Kız babası/annesi olsanız, kızınıza ne öğretirsiniz?

Kız babası/annesi olsanız kızınıza ne öğretir siniz?

Ben burada anlattım...

Siz ne öğretirsiniz?

3|3
125|84

En İyi Kız Görüşü

• Dürüst olmasını kimseye ona yapılmasını istemediği birseyi yapmamasını öğretirim

1|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Zordur kız annesi ve kız babası olmak.
    Büyütürken her doğruyu ve her yanlışı, defalarca kere kulağına tekrarlamak. Her gece gözlerine bakıp saçlarını okşamak. Akşam eve gelişini beklemek, gündüz dualarla uğurlamak. Uzağındayken hep bir merak içinde kalmak. Onu tertemiz büyütmek. Ve kimseye muhtaç olmasın diye çırpınmak. Hayatını zindan etmesin diye korumak ve kollamak. Cevresindekileri tanımak için uğraşmak, gizemlerini çözmeye çalışmak. ve zamanı gelince diğer yarısını beyazlar içinde, yabancısı olduğu bir insana bırakmak. Mutluluğunda sevinip mutsuzluğunda gizli gizli ağlamak. İşte bu yüzden her anne ve baba aynı duayı eder yavrularına...
    Rabbim seni iyilerle karşılaştırsın...

5|2
    0|0
    • Evlat gibisi yoktur velhasil.
      Bir baba olarak bunu dememi bir gün evladiniz oldugunda anlarsiniz gencler...

Kızlar Ne Diyor 124

• Kız gibi olmasını, süslenmeyi, hayatla dalga geçebilmeyi, her şeyde bir hayır olduğunu, onun çok güzel olduğunu ve makyaja ihtiyacı olmadığını, Allah'ın izniyle çabalarsa yapamayacağı hiç bir şey olmadığını,
    Fakat en önemlisi, en yakın olması gerektiği kişinin Allah olduğunu öğretirdim :))

4|1
    0|0
  • insanların degişecegine inanma evladım, sakın yalanı affetme ve sakın yalan söyleme. sakın arkadasını dostunu satma. sakın ayrıldıgın adamın/kadının arkasından hazımsızlık yapıp konusma hatır gönül bil. yardıma muhtac olanlara arkanı dönme. özeleştiri yap eksilmezsin korkma. gururla kibiri karıstırma. hayır demeyi bil. hayatının merkezine sadece kendini koy, herkes gider biz bile ama sen kalırsın bunu unutma. şükretmeyi bil. azla yetın cok seni yoldan cıkarmasın. kendıne guven insanları önemse ama fikirleri senin yönünü belirlemesin yönünü kendin bul. hata yap pısman ol yine yap yine pısman ol hatalarına sahıp cık arkalarında dur. vicdan azabından allaha sıgın haksızlık etme kimseye. haksızlıga goz yumma. kaybetmekten korkma cunku korktugun o şeyi sırf buyuzden kaybedersin, cesur ol.
    şimdilik bu kadar:)))))))))

1|1
    0|0
  • Kendini öncelikle fiziki olarak savunması gerekiyor bu ülkede. Krav maga falan öğrendirirdim. Net.

Sonra bide manevi savunması gerekiyor. Toplumun iki yüzlülüğünü öğretirdim. Toplumu iplememesi gerektiğini.

Birde küçük yaştan beri çalışıp kendi parasını kazanmasını teşvik ederdim. Bu hayatta kimseye, babayı geçtim, anana bile muhtaç olmaman lazım.

2|1
    0|0
  • Dinimizi, dimdik ayaklarının üstünde durabilmeyi, hayatın aşktan ibaret olmadığını, insanlara tepeden bakmamayı, her zaman sevdiği şeyleri yapabilmesini, kendisine saygısı olan, ahlaklı bir karaktere nasıl sahip olabileceğini, her şeye rağmen pozitif kalabilmeyi, insanlara yardım etmeyi, kendini nasıl geliştirebileceği, nasıl eğlenebileceğini, kendini nasıl koruyacağını vs. bunun gibi daha birçok şeyi öğretirdim. Öğreteceğim şeylerin sınırı olmayacak inşallah.

5|1
    0|0
  • Her seni seviyoruma aldanmaması gerektiğini öğretirim

4|1
    0|0
  • bir erkeğe hiçbir durumda kendini muhtaç hissetmemesi gerektiğini, başkalarına değil kendine güvenmesi gerektiğini. Kısıtlayan kötü davranan kıskanan erkeğin sevdiğinden değil egosundan bunları yaptığını. Ve kendisine kötü davranan birine asla katlanmaması gerektiğini.

2|1
    0|0
  • erkeklere güvenme ve sosyal medya hep açtrmazdm

1|2
    0|0
  • Ne olursa olsun güçlü olmayı düştüğü zaman desteksiz kalkmayi öğretirdim en başta. .

