Her hangi bir şeyin inkarı onun olmadığını mı gösterir?

Yani bizim inkarımız doğru bir şeyi yok sayar mı? kabul edip etmememiz onun doğruluğunu sarsar mı? peki cevap hayırsa neden bu ısrarımız her doğrunun biz de olmayacağını kabul etmek neden bu kadar zor?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Doğru dediğin şey baktığın yerden şekillenir.
    Nefes almak doğrudur ancak suyun altındaysan doğru olan şey nefesini tutup almamaktır.

Bizim inkarımız sadece bizi bağlar kavrama dokunmaz.
    Ben dünyanın döndüğünü inkar edebilirim ancak bu inkarımın dünyayı durdurmasını sağlamayacaktır.

Doğrunun peşiinde olmak manasızdır, dediğim gibi devingendir.
    Bizim buna rağmen benim dediğim doğru, nasıl kabul etmezsin! davranışımız hastalıktan ibarettir.

Hemde bunları yazan benim, bu eleştiri yapan seninde bu hastalıktan bir nasibi vardır.

1|0
    0|0
    • ben benim her dediğim doğru demiyorum sadece dediğim dedik insanların doğruları ne kadar doğru onların var olan bir şey hakkında yok demeleri onu değiştirmeyecek o zaman neden bu ısrar?

• o son kısma benim dışımda katılan görmedim, öyle bir beklentim yoktu :)

• evet kimse ben yanlışım demez ama diyebilmeli insan :)

En İyi Kız Görüşü

• Kanıtın varsa evet yoksa hayır ama suçsuzsan ne de olsa kanıt yok deyip kabul etmezsin çünkü bu yalan olur herkesin doğrusu kendi için doğru zaten savunamayacak olsa doğru kabul etmez

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İnkar olan birşeyi reddetmek sayılır. Olmayan bişeyin zaten inkarına gerek duyulmaz.

1|0
    0|0
  • Herkesin kendi doğruları var işte. Ama kesinliği garanti bir şeyi inkar edersen ve bunu diğer insanlar ile paylaşırsan senin hasta olduğunu düşünürler. ve sonun akıl hastanesi olur çünkü toplumun genel kabul ettiği doğruları sorgulamak ve yalanlamak onlara göre akıl hastalığıdır. tüm dünya dünyanın düz olduğunu söyleyip buna inanıyor ise sen çıkıp hayır dünya yuvarlak dersen sonun zamanın inancına göre değişkenlik gösterir gibi.

1|0
    0|0
  • Olmayan şeyi niye inkar edicen?

1|0
    0|0
    • detayı yanlış mı yazmışım herkes bunu soruyo.. yani kişi ne kadar inkar etse de var olan değişmez insanların ısrarı neden?

• Canları sıkılıyordur

• çürütecek tezin ya da teorin bulunuyorsa ivit

1|0
    0|0
  • Olmayan bir şeyi neden inkar etme ihtiyacı duyasın ki?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayir tam tersi bence inkar edecek bir durum zaten o şeyin var olduğunu gosterir

1|0
    0|0
Yükleniyor...