Boşvermişlik sendromu ne kadar berbad bir durum, yaşayan varmı?

Universite master derken bu hedeflerime ulaşırken özel hayatımda bütün hedeflerim yarım kalırken ve tüm bunları kabullenip kendime sabit nizamlı bir hayat kurdum derken bir boşvermişlik çöktüğünü hissettim zamanla bünyeme. Artık bir hedefim yok aslında hedef koymak istiyorum ama buna isteğim hevesim yok. Ne için yaşıyoruz, iyi yerlere gelsem neolur gelmesem neolur. evlensem neolur evlenmesem neolur. tüm tutunduğum hayallerimi kaybettim hepsi öldü gitti sanki. galiba hayatı faZla önemseyince bir müddet sonra böyle oluyor insan. Bildiğim tek şey böyle ömür sürmek azap gibi:(

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• bu sorunu yaşayan tek ben değilmişim :) günde 16 saat yıllarca ders çalıştım. istediğim noktaya gelemedim, yıkıldım. duygusuz, asosyal ve hiçbir şeyi umursamayan birine dönüştüm. gelecekle ilgili kurduğum hiçbir hayal artık mutlu etmiyor, hevesim kaçtı. artık her şeyi sorgulamaya başladım. tüm bunlara vücudum da dayanamadı. en az 5 tane kronik hastalığım var (kirpik dibi iltihabı, idrar yolu enfeksiyonu, rozasea, DEHB...). yaş 22 ama yaşlandığımı hissediyorum. cildim buruşmaya, saçlar beyazlamaya başladı. 1 oda dolusu kitap okuyup hiçbir şey başaramayan bir gerizekalıyım. param da yok, arkadaşım da, enerjim de. yaşamadan öldüm.

1|0
    0|0
    • bence insan hayatı öyle bir yaşamalı ki, ölüm vakti geldiğinde geriye bakıp hep en doğru kararları almışım diyebilmeli. yaptıkları için pişman olmamalı.

• hata yapmanın bir kusur olmadığını da unutmamalı. neyse bir film izlesem kendime gelirim herhalde :D :D

• Ben de o şekilde sizden çok daha ağir iki hastalığı ağırladım şu an iyiyim şükür. Nedenmi? hep herşeyi hayatı fazla sorgulamam yüzünden, hata yapmamalıyım olmaz diye çabalayarak, hayatı insanları doğru insan olarak yaşamayı fazla önemseyerek. İçime attığım gösteremediğim tepkilerim hastalık şeklinde yüzeye çıktı. Böyle işte hayatı ne fazla sorgulayacaksın, ne fazla zeki olacaksın, ne hep mükemmel olmaya çalışacaksın, bunları yapamadığın sürece bı depresyon devam eder.

En İyi Kız Görüşü

• Bende yaşadım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Zaten benbhic anlamiyrm dunyada mutluktan baska ne hedefi olabilir ki insanin.

1|0
    0|0
    • Mutlu olmak için çabalarken onu hiç yakalayamadığımı gördüm yani özel hayatımda, ve çoğu mutlu olma şansımı kendimin kaçırdığını. küçük bir sorunda korkularımın üstüme gelip hayır yapamazsın deyişiyle aşktan evlilikten kaçtığımı. sonra bunu bir şekilde bastırmak için okul hayatımda başarılı olmakla kandırdım kendimi. Ne bileyim işim iyi, ailem çok şükür iyi, sadece özel hayatımda kalbim kırık ve boş. Enteresan olansa ona da bağlayamıyorum bu durumu yani şuanki durumum herşeyi boşvermişlik bir şeyden hazz alamama galiba yine depresyon halleri bunlar:(

• Bence bunlarin ustesinden de gelirsin. Bazen insan yorulur hele biraz dinlen snra tekrar iş basina

• Çünkü hayatını, gençliğini yaşayamadın. Okul, ders, çalış çalış çalış. Genç yaşında yapacaklarının hepsini ıskaladın. O yüzden.

1|0
    0|0
    • Olabilir, özel hayatımda mutluluğum hep yarım kaldı. Bu sebep olabilirmi ki bu kadar büyük şekilde hayattan soğumaya?

• Olur tabi. İnsan bir yerden sonra tükeniyor. Hedef koyuyorsun kendine, o hedefe ulaşıyorsun sahip oluyorsun. Sonra hevesin kalmıyor. Başka bir hedef koyuyorsun ona da ulaşıyorsun yine hevesin kaçıyor sahip olunca. Sonra geriye dönüp bakıyorsun, zamanında yaşaman gereken, hayattan zevk almanı sağlayacak şeylerin hiçbirini yapmamışsın, yaşayamamışsın.

• senin bence alışverişe çıkma vaktin gelmiş :D kendine vakit ayır biraz farklı şeylerle uğraş yaşadığın şeyleri herkes yaşıyor bendede oluyo ve ben ortam değişikliğine gidiyorum yeni insanlar yeni yerler yeni hayaller deniyorum :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...