Gerçek İslam nedir?

Özellikle Müslümanlara sorum;

Aslında bunu her ideoloji ve din için sorabilirim. Gerçeği niteleyen ne?

İslam budur şudur şurası vardır yoktur herkes bir kafada. Herkeste gerçek İslam benim anlattığım İslamdır diyor. Bazı hadislere inananlar, hadislerin hepsine inananlar, hadislere kökten inanmayanlar... Kuranı farklı yorumlayanlar...

Kastettiğim esasında şu. İslam coğrafyasına bakıldığın malum durum ortada. Bazı müslümanlar gerçek İslam bu değil diyor da sana göre değil. Ben İslama inanmayan biri olarak veya başka biri İslamın bu boyutlarını da görür ve değerlendirir. İslamı karalıyorsunuz imajı yüklemenize gerek yok. Bu sadece İslam için değil her din geçerli esasında ama ciddi anlamda İslam önplanda büyük sorunlar yaşatıyor.

Siz müslüman İslamın çok tehlikeli yanları olduğunu görebiliyor musunuz ve inandığınız Yaradanın buna önlem olarak daha uygun bir kitap yollamasını daha mantıklı bulmuyor musunuz?

Kuran ve hadislerin gerçekliğine nasıl bu denli inanıyorsunuz yani değiştirilmediğine bide bunu soruyorum.

Yoksa sadece gönlüm rahat olsun Müslümanım demek hoşuam gidiyor çünkü böyle büyütüldüm kafasında mısınız?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Gercek islam diye bir sey yokdur ve su an ki muslumanlarin bazilari 50%islama yaklasmissa digerleri 30% ve ya 70%. kiminse 100%islam budur ve ya odur gibi demesi o adamin tamamen 100%gercek islam budur anlamina gelmez. mutlaka yalnislarida vardir ve bu yuzden de gercek islam diye bir sey yokdur

1|1
    0|0
    • Katılıyorum dediklerine fakat başkalarının İslama inanış biçimini çok ağır eleştiren kişilerden cevap alabilseydik keşke :)

• Her cümlene katılıyorum. Hristiyan ülkelerde iş tam nasıl döner tam yorumlayamam ama olması gereken gençlerin belli yaştan sonra seçimlerini yapmasını öğretmek. Baskıyla değil

• GERÇEK İSLAM TERÖRDÜR NOKTA ARAPOĞLU MAHONUN DİNİNDEN NE BEKİONUZ

Kızlar Ne Diyor 1

• Haklısınn

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• https://www.youtube.com/watch?v=lgROhpUDp24

İşte gerçek islam budur.

0|1
    0|0
    • Buda İslamın bir tarafı işte

• Dostum ben hristiyanım kişinin dinine inancına bakmam.
      Git filipinlere Hristiyanlarla iç içe rahat yaşarsın ne olursan ol
      Git Nijeryaya Hristiyanların çogunluk oldugu yerde hristiyanlarla iç içe yaşarsın

AMa İrana Malezyaya arabistana git müslümanların oldugu yere çogunluk Hristiyanlarla yaşadıgın gibi yaşayamazsın umarım demek istediğimi anlatabildim

• Anlıyorum. Hristiyan bir grup arkadaşım vardı takılırdım çok iyilerdi. Fakat İslam kadar olmasa da din olmalarından kaynaklı bir baskı zihniyeti var onlarda da kendimce. Yoksa dediklerine katılıyorum

Yükleniyor...