Sizce göze göz-dişe diş ceza sistemi suç işleme oranını azaltır mı?

Haberlerden duyuyoruz. Ülkeninde dünyanında iyice ipi koptu. Beter oldu. Bu dünyaya çocuk getirmeye korkar olduk. Ve güvenli yaşam oranımız gittikçe düşüyor.
Tek başına idam cezası yeterli olmaz diye düşündüm. Bu yüzden idam geri gelmeli mi diye sormadım.
Çünkü idam cezası olan ve olmayan ülkelerdeki suç oranları arasında pek fark yokmuş.
Bana göre her şeyin çözümü doğru eğitimden geçiyor.. Eğitimde matematikten sosyal bilgisinden önce kişilik eğitimi öncelikli tutulmalı.
Ama şimdiki nesil için bu çözüm yöntemi geçti sayılır. Biliyorsunuz ağaç en iyi yaşken eğilir..
Belki biraz suç işleme oranı azalır diye göze göz dişe diş kanunları olmalı mı? Size sorup, görüşlerinizi bu anket ile almak istedim.

• Göze göz dişe diş olsun. Suç oranı AZALIR bence.
    82% (9)100% (4)87% (13)Oy Ver
  • Hiç bir kanun suç işleme oranını AZALTMAZ bence.
    18% (2)0% (0)13% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Azaltır elbette hırsızı hangi eliyle hırsızlık yaptıysa o elini kesin bakalım hırsız kalıyormu dünyada...

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsan, insan olmadıktan sonra ne yaparsan yap, bişey dwğişmwz

1|0
    0|0
    • Bende öyle düşünmüştüm. Gelecek nesili yetiştirecek olan bu nesil. O yüzden her şeyin farkında olmalı bu nesil ve güzel yetiştirmeli...

• Haklısın.

Erkekler Ne Diyor 4

• Suç oranı azalır, İyi olur.

1|0
    0|0
  • Azalır...

1|0
    0|0
  • Allahın kanunlarıyla yönetmeyen kafirdir

1|0
    0|0
  • Hemde nsil azalir suc orani simdi bunun adi şeriat iste kim sana ne yaparsa aynisi ona yapiliyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• B dedim

1|0
    0|0
Yükleniyor...