Tecavüz ve tacizin artma nedeni sizce nedir?

Karamanda yaşıyorum, İki ay içerisinde 54 çocuğun tecavüze uğramasını gündeme getirmiştim.
Bu gün vakıf yurdunda yaşanan bu iğrenç olay hakkında yasal süreç başlasada , Bu olayların durmasına sebep olmadı.
Gerçi hangi suçun cezası nedeniyle , yapmaktan vazgeçen suçlu oldu ki?

Bu hafta irfan atasever fen lisesinde aynı olay tarzında bir şey daha yaşandı.
Tecavüz ve tacizin artma nedeni sizce nedir?
Sorum başlıkta belli, Fakat konu kapsamlı olması nedeniyle farklı cevap gelecektir...
Lütfen saygı içerisinde, Cevap yazalım ( küfür vs olmazsa çok memnun olurum)

0|1
12|25

En İyi Erkek Görüşü

• Sakallı şeytan çıkarda ''9 Yaşında kıza nikah düşer ve örtüsüz kadın perdesiz ev gibi.''derse sakallı şeytan kulları hemen tacize başlar. Nitekimde öyle oldu.. ne hikmet ise her şey onların tarafında oluyor.. Kim bilir dergahlarda neler yaşanıyor ve cemaat yurtlarında.

1|1
    0|0
    • Öncelikle soruma cevap verdiğin için ayrı bir grur be ayrı bir minnettarlık hissi yaşıyorum.
      Teşekkürler , yüce gönüllü adam :)
      Ve tüm kelimelerine hak veriyorum. Bu iş çok çığırından çıktı...

• Aynen öyle efendim...
      Dini açıdan büyüme şeklim benimde hemen hemen aynı. Fakat hiç bağnazca veyahut sadece dinsel açıdan bakmıyorum.
      Aklın ve dinin...
      İkisini aynı ada ve eşit idare edebilirsen , olay bitiyor.
      Sanırım bu insanlar bu ikisini aynı seviyede götüremiyorlar.
      Ve hala bu sorumda dahi, vakfı karaladığımı ifade eden bir insan var. Anlamıyorum ben cidden anlamıyorum...

• Çünkü dünyada en tehlikeli insan beynini esir vermiş insan olduğundan.. Şu an Atatürkün gençliğe hitabesinde ki damarında asil kan olan gençler yerine dergahta sakallı şeytan kıçı yalayan kullar ve kıllar var.

En İyi Kız Görüşü

• Küfür etmeyin demişsin de cidden bunlar küfrü hak ediyor. Bir de kızı varmış terbiyesiz herif aynısını kızına yapsalar ne yapar acaba?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• artmadı sadece insanlar konuşmaya başladı ve bilinçlendi... eskiden utanıyorlar ve korkuyorlardı seslerini çıkaramadan bu tarz iğrenç olaylara maruz kalıyorlardı..

3|0
    0|0
  • Mevki makamların cinsi arzu ve isteklerin önüne geçmediğini bir kez daha kötü bir örnekle daha gördük ve korkarım şeriat kanunları ya da misliyle ceza verilmediği sürece yaşanacak bunlar.
    Artma nedeni bir çok teze konu olan kadın ve erkek ilişkisi, nefsin terbiye edilememesi, mevkinin ve makamın üstünlüğü zırhının arkasına sığınarak bana bir şey olmaz mantalitesi..

1|0
    0|0
  • bence insanların yani "bazı" insanların bastırılmış duyguları var ,
    bu sebeple ; bu tip insanlar artık şaşırmış derecesinde hareket ediyorlar ve böyle sonuç ortaya çıkıyor..
    yazık..

2|0
    0|0
  • Ks deki nasilim sorularina bak

3|0
    0|0
  • Dindar nesil ayağına böyle bir nesil yetiştiriyorlar işte

1|0
    0|0
  • özgür apvrupaya özeniyorlar ancak onlar tecevüzdeğil karşılıklı anlayışla yapıyorlar gelenek görenek farklı

1|0
    0|0
  • Aileler çocuklarını yanlış yetiştiriyor bunun sonucunda çocuklar yanlış davranışlarda bulunuyor ve en sonundada karşıdaki insan bunların hepsinden cesaret alıp bu kadar cüretkar oluyor malesef akıl ot değil her yerde bitmiyor herkes kendini suçlasın bence

1|0
    0|0
  • eğitim kalitesini bozulması

1|0
    0|0
  • Yobazlıkları.

