Gerçek İslam nedir?

Özellikle Müslümanlara sorum;

Aslında bunu her ideoloji ve din için sorabilirim. Gerçeği niteleyen ne?

İslam budur şudur şurası vardır yoktur herkes bir kafada. Herkeste gerçek İslam benim anlattığım İslamdır diyor. Bazı hadislere inananlar, hadislerin hepsine inananlar, hadislere kökten inanmayanlar... Kuranı farklı yorumlayanlar...

Kastettiğim esasında şu. İslam coğrafyasına bakıldığın malum durum ortada. Bazı müslümanlar gerçek İslam bu değil diyor da sana göre değil. Ben İslama inanmayan biri olarak veya başka biri İslamın bu boyutlarını da görür ve değerlendirir. İslamı karalıyorsunuz imajı yüklemenize gerek yok. Bu sadece İslam için değil her din geçerli esasında ama ciddi anlamda İslam önplanda büyük sorunlar yaşatıyor.

Siz müslüman İslamın çok tehlikeli yanları olduğunu görebiliyor musunuz ve inandığınız Yaradanın buna önlem olarak daha uygun bir kitap yollamasını daha mantıklı bulmuyor musunuz?

Kuran ve hadislerin gerçekliğine nasıl bu denli inanıyorsunuz yani değiştirilmediğine bide bunu soruyorum.

Yoksa sadece gönlüm rahat olsun Müslümanım demek hoşuam gidiyor çünkü böyle büyütüldüm kafasında mısınız?

0|0

Kızlar Ne Diyor 1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...