Türkiye' de kadın haklarına saygı duyulduğunu düşünüyor musunuz?

Türkiye' de kadın haklarına saygı duyulduğunu düşünüyor musunuz?

• Evet
    15% (11)42% (19)26% (30)Oy Ver
  • Hayır
    51% (37)33% (15)44% (52)Oy Ver
  • ***Eğitime kadın hakları derslerleri konulmalı
    34% (24)25% (11)30% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Günceldir!
Güncel.

0|1
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Saygı olsaydı o kadar kız tecavüze uğramazdı o kadar kişinin yaşama hakkı elinden alınmazdı.

0|1
    0|0
    • Evet malesef büyük utanç :(

• Umarım düzelir umut etmekten başka bir şey yapamıyoruz

• umarım.. :/

En İyi Erkek Görüşü

• kadın hakları iyi hoş da. kimse bunları zaten savunamaz da. artık kadın hakları diye diye kadınları tepemize zçrttılar artık. türkiyede madur edilen kadınların nedense hiçbir sorunu çözülmüyor. gariban hep gariban olduğu için eziliyor, ister kadın olsun ister erkek. bu durumdan da bir takım tuzu kuru kadınlar rant sağlıyor. türkiyede hep böyle değilmidir, bir yerde garibanlar, gariban olduğu için madur olur, birileri de onların sırtından rant sağlar. kürt meslesinde de böyledir, muhafazakar kesimde de böyledir, askerinde polisinde de böyledir. her kesimde böyledir. biz bu sorunun adını doğru koyalım. sorun garibanlık sorunudur.

0|0
    0|0
    • diğer konuları pas geciyorum kısmen haklılık payın olabilir fakat bir erkeğin gariban olduğu için kadına şiddet uygulaması çok ilginç buldum söylemlerinden bu anlaşılıyor. Sorun çifte standart sorunu ve kadın erkek eşitsizliğidir.

• Evet siz daha iyi sezimlersiniz yaş olarak büyüksünüz benden böyle daha anlaşılır ordu hem daha geniş baktım şu an, teşekkürler. ;)

• ben teşekkür ederim ne demek.
      yani sorun daha genel, daha kapsamlıdır ve kaynağı da çarpık sosyal ekonomik düzendir.
      bu örnekte madur kadındır ama başka bir örnekte de erkektir. sorunun kaynağı cinsiyetten bağımsız aslında.

Kızlar Ne Diyor 5

• yok, ne çocuğa ne kadına

0|2
    0|0
  • hayır hayır hayır

0|1
    0|0
  • Kadını geçtim insan hakkına saygı duyulmuyor

1|1
    0|0
    • tabi ki daha gözden kaçan bir sürü konu var, demokrasi işleyişi ve toplum olarak çok sıkıntılı bir dönem.

• Kadın hakları değil de insan hakları olmalı. Kadın-erkek esittir

0|1
    0|0
  • Evettt

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Düşünmüyorum. Araç kullanan bayanlara yapılan eziyetler ve saygısızca bayanların araçlarını yok saymalar...
    Titanik filminde batan gemiden kurtulmak için kadın kılığına giren bir aristokrat vardı : kuyrukları sıkışınca bu poza girerler bu tip erkekler ama.

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • saçma videolarını kendine sakla, her kadını bir tutamazsın..

• hayir ama saygi onlarin neyine bide oyle bise var.

0|0
    0|0
    • toplumsal bilinç kazanılmalı

• evet kadınlara tasma takıp sokaklarda gezdiriyoruz. Evde elleri bağlılar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...