1|0
    0|0
  • Sapkinlik neden artti bu internett varya tek nedeni o burda hersey parmak uclarinda eskiden aklimiza gelmeyen seyleri internetle bulduk ne vileyim degisik p*rno yayinlari cocuk p*rnosu vs burda bunlari gorenlerin bilinç altina yerlesti ve sonuc bu oldu

1|0
    0|0
  • Dİn iman yok !
    Şeytanın kölesi
    Nefsin Soytarısı

2|0
    0|0
  • Cezaların caydırıcı olmaması... Ailenin çocuklara eğitim ahlak edep derslerini öğretememesi... Toplumun cahil olması..

1|0
    0|0
  • kızların gösterip vermemesi buradada akşama kadar popolarını başlarını acıp nasılım diyorlar...

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum

1|0
    0|0
  • düşünmeye tahammülümün olmadığı konular sırf bu yüzden haber kanalı gazete vs takip etmiyorum

1|0
    0|0
  • Ne libidoymuş be arkadaş

1|0
    0|0
  • Kıyamet yaklaşıyor

1|0
    0|0
  • Herkes azmış

0|0
    0|0
  • Kizlarindasucu varr

0|0
    0|0
  • Bu ulke nereye gdyo bole

0|0
    0|0
  • hayırdır emniyetten bir arkadaş mı sana ifade içeriğini yolladı. nedir bu ensar vakfı rahatsızlığınız? oranızdan buranızdan ne uyduruyosunuz siz arkadaş.
    işiniz gücünüz ahlaksızca iftira atmak.

0|0
    0|0
    • Geldi bir yobaz daha.
      Vay arkadaş, adamın hakkında soruşturma açıldı, Ensar Vakfı falanda beni ilgilendirmiypr.
      Beni ilgilendiren, Bu olay.!

• Bunu resmi insanlar kabul etmese, evet saçma.
      Ama kabul edildi bu. Bu yüzden vakfın adı biliniyor.
      Kimisi sahte evrakla girdi demiş, kimisi gönüllü demiş.
      Bu olay yüzünden vakfın içindeki herkesi suçlayamam, nasıl şu an karamanda bu olaylar yaşandı diye babamı suçlayamıyorsam bu da onun gibi.
      Ama olay yaşanıyor mu, yaşanıyor.
      Susmamalıyız, susarsak o insanlar bize de bulaşır. Sonra ömür boyu susmaya mahkum kalırız.
      İnan susmuycam, burda akrabalarım var. Karamanda da emliyetin güvenin yüksek seviyeye gelesiye kadar susmuycam.

• zaten kimse sus demiyor... illaki tepkini ortaya koymalısın

• Belki de ispat edilmesi daha kolay. Eskisi gibi örtbas etmek kolay değil.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• İnsanlık öldü, tek sebep bu

1|0
    0|0
  • Hesabını sorması gerekenler şerefsizlerin arkasını kollasa araştırılmasına gerek yok derlerse bir kereden bir şey olmaz derlerse olacak olan bu Allah kimseyi böyle bir şerefsizliği savunacak kadar düşürmesin

1|0
    0|0
  • hak edenler cezasını bulmadığı için herkes normal bir şeymiş gibi tecavüz -taciz ediyorlar yani "adaletin" olmadığı yerde daha çok can yanar

1|0
    0|0
  • millet bakıyor ki tecevüz ve tacizden yargılananlar hep iyi hal alıyor. diyorlar ki tamam bizde tecavüz edelim ne de olsa devlet tecavüzcünun yanında

1|1
    0|0
  • Çünkü geri zekalılar, çünkü bir kadın çıplak bile olsa tecavüz hakkının olmadığını bilmiyorlar, çünkü kadınları cinsel bir obje olarak görüyorlar, çünkü neredeyse konuşulan her kadını cinsel ihtiyaçları karşılayabilecek bir araç zannediyorlar, çünkü cahiller

2|0
    0|0
  • Arttığını düşünmüyorum. Sadece eskiden üzeri örtbas edilir, tacize uğrayan korkar ve sesini çıkarmaz, şikayet etmezdi. Günümüzde gerek sosyal medya gerek tacize karşı olan örgütler bu olayların gündeme taşınmasını sağlıyor. Yoksa durum hep böyleydi.

1|0
    0|0
  • Ceza verilmiyor çünkü tecavüzün cezası cinsel organının işlevsiz hale getirilmesi olmalı ya da idam ama adam tecavüz edim 2 yıl sonra aftan çıkıyor yani bu bence en büyük sorun.

1|0
    0|0
  • Din diye ölüp insanlıktan nasibini almamış olmamaları !!!

1|0
    0|0
  • Iclerinde birikmis sapikligi tutamiyorlar bir sure sonra tasiyor boyle igrenc heriflerle ayni gezegende olmak mide bulandirici

1|0
    0|0
  • Hergün böyle haberlerden bıktım

0|0
    0|0
  • cahil kültürsüzler. kendilerini böyle dünyaya rezil ediyorlar işte

1|0
    0|0
Yükleniyor...