Düğün Yapılırken Bütün Eşyaları Erkek Tarafımı Alır?

Alim herşeyi almasına ama kalkıp bir buz dolabına 7000 Tl verilmesinede deli olurum Olayı nedir bu işlerin

0|1
15|5

En İyi Kız Görüşü

• Kız çeyiziyle gider normalde bişi almaz kız tarafı ama kız çalışıyosa destek olur.. Misal 7000 tl almada 1500 tl likalın. Bn eşimle evimizi 6 000 e kurduk... 2490 yemek odası salon yatak odası.2600 çamaşır buz dolabı fırın ocak. Geri kalanıda yiyecek temizlik malzemesi. Al bitti :) senin buz dolabınla kaç ev yapılır. Akıl...

0|0
    0|0
    • herkes sizin gibi anlayışlı değişki malesef çogu kız havada

• Kardeşim bak sen git kıza aynen böyle dw. Benim butçem bu. 7000 buz dolabına verirsem çamaşırı bulaşığı elinde tıkarsın kızım. Ananın karnından ankastre mi doğdun bu ne la.

• bu damatlarda hiç sesini çıkaramıyorlar yakınım evlendi o da sessiz kalır ne dese alırdı, demesi kolay ama acaba bende mi öyle olurum korkuyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yardımcın olsun. Diyeceklerim bu kadar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Bazı yerlerde yatak odası ve mutfak eşyaları (beyaz eşyalar hariç) alınır
    Bazı yerlerde beyaz eşyanın yarısı kız tarafı bide yatak odası
    Muğla da düğünü kız tarafı yapıyormuş :D :D

0|1
    0|0
  • Erkek tarafı beyaz eşyayı, kız tarafı da ıvır zıvır çeyizleri alır.

0|0
    0|0
  • Hayır kız tarafı da alır. Bizim buralarda

0|0
    0|0
  • Kız tarafı yatak odası ve tüm mutfak malzemelerini alır. Gerisi erkeğe aittir. Yani benim çevremde durum bu.

0|0
    0|0
  • ayağınızı yorganınıza göre uzatın derim sonra sıkıntıya düşecek olan eşin ve sen olacaksınız buz dolabı dans pistine dönmüyorsa şov yapmanın alemi yok

0|0
    0|0
  • 7 bin liraya buzdolabımı olur ya. En iyisinin Ederi en fazla 2 bin 3 bin dir. Ayrıca eşya alma olayı yöreye göre farklılık gösterir. Sizin tarafa ve kız tarafına sor sen iyisimi..

1|0
    0|0
  • erkek tarafı alır evet. kız tarafı sadece yatak odası takımı alıyor. gerçi şimdi hepsini evlenecek çift borçlanıp alıyor bu devirde, taraf maraf kalmadı

0|0
    0|0
  • ne demek nedir? almak ıstemıyosan alma kardesım

0|0
    0|0
  • Hayır kız tarafı da alır.

0|0
    0|0
  • Ben sadece yemek takımımı 3000 tl ye aldım yatak odasınıda biz alacağız erkek tarafı salonla yemek odası alacak ama kanımca ortak girilmesi daha iyi... bu arada 7000 tl ye buzdolabı istiyosa başından geri dön

0|0
    0|0
  • bızde kız tarafı yatak odası yapar genelde ama artık ortak bıle alınıyor durumlara baglı

0|0
    0|0
  • ortaklaşa alınır kız tarafının alacağı var erkek tarafının alacağı.

0|0
    0|0
  • bizim burada yatak odası vs beyaz eşya dışında hersey erkek tarafı tarafıdan alınıyor

0|0
    0|0
  • Yatak Odası kız tarafı alır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bence çok saçma 2 tarafta versin 20bin 40 bine evinizide kurun düğünüzüde yapın ne güzel, sonuçta 2 kişi yaşayacaksın, eski adetlere gıcıgım

0|0
    0|0
  • Bu devirde kredi çekilir bütün eşyalar alınır, karı koca öder.

0|0
    0|0
  • bazılarını kardeşim evlendi ondan bişliyorum çogunu erkek alır

0|0
    0|0
  • Buzdolabi 2000 e kadar süperler var, 7000 ne?

0|0
    0|0
    • bende anlamadım dün baktık sinir oldum ya

• o kızla evlenme bence

• Ya desen tamam iyi bise alalim tas catlasin 3000 4000 olur, 7 bin cok fazla bence, 3000 lira ne demek aradaki para, yanina camasir bulasik makinesi felan parasi cikiyo

Yükleniyor...