Çünkü çevreye bir göz gezdiriyorum ki kızlar güçsüz ve hemen çaresizlik içinde.

0|2
    0|0
  • Atatürk'ün harikulade bir karaktere sahip olduğunu, Atatürkçü olmanın ne demek olduğunu , Atatürk ilke ve inkılaplarini , vatan sevgisinin ne olduğunu , canından değerli bir şey varsa bunun da vatani olduğunu, Türk ve Müslüman olmanın herkese nasip olmadığını ve bununla gurur duyması gerektiğini ve de ne pahasına olursa olsun hiçbir zaman yalan soylememesi ve küfür etmemesi gerektiğini,
    özellikle büyüklere saygılı olması gerektiğini otobüste yaşlı veya hamile birini görünce ye verrmesi gerektiğini , kendisini başkalariyla
    kıyaslar durursa ya mutsuz ya da kendini
    beğenmiş olur çünkü bu hayatta ondan iyiler
    de kötüler de olacaktır bu yüzden kendisini
    baskısıyla kiyaslamamasi gerektiğini ve de
    insanı ırk din mezhep ayrımı yapmadan insan olduğu için sevmesi gerektiğini...

0|1
    0|0
  • Oncelikle ona dinimizi ogretecegim sonra benden ve babasindan birsey saklamayacagini durust olacagini ogreticem insallah o gunleri gorursem :)

0|2
    0|0
  • Dürüst, adaletli, her zaman hakkın yanında olması gerektiğini, özgüvenli olmasını, kendinde olanlar için şükretmesi gerektiğini, olmayan şeyler için üzülmemesini, kimseye boyun eymemesini, ahlaklı olmasını, toplumun kınadığı birşeyi her hangi birinde gördüğü zaman onu kınamamasını, ama eğer yanlış birşey yaptığını düşünüyorsa, o insandan uzak durmasını, temkinli olmasını, önyargılı olmamasını, insanları sonuna kadar dinleyip sonra konuşmasını, kendisine ve insanlara saygı duymasını öğretirdim.

0|1
    0|0
  • Akıllı ol aklını alırım diyorum yetiyor :D

1|1
    0|0
  • Canim kizim, hayatta hangi durumla karsilasirsan karsilas sakin kendinden taviz verme; istemedigin , sevmedigin hicbir seye katlanma. Deger gormedigin yerde durmak icin cabalama. Insanlar sana kotuluk yapsa bile sen iyilikle karsilik ver. Mutlaka bir gun karsiligini alirsin. Cevrendeki her insanla iyi iletisim kur. Ama her insana guvenme. Sikintiya dara dustugunde, kendini boslukta hissettiginde anneciginin kucagina koş;)) ama once Allah'a sığın. Ondan yardim iste. Hep gul kizim, her seye ragmen cunku hicbir dert hicbir insan kalici degil omurde...:)

Bayagi uzattim galiba.😊 mektup oldu cikti.:)

0|1
    0|0
  • 1) kız annesı olsaydım... dokunulmayacak alanlarıanlatırdım.. pooposuna kukuuusuna gogsune bırı dokunursa bağıracaksın tumgucunle polıss ımdaTTTT dıyee uzaklasacaksın.. derdım.. hatta tatbıkat yaptırırdım... poposna el atardım ne yapman gerekıyor sımdı derdım... tacıze karsı bılınclendırırdm..
    2) ozel bı sıfre koyardım sadece babasının benım ve kendısının bıldıgı.. gel senı annene goturucez .. gel baban bızı beklıyor dedıklerınde SIFREYI SOYLEYIN O ZAMAN dıyecek... sıfreyı soylemeyenle gıtmeyecek... bunun ıcınde tatbıkat yapardık herhangı bırı ıle... ıyıce kızımı korumak ıcın... zaman kotu

0|1
    0|0
  • Ahlakli ve edepli olmayi büyüklerine saygili olmasini ogretirdim ve bildiği dogrulardan ne olursa olsun vazgecmemesini

1|2
    0|0
  • Asla hiçbir zaman pes etmemesi gerektiğini öğretirim.

0|1
    0|0
  • Naturalizmi

0|1
    0|0
  • dilediğini dilediği gibi yaşamasını.. yalnız bende cinsiyet ayrımı yoktur, erkek de olsa bunu derdim :d

0|1
    0|0
  • Türkiye'de kızın annesi olmak istemezdim. Ben farklı büyütüyordüm mutlaka olumsuz tepkileri alabilirdi. Kız çocuğu tam ailede büyümeli, kibar, saygılı olmaya, meraklı, merhametli olmayi öğretirdim.

