürlüğünü sağladığın zaman ve kötü ayrılmadan, ara sıra gidip annenin yemeklerini yiyebileceğin şekilde ayrıl. İnsanın her zaman bir aileye ihtiyacı oluyor, kendi ayaklarının üzerinde durmak güzel birşey ama tavrın çok yanlış.

0|0
    0|0
  • 29 yaşındayım 11 senedir ailemden ayrıyım..
    18 yaşında ayrı eve çıkarken aynı zamanda yurtdışı seyahatlerine başladım..
    tek başına yaşayabileceğimi anlamaları uzun sürmedi..

0|0
    0|0
    • Benimkiler yapamayacağımı düşünüyorlar. Bir de sebep görmüyorlar. Korkuyorlar da.
      Zaten uni. yi de İstanbul da okuyorum. Ailem de burada oturuyor. İşte bu yüzden gerek görmüyorlar. Ama bazen onlarla yaşamaktan gerçekten sıkılıyorum... 😞😞😞

• Kısmet Etmiş ise MevIa; EI getirir, YeI Getirir, SeI Getirir. Kısmet Etmez ise MevIa; EI Götürür, YeI Götürür, SeI Götürür.

0|0
    0|0
  • ünini bitir, meslek edin, kendi evine çık..

1|0
    0|0
  • eğer reşitsen çıka bilirsin bie eve ve onlarda talebin olmayacak

0|0
    0|0
  • Fikir sahibi değilim bu konuda
    #Krogenç

0|0
    0|0
  • Ailenden ayrıldığında kafesinden kurtuluyorsun doğru ama kanatların kırılıyor malesef ben üni ile o kafesten kurtuldum ama uçamıyorum bir anlamı yok hayatı dertleriyle yaşamayı öğrenmek gerek malesef

0|0
    0|0
    • Niye kanadı kırıldı mesela? Ne oldu?

• ahahah ben ne biliiym ya tanımıyom etmiyom seni ama böyle diyenler genelde en önce evlenirmiş :D

• He he öyledir 😊😊😊

• Başka bir şehirde iş bularak tabi.

0|0
    0|0
    • Veya ülke? Mantıklı. 👍👍👍

• Kocaya kaç
    Farklı bir şehire üniye git
    Başka bir çare yok :)

0|0
    0|0
    • 1. si de , 2. si de şu an için zor 😄😄
      Ama iş bulabilirsem başka bir yerde ne ala 😄😄

• İş savaş çıkart ve sonra bağımsızlığını ilan et. :)

0|0
    0|0
    • Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri !

😂😂😂😂😂😂

Kızlar Ne Diyor 4

• Kırıp dökmeden ayrılman zor. Evlenebilirsin

0|0
    0|0
  • Ben anneme açık söyledim o da bana müsaade verdi. Ama aTR de nasıl başarıyorlar bilemem

0|0
    0|0
    • Yurtdışında misin?

• E biraz. Özgürce hareket edemiyorum.
      Bu da beni kasıyor açıkçası. 😞😞😞

• İlgisiz olmak kötü her şeye müdahale etmek da kötü. Anlıyorum

• Mümkün değil

0|0
    0|0
  • bende istiyom ama para yok nereye gidelim :(

0|0
    0|0