0|1
    0|0
  • Kız ya da erkek farketmez çocuğum olursa birgün şayet ona vereceğim ilk şey Sevgi. İnsan sevgisi, doğa sevgisi, hayvan sevgisi. Sevgisiz bir çocuk yetiştirmeyeceğim..

1|1
    0|0
  • Sevmeyi

1|1
    0|0
  • Sanırım kadının en masum hayalidir, "kocası ve kızı."
    Şayet ben kız çocuğu annesi olsaydım.. Ona bir kadından önce, insan olduğunu öğretirdim.

0|1
    0|0
  • İnsanları sevmeyi.

1|2
    0|0
  • ilk önce dini öğretirdim bunu tam anlmaıyla bilen bir kız çocuğu ne namussuzluk ne de hırsızlık yapar

2|1
    0|0
  • Sadece kendi doğrularımla yaşa. Kimseyi takma her türlü herkes bir şeyler der. Mümkünse yabancı bir erkekle evlen.
    Tabii bunları söyleyecek bir kız çocuğu sahibi olabilmem için "kız babası" olmayı hakedecek bir adamla yolum kesişmeli.

1|1
    0|0
  • Ilk olarak kendini sevmeyi sonra hayvanlari ve insanlari karsiliksiz sevmeyi, yardim etmenin ne kadar güzel bisey oldugunu, paylasmanin verdigi mutlulugu :) ilerde hayatta kendi basina ögrenemiycegi seyleri kücükken asilardim ve cok iyi anne kiz dan cok iki arkadas gibi olurduk herhalde

0|1
    0|0
  • Edebi ve namusu.

0|1
    0|0
  • Once sevgi 😍

0|1
    0|0
  • Sevmeyi ama doğru insanı sevmeyi, iyilik yapmayı ama koşulsuz iyilik yapmayı güvenmeyi ama gözü kapalı bir anda silinmeyen güveni öğretirdim ☺

0|1
    0|0
  • Dinlemeyi öğretirim önce ilk bu olr, çünkü iletişim olamadan hiçbir şey veremem.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    94

Erkekler Ne Diyor 83

• Erkekliğin bir üstünlük göstergesi olmadığını. kendi başarabileceği bir şeyi başkasından beklememeyi. bir sorununu, tehdit ederek ya da şiddetle çözemeyeceğini. yanlış bir şey yaptığında özür dilemesi gerektiğini. Para'nın her kapıyı açmayacağını, maddiyatın çok da önemli bir şey olmadığını. Hayvanları sevmesi, onların da bir canlı olduğunu unutmamasını. Paylaşmanın bir kayıp olmadığını, aslında paylaşan insanın asıl kazanan olduğunu. Her istediğinin imkansız olduğunu, bunun için kendisine ve insanlara acı çektirmesinin gereksiz olduğunu. Sahip olduğu şeylere iyi bakması gerektiğinin, sorumluluğunun onda olduğunu. Her kötü anında yanına olamayacağımı. Cinsiyetçi ve ırkçı yaklaşımlardan uzak durması gerektiğini. Empati kurabilmesinin gerekli olduğunu. Ne olursa olsun hiçbir zaman, hiçbir şekilde; bir kadını/erkeği (hayvanları) taciz etmemesini, zarar vermemesi gerektiğini, ve bunu yapmanın hiçbir bahanesi olmayacağını kesinlikle öğreteceğim.

11|1
    0|0
  • Kızlarınızı iyi yetiştirin;
    Kendi kendilerine yetmeyi öğretin.
    Namuslu olmanın yürekten geçtiğini öğretin.
    Evden çıkar çıkmaz ilk köşede eteğinin boyunu kısaltmasına gerek olmadığını öğretin.
    İstediğini giymeyi öğretin.
    İnsanın ahlakının sadece kendi beyninde olduğunu öğretin.
    Kıskanılmanın sevilmeyle aynı olmadığını öğretin.
    Kıskanılmanın güzel, saygısızlığın kötü olduğunu öğretin.
    Beni çok kıskanır, dışarı çıkarmaz, şunu bunu giydirmez diyen adamla gurur duymamayı bunun aslında kendine hakaret olduğunu öğretin.
    Arayıp neredesin; kiminlesin vs. diyen adama seni tanımadan önce nasıl davranacağımı bilmiyor muydum haddini bil demeyi öğretin.
    Eşlerini aldatan erkeklerin yanındaki ikinci kadın olmamayı öğretin.

Oğullarınızı iyi yetiştirin;
    Karşı cinse saygı duymayı öğretin.
    Gece yarısı evine geç dönen kadının, her kısa etek ile dolaşan kadının “aranmadığını” öğretin.
    Bir kadının omzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin.
    Dokunmaktan korkmamasını öğretin.
    Sevmenin değer verme olduğunu öğretin.
    Sahip çıkmayla sahibi olmanın farklı olduğunu öğretin.
    Bulunmaz hint kumaşı olmadıklarını; olsalar bile burun silinen mendillerinde kumaştan yapıldığını; hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin.
    Ama bunları önce kendi içinizdeki çocuğa öğretin.

Prof. Albert Einstein,

0|1
    0|0
  • - Sustalı bıçağı bacağa saplayıp kan çıkarmayı.
    - Kafa atıp burun kırmayı.
    - Fitness'ı
    - Erkek psikolojisini.
    - Genel geçer erkek davranışlarını ve sonuçlarını
    - Çok iyi araba kullanmayı
    - Seçici olmayı
    - Onun da bir birey olduğunu ve mal gibi alınıp satılamayacağını.
    - Herkes gittikten sonra, geriye onu seven sadece ailesinin kalacağını

0|1
    0|0
  • Annesinin melek olduğunu öğretirdim.

0|1
    0|0
  • Bir şey öğretmeme gerek kalmaz diye düşünüyorum..

Yaşa, yaşat düsturunca siz ne olursanız evlatlarınız da size benzeyecektir zaten..

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Öncelikle insan ayrımı yaptırmazdım Aleviyim ben ama kızıma mezhebimi yansıtmazdım özgürlükçü olmasını isterdim iyinin yanında olmayı ögretirdim kitap okumayı teknoloji illetinden uzak durmasını ögretirdim hergün ona hikayeler anlatır hikayede hayatın ne kadar acımasız olduğunu ne kadar zalim olduğunu ve sürekli güçlü durmayı öğretirdim ve ölmeden önce ona güzel bir sandık dolusu mektup yazardım canı sıkıldığında sorunları olduğunda okusun iyi hissetsin diye.

0|1
    0|0
  • Aikido

0|1
    0|0
  • Ona
    Benim onu cok sevdigimi, her ne yaparsa yapsa arkasında olacagımı, ve hiç bir şeyin kendisinden degersiz olmadıgını ogretirdim.
    Cunkü o benim biricik kızım.

1|1
    0|0
  • Nefes alıp vermeyi

0|1
    0|0
  • Her zaman kendisi olması gerektiğini.

0|1
    0|0
  • Havalı biri olmaması gerektiğini öğreteceğim. Ve bana karşı dürüst olması gerektiğini. Benimle arkadaşça konuşabileceğini...

0|1
    0|0
  • İnsanların kalbini kırma
    İnsanlara güvenme
    İnsanlara sana verdiği değeri kadarını ver
    İnsanları hor görme
    İnsanları sev ve saygı göster
    Kendine iyi bak
    Kendine hep güven
    Kendi hep önemse

0|2
    0|0
  • Yakın dövüş teknikleri

0|1
    0|0
  • Boks.

0|1
    0|0
  • namuslu olmayı , dinine düşkün olmayı , erkeklere guvenılmez olmayı ogretırım

0|1
    0|0
  • karakteri olmasını sağlarım..
    kendine ait değerleri olmasını..

2|1
    0|0
  • Sevgiden başlardım.

0|1
    0|0
  • edep :) öğretmek en önemlisi bence :)

1|1
    0|0
  • kimseye güvenmemesini alıştırım

1|1
    0|0
  • kardeşim var o evladım gibidir :D bişey öğretmiyorum daha kücük cünkü

1|1
    0|0
  • Namusu ve insanlığı

0|2
    0|0
  • gözünü seveyim mesajlasırken ünlü harfleri eksik yazmasın türkçeyi katletmesin :D

2|1
    0|0
  • Kibar Feyzo-Gız anası gız babası kalksın başlık parası... :))

http://hizliresim.com/o3lNM9

0|1
    0|0
  • Erkeklerin yedikleri bokları ve ahlaklı olmayı öğretirdim.

0|1
    0|0
  • kızlardan çok oğlanlara öğretmek lazım olm çok saflar. Şeytanlarla nasıl savaşacağını bilmesi lazım. :D

0|1
    0|0
  • anlatılacak çok şey var hele bu devirde aman aman...

0|1
    0|0
  • En onemlisi iyi bir insan olmagi ogretirim, iyi insan olurken de dikkat etmesi gerekenleride ogretirim

0|1
    0|0
  • Özgür düşünebilmeyi, hareket edebilmeyi ve kendi kararlarını alabilmeyi.

0|1
    0|0
  • zor durumlarda nasıl başa çıkacagını ve geniş bir bakış açısı kısıtlı bir durumda birçok seçenek çıkarmasını ögretecegim

0|1
    0|0
  • Hayir demesini ögretirim.. yasam bicimini begenmedigim ne kadar kiz varsa hicbiri hayir demeyi bilmiyo.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    53